iphone etkinleştirme kilidi, etkinleştirme kilidi, iphone etkinleştirme, apple kimliği unuttum etkinleştirme yapamıyorum.

iPhone Etkinleştirme Kilidi

iPhone Etkinleştirme Kilidi, iPhone cihazınızın kötü amaçlı kişilerin eline geçtiği zaman cihazınızı güvende kalmasını sağlamanıza yardımcı olan özelliktir.

iPhone cihazınız başkasının eline geçtiğinde yada cihaz kaynaklı sorun yaşadığınızda aygıtınızı ve verilerinizi kurtarma şansınızı olabilir. iPhone etkinleştirme kilidi, aygıtınızı bilgisayardan silseniz bile izniniz olmadan bir başkasının aygıtınızı tekrar etkinleştirmesine izin vermeyerek karşı tarafı engellemeye devam edebilir. Yapılması gereken işlem iPhone Bul özelliğini açık olması ve Apple Kimliğinizle parolanızı hatırlamaktır.  WatchOS 2 yada sonraki sürümleri ile Apple Watch’unuzu korumaya yönelik Etkinleştirme iPhone Etkinleştirme Kilidi‘ni kullanabilirsiniz.

iPhone Etkinleştirme Kilidi Nasıl Çalışır?

iPhone, iPad veya iPod touch’ ınızda iPhone’ umu Bul özelliğini etkinleştirdiğimizde Apple Kimliğiniz Apple’ ın etkinleştirme sunucularında güvenli şekilde saklanır. cihazınızın bulunduğu kişinin iPhone’ umu Bul özelliğini kapatarak, aygıtınızı silerek ya da yeniden etkinleştirerek kullanabilmesi için Apple Kimliği parolanız ya da aygıt parolanız gerekir. Bilmediği taktirde cihazın içeriğine ulaşamaz. iPhone’ umu Bul özelliğini aktif hale getirdiğimizde iPhone Etkinleştirme Kilidi otomatik olarak etkinleştirilir.

iPhone Aygıtınız kaybolur veya çalınırsa

Apple Kimliğiniz tüm apple store uygulama indirme ve bunun dışında Apple cihazla alakalı tüm servislere giriş yapmak için kullanıcı tarafından oluşturulan kişiye özel hesaptır. Apple Kimliğiniz genellikle e-posta adresin izdir. Apple Kimliğinizi unutmanız durumunda Apple parolanızı sıfırlama işlemi nasıl gerçekleştireceğinize dair yardımcı olmaya çalışacağız.

Apple parolanızı unutmanız durumunda aygıtınız dan veya Apple Kimliği hesap sayfasından Apple Kimliğinizin parolasını sıfırlayabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi unutmanız yada parolasını sıfırlayamaz sanız Apple kimliğinize erişiminizi kaybedersiniz ve aygıtınızı kullanamazsınız. Apple kimliğinizi unutmamanız için, hesap bilgilerinizi gözden geçirmeniz ve güncel bilgilerinizi eklemeniz gerekir.

Apple Kimliğinizi veya parolanızı unutursanız

Parolanızı unutursanız aygıtınız dan veya Apple Kimliği hesap sayfanız dan sıfırlayabilirsiniz.

Apple Kimliği Unuttum Etkinleştirme Yapamıyorum

Başka birinden bir aygıt satın almadan önce Etkinleştirme Kilidi’ ni kontrol etmeniz gerekir.

Apple veya yetkili bir Apple satıcısı dışında farklı yerden iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch satın almadan önce, aygıtın silinmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Cihazı aldığınız kişinin hesabına bağlı olmadığından emin olmanız gerekiyor. Satıcıya Etkinleştirme Kilidi’ ni kapatıp kapatmadığını mutlaka sormanız gerekiyor.

1. Apple cihazınızı açın ve kilidini açmak için sürgüyü kaydırın.

2. Parola kilidi ekranı gelirse aygıt silinmemiş demektir. Satın aldığınız kişiden Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil bölümüne giderek aygıtı tamamen silmesini isteyin. Kullanılmış bir iPhone, iPad veya iPod touch’ı, aygıt silinmeden almayın.

3. Apple kimliği kaldırıldıktan sonra farklı Apple kimliği cihazınızdan ayarlaya bilirsiniz.

4. Apple kimliği oluşturulurken cihazı kullanan kişinin Apple Kimliği ve parolası sorulursa aygıtta bu kişinin hesabına bağlı demektir. Aygıtı satıcıya verip parolayı girmesini isteyin. Aygıtın önceki sahibi yanınızda değilse icloud.com/find sitesine giriş yaparak cihazı Apple kimliğinizden çıkarabilirsiniz. Kullanılmış bir iPhone, iPad veya iPod touch’ı, cihazını önceki sahibinin hesabından çıkarılmadan almayın.

cihazı açtığınızda “iPhone’unuzu ayarlayın”, “iPad’inizi ayarlayın” veya “iPod’unuzu ayarlayın” yazısıyla karşılaşırsanız aygıt, kullanımınıza hazır demektir.

Apple cihazınızı başkasına vermeden veya servise göndermeden önce

Aygıtınızı başkasına vermeden yada onarım için göndermeden  iPhone’umu Bul özelliğini kapattığınızdan emin olun. Aksi halde cihazınız kilitlenir, aygıtı verdiğiniz kişi aygıtı normal şekilde kullanamaz, servis onarımları gerçekleştiremez. iCloud’ dan çıkış yapın. Bu işlem cihazınızda Apple Kimliğinizden çıkaracak ve İPhone’ umu bul özelliğini kapatacaktır.

iOS 10.3 veya sonraki sürümlerinde yapılması gereken işlemler.

Ayarlar > [adınız] öğesine dokunun.

Ekranı aşağı kaydırın ve Çıkış Yap’ a dokunun.

Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Kapat’ a dokunun.

Ayarlar’ a geri dönün.

Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’ e dokunun,

iOS 10.2 veya önceki sürümlerinde yapılması gereken işlemler.

Ayarlar > iCloud’ a dokunun.

Ekranı aşağı kaydırın ve Çıkış Yap > Çıkış Yap’ a dokunun.

iPhone’ um dan Sil’ e dokunun ve parolanızı girin.

Ayarlar’ a geri dönün.

Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’ e dokunun

iPhone Etkinleştirme Kilidi sorununu yapılan işlemler doğrultusunda çözmüş olacaksınız.

iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma

Böyle birşey yok. Eğer etkinleştirme kilidini yukarıda verilen bilgilerle açamıyorsanız. Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeli ve orjinal faturayı ibraz etmelisiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.