PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
15 Aralık 2018 Cumartesi 16:58
AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Dünyanın ilk Uçan Arabası ile Tanışın
ilk uçan araba, dünyanın ilk uçan arabası, blackfly, blackfly nedir.

Dünyanın ilk Uçan Arabası ile Tanışın

Dünyanın ilk Uçan Arabası ile Tanışın, Teknik devi Google’ın kurucu ortağı, tabii ki, Larry Page, hava yolculuğu projelerinde yoğun bir şekilde yer alıyor.

Kitty Hawk’u Cora hava taksisini geliştirmeye destekledikten sonra yönetici, geleceğimiz olabilecek yeni bir uçan otomobilin tasarımında da yer alıyor.

Dünyanın ilk Uçan Arabası ile Tanışın

Larry Page, tabi ki, teknik devi Google’ın kurucu ortağı, hava yolculuğu projelerinde yoğun bir şekilde yer alıyor. Kitty Hawk’u Cora hava taksisini geliştirmeye destekledikten sonra, yönetici BlackFly uçan aracın tasarımında da yer alıyor.

Kanadalı açıcı tarafından geliştirilen bir kişi, yaklaşık 100 km / s hızda 40 kilometreye kadar gidebilmektedir. Araç bir joystick yardımıyla hareket eder ve Amerika Birleşik Devletleri’nde pilot lisansı gerektirmez.

Uçan Araba Video

Buna rağmen, BlackFly kullanmadan önce eğitim almanız gerekecektir. Opener CEO’su Marcus Leng, “Bu yeni teknolojinin geliştirilmesinde bizi yönlendiren hedef güvenlikti” dedi.

Şirket, son dokuz yılda BlackFly testini gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bu dönemde, 160.000 kilometrede 1.000’den fazla uçuş gerçekleştirildi. Son versiyonda, sistemlerden biri arızalanırsa çalışmasını sağlamak için ön ve arka kanatlara dağıtılmış sekiz tahrik sistemi vardır.

Araç elektrik kullanır ve 30 dakikadan daha kısa sürede tamamen şarj edilebilir. Çimenli alanlardan kalkmak için geliştirilmiş, aynı zamanda sudan da bir uçuşa başlamayı başarmıştır.

BlackFly’nin ne kadarına mal olacağı konusunda hala bir bilgi yok, ama BBC’ye göre, bir SUV’un fiyatı ile karşılaştırılabilir. Kanadalı aerodinamik firması Opener’ın CEO’su Leng, “Üç boyutlu kişisel taşımacılığı demokratikleştirmek için rekabetçi fiyatlandırma sunacağız” diye açıklıyor.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?
Gönderiyi beğendiyseniz bize bildirin. Bu, makaleleri geliştirebilmemiz için tek yol.
Evet0
Hayır0
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Bip Hesap Açma Kaydolma Bip indir

Bip Hesap Açma Kaydolma Bip indir

Bip kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Bu yazımızda Bip hesap açma kaydolma Bip indir gibi merak edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.