Zyxel wap3205 v2 access point kurulumu nasıl yapılır

Zyxel WAP3205 V2 Access Point Kurulumu

Zyxel WAP3205 V2 Access Point Kurulumu, makalemizle internetinizi güçlendirerek daha geniş alana yaymak için Zyxel wap3205 v2 router kurulumunu anlatacağız.

Bulunduğunuz ortamın büyüklüğünden dolayı mevcut internetinizin çekim alanıyla alakalı sorun yaşıyorsanız Zyxel WAP3205 V2 Access Point alabilirsiniz. Kurulumu oldukça basit olup  Zyxel WAP3205 V2 Access point kurulumu için bilgisayar ve aldığınız access point arasında Ethernet kablosunu takmanız halinde Zyxel WAP3205 V2 router kurulum işlemlerimize başlayabiliriz. Zyxel WAP3205 V2 Access Point Kurulumunu nasıl yapacağınızı makalemizde yazılı ve görsel olarak anlatarak size yardımcı olmaya çalışacağız.

Zyxel WAP3205 V2 Access Point Kurulumu

Tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazdıktan sonra entere tuşluyoruz.

 

 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234
 • Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz.

 • Yeni Şifre:
 • Onaylamak için tekrar yazın: Bölümü açılacaktır bu bölümde Zyxel wap3205 v2 router’ un arayüz şifresini değiştirebiliyoruz. ancak  Zyxel wap3205 v2 router’un arayüz şifresini unutursanız router’ un arayüzüne giriş yapmakta sorun yaşayacağınız için Yok say seçeneğine tıklıyoruz.

Zyxel WAP3205 V2 Router Kurulumu

Dil seçeneği olarak Türkçe seçeneğini işaretledikten sonra Gelişmiş Kuruluma gidin bölümüne tıklıyoruz.

Açılan sayfada, Ağ seçeneğine tıklıyoruz.

Çalışma Modu seçeneğine tıklıyoruz.

 • Erişim Noktası seçeneğini işaretliyoruz.

Zyxel WAP3205  Access Point Kurulumu

Ağ seçeneğinin altında yer alan

 • Kablosuz Lan seçeneğine tıklıyoruz.
 • Kablosuz LAN’ı Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.
 • İsim(SSID) Bölümünün karşısına istediğiniz ismi yazabilirsiniz bu alana yazacağınız isim ile Zyxel wap3205 v2 router’ a bağlantı kuracağız.
 • Ön-Paylaşım Anahtar: Bölümünün karşısına 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana yazdığımız şifreyle Zyxel wap3205 v2 router’ a kablosuz olarak bağlantı kuracağız.
 • Uygula butonuna tıklayarak  Zyxel wap3205 v2 router kurulumunu tamamlamış oluyoruz.

Zyxel wap3205 v2 router ile Laptop arasında taktığınız ethernet kablonuzu çıkartıyoruz. İnterneti aldığımız modem ile Zyxel wap3205 v2 router arası takıyoruz. İnterneti ana modemden alarak Zyxel wap3205 v2 router sayesinde daha geniş alana İnternet’in ulaşmasını sağlıyoruz. Zyxel WAP3205 V2 Access Point Kurulumu tamamlanmış oluyor artık internet erişimini test edebilirsiniz

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.