AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest SG DSL2017 Modem Kablosuz Ayarları
everest sg dsl2017 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır.

Everest SG DSL2017 Modem Kablosuz Ayarları

Son Güncelleme:

Everest SG DSL2017 modem kablosuz ayarları, makalemizde everest sg-dsl2017 kablosuz ayarları nasıl yapacağınızı yazılı ve resimli olarak anlatacağız.

Everest SG DSL2017 modem kablosuz ağ ağ adı ve parolası farklı sayfalarda yer almaktadırlar. Kablosuz ağ adınızı değiştirerek değişiklikleri Uygula butonuna tıkladığımızda kablosuz olarak işlem yapıyorsak yeni oluşturduğumuz kablosuz ağ adına eski şifremizle bağlantı kurduktan sonra interneti kullanabiliriz.

Kablosuz şifremizi de değiştirmek istiyorsak, kablosuz ağ adımıza bağlantı kurduktan sonra Everest SG DSL2017 modemin arayüzüne sorunsuz olarak yeniden ulaşabiliriz. Modem arayüzüne ulaştıktan sonra kablosuz şifremizi de değiştirebiliriz.

Everest SG DSL2017 modem kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak istiyorsak kablosuz ayarları yapılandırmanın en basit yöntemi

modemle bilgisayar yada Laptop arası ‘Sarı yada Gri’ renkte olan harici ethernet kablosu takmak, kablosuz ağ ayarlarını yaptıktan sonra ethernet kablosunu çıkartabiliriz.

Everest SG DSL2017 Modem Kablosuz Ayarları

Everest SG DSL2017 modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcımızı açıyoruz (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazıyoruz ve entere tuşluyoruz.

Router Giriş

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin

Giriş bölümüne tıklıyoruz.

Modem arayüzü açılacaktır.

Kurulum seçeneğine tıklıyoruz.

 

WLAN seçeneğine tıkladıktan sonra Temel seçeneği açılacaktır.

Temel bölümüne tıklıyoruz.

SSID: Bölümünün karşısında kablosuz olarak bağlantı kurduğumuz kablosuz ağ adı görünecektir. Bu alana yazacağımız ad kablosuz ağ adımız olacak ve modemin sinyal alanı içindeyken çevreden bakılınca görünecek bilginiz olsun.

Değişiklikleri Uygula Butonuna tıklıyoruz.

WLAN yeniden başlatın!

WLAN yeniden başlatılıyor! Lütfen bekleyin…

Lütfen bekleyin alanı %100 olunca kablosuz ağ adınız oluşturulmuş olacak ve kablosuz ağ adları içinde modeminizin kablosuz adı görünecektir.

Everest SG DSL2017 modem kablosuz şifresini oluşturabilmek için Güvenlik bölümüne tıklıyoruz.

Şifreleme: WPA2 Mixed seçili olması gerekiyor.

Ön Paylaşımlı Anahtar: Bölümünün karşısına 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız parola yazıyoruz.

Değişiklikleri Uygula butonuna tıklıyoruz.

WLAN yeniden başlatın!

WLAN yeniden başlatılıyor! Lütfen bekleyin…

Lütfen bekleyin 100 s olunca Everest SG DSL2017 modem kablosuz ayarlarını gerçekleştirmiş olacaksınız. Modeminizi kablosuz olarak bütün cihazlardan kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.