Tenda W150D Modem Kurulumu

Tenda W150D Modem Kurulumu, makalemizde Tenda W150D kurulum, şifre değiştirme, kablosuz ayarlarını yazılı ve resimli olarak anlatacağız.

Tenda W150D modem kurulumuna başlamadan önce bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu Tenda W150D modemin  ethernet girişine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden DSL sabit yanıyorsa Tenda W150D modem kurulumuna başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada Laptop bilgisayar kullanmıyorsanız kablosuz özelliği olan cihazdan Tenda W150D modemin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmamız  Tenda W150D modemin arayüzüne geçerek kurulum yapmamıza yardımcı olacaktır.

Tenda W150D Modem Kurulumu

Tenda W150D modem kurulumunu yapabilmek için modemimize bağlı cihazdan tarayıcımızı açıyoruz.

İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b. açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazıyoruz, entere tuşluyoruz.

Kullanıcı oturum açma

Oturum açma şifresi: admin

Oturum aç: Butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada

VPI: 8

VCI:35

Geniş bant internet hesabı: Bölümünün karşısına servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı adını yazıyoruz.

Geniş bant internet şifresi: Bölümünün karşısına servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL şifresini yazıyoruz.

Kablosuz ağ şifresi: Bölümüne 8-64 karakter arasında olan içinde hem harf hemde sayı olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazdığımız şifreyle Tenda W150D modeme kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Oturum açma şifresi: Bölümü modem arayüz şifresini değiştireceğiniz bölümdür bu alana oluşturduğumuz şifreyle modem arayüzüne ulaşacağız unuttuğumuz da Tenda W150D modem arayüzüne giriş yapmada sorun yaşayacağımız için boş bırakmanızı öneriyoruz.

Kaydet: Butonuna tıklıyoruz.

Güncel olarak oturum açma şifresi yok, modem güvenliğini arttırmak için şifreyi değiştirmeniz tavsiye olunur. Şifre değiştirmemek için onaylaya basın, şifre değiştirmemek için ise iptal e basın.

İptal butonuna tıklayarak Tenda W150D modem kurulumu tamamlamış oluyoruz. Kablolu kablosuz internetimizi sorunsuz olarak kullanabiliriz. İnternetinizi test edin. Giriş yapamıyorsanız servis sağlayıcınız ile iletişime geçin. Kullanıcı bilgileriniz ile ilgili bir hata olabilir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.