Robot Kılıç Ustası

Japon Kılıç Ustası ve Robot Kılıç Ustası (MH24 Motoman)

Japonya’daki mühendisler, samuray ustasının hareketlerini mükemmel bir şekilde yapan bir endüstriyel robot üretti . Yakın tarihli bir sergide, MH24 Motoman adlı robot, öğretmeni Isao Machii’yi (gerçek bir samuray ustası) ile düello yaptı. Japon Kılıç Ustası ve Robot Kılıç Ustası (MH24 Motoman) nın videosu ve bilgileri.

Yaskawa Electric Corporation’daki araştırmacılar, kılıç ustalığı yaratmalarını, ustanın insan dehasını robotun yazılımına yüklenmiş. Machii’nin hassasiyeti ile nesneleri dilimlemek ve zorlamak için eğitilmiş. Şirketin piyasaya sürdüğü son bir videoda, Motoman’ın katanadan bir düşme meyvesiyle meyvenin kesildiği görülebilir.

Japon Kılıç Ustası ve Robot Kılıç Ustası

Eski samuraylar, şimdiye kadar yaşamış en iyi savaşçılar arasında ve iyi bir sebeple kabul edilir. O günler çoktan gitmiş olsa da, Japon halkı hala geleneklerini bir ölçüde canlı tutuyor. Bu yüzden bugün bile katanas yapan kılıç ustalarını hala görebiliyorsunuz.

Bununla birlikte, zamanlar hızla değişmektedir ve en yetenekli insan kılıç ustalarının bile Yaskawa tarafından inşa edilen samuray robotuna karşı rekabet etmekte zorlandığı görülmektedir. Son teknolojik ilerlemelere dikkat ediyorsanız, büyük olasılıkla yüksek derecede gelişmiş insansı robotların hala birkaç yıl uzakta olduğunu biliyorsunuz, ancak söz konusu samuray robotun
un aslında tam bir vücuda ihtiyacı yoktur. Çünkü görünüşe göre bir kılıç ustasından daha iyi performans gösterebilir sadece bir kolla.

Şirketin Yaskawa Bushido Projesi’ni aramada Machii, hareketlerini izleyen sensörlerle dolu bir takım elbise olarak bir dizi geleneksel Iaijutsu zorluğundan geçti. MH24 Motoman üretim robotu,her türlü duruşunu, formunu ve el hareketlerini, kolundan ve kılıcından baş ve bacak pozisyonuna kadar izledi ve kopyaladı.

Ayrıca Bakınız: Bu Basit Hata Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı

Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde “Japon Kılıç Ustası ve Robot Kılıç Ustası (MH24 Motoman)” ile ilgili düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bize bildirin . Yorumlarınızı okuyor ve yanıtlıyor olacağız.

Yazdığımız içerikleri beğendiyseniz ve bu tür yazıları daha  fazla okumak için sosyal medya sayfalarımızı ziyaret edin. Teknoloji ve Gerçekler üzerine Facebook , Google+ ,  Twitter  ve  Pinterest  hesaplarımızda paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz. Siteye yeni makaleler eklendiğinde haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.