Modem şifre değiştirme şifre değiştirme, modem wifi şifre değiştirme, kablosuz modem şifre değiştirme.

Modem Şifre Değiştirme

Modem Şifre Değiştirme, saldırıya uğramadan önce varsayılan admin şifresini değiştirmek gerekir. Kablosuz modem şifre değiştirme adımları.

Bilgisayar korsanları kablosuz ağları uzun bir süredir hacklemiş durumdalar. Ancak kablosuz modeminizin yönetici şifresini hiçbir zaman varsayılan değerinden değiştirmediyseniz kablosuz ağınızı kesmeye bile gerek duymazlar.

İlk kez ayarladıktan sonra modeminizde modem şifresi hiç değiştirilmediyese, o zaman tüm hacker yapmanız gereken varsayılan şifreyi aramak ve giriş yapmaktır. İnternet üzerinde bilgisayar korsanlarına varsayılan yönetici şifreleri sağlayan listeler vardır.

Diğer varsayılan modem giriş şifreleri kaynakları, çoğu modem üreticisinin web sitesinin destek bölümünde bulunan indirilebilir PDF kılavuzlarını içerir.

Pek çok kişi gibiyseniz, modeminizi ilk kez kurduğunuzda, hızlı kurulum sihirbazından birkaç adım izlediniz ve her şey yeni çalışmaya başladı. Yönetici şifresini değiştirmek için geri gitmemiş olabilirsiniz.

Modem Şifre Değiştirme

Ayarladığınız parolayı tamamen kaybettiyseniz ve modemi varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekirse, aşağıdaki adımları uygulayın:

Aşağıda sadece genel talimatlar verilmiştir. Yol tarifi, modele ve modemin modeline göre değişir. Lütfen herhangi bir sıfırlama prosedürü gerçekleştirmeden önce modeminizin kullanım kılavuzuna bakın ve modeminizin belgelerinde belirtilen her zaman uygun güvenlik önlemlerini uygulayın.

LÜTFEN DİKKAT: Bu işlemdeki ilk adım, tüm yönelticinizin yapılandırma ayarlarını silecek ve kutudan çıkar çıkmaz fabrika varsayılanlarına geri getirecektir. Bu adımı gerçekleştirdikten sonra kablosuz ağ SSID’niz, şifreniz, şifreleme ayarlarınız vb. Gibi tüm modeminizin ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir.

1. Kablosuz Modeminizin Arkasındaki Sıfırlama Düğmesine Basılı Tutun

Modem markanıza bağlı olarak sıfırlama düğmesini 10 ila 30 saniye arasında tutmanız gerekecektir. Çok kısa bir süre boyunca tutarsanız, modemi sıfırlar, ancak fabrika varsayılan ayarlarına geri dönmez. Bazı modemlerde, modemin içine girmişse düğmeye basmak için bir iğne veya raptiye kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

2. Bilgisayarınızı Modeminizin Ethernet Portlarından Birine Bağlayın

Sadece WAN yazanı değil. Çoğu modemin, yapılandırma ayarlarına erişmek için giriş yapmanız gereken bir web tarayıcısı erişilebilir yönetici sayfası vardır. Bazı modemler kablosuz olarak yönetimi devre dışı bırakır, böylece modemin yönetici / yapılandırma sayfasına erişmeye çalışmadan önce modeme bir Ethernet kablosuyla bağlandığınızdan emin olmanız gerekir.

3. Modeminin IP Adresini Tarayıcınızın Adres Satırına Yazın

Çoğu modem, 192.168.1.1 veya 10.0.0.1 gibi dahili IP adresi olarak adlandırılır. Bu, internetten erişilemeyen dahili bir adrestir.

Burada daha popüler olan kablosuz modem tarafından kullanılan standart yönetici arayüz adresleri bulunmaktadır. Doğru adres için özel modeminizin kullanım kılavuzuna başvurmanız veya sitemizi kontrol etmeniz gerekebilir. Aşağıdaki liste araştırmalarıma dayanan varsayılan IP adreslerinden bazılarıdır ve belirli marka veya modeliniz için doğru olabilir veya olmayabilir:

Apple – 10.0.1.1 ASUS – 192.168.1.1 Belkin – 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 Buffalo – 192.168.11.1 DLink – 192.168.0.1 veya 10.0.0.1 Linksys – 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 Netgear – 192.168.0.1 veya 192.168. 0.227

Kablosuz Modem Şifre Değiştirme

4. Varsayılan Yönetici Parolasının İzlediği Varsayılan Yönetici Oturum Açma Adını (Genellikle “admin”) Girin

Belirli bir modeminizin varsayılan yönetici adını ve şifresini üreticinin web sitesini kontrol ederek veya “Varsayılan Yönetici Şifresi” ile yönlendirerek modeminizin marka adını ve modelini bulabilirsiniz.

5. Modeminizin Yapılandırma Sayfasından “Yönetici” Sayfasına tıklayın ve Güçlü Şifre Oluşturun

Modeminizin yönetici şifresi için güçlü bir karmaşık şifre girdiğinizden emin olun. Eğer bu şifreyi kaybederseniz, yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekecektir.

Yöneltici parolanızı kaybetmediyseniz, ancak bunu nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, 1. ve 2. adımları atlayıp 4. adımda sahip olduğunuz yönetici kullanıcı adı ve parolasını girebilirsiniz.

Yukarıda anlatılan bilgiler Modem Şifre Değiştirme için bir mimaridir. Yönetici alanı dışında çoğu modemde yaptığınız işlem aynıdır. Olası bir şekilde kendi kullandığınız modemle ilgili bilgilere ulaşamadıysanız bizimle iletişime geçin. Sorununuzu çözmek için yardımcı olacağız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.