Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu Nasıl Yapılır

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu

Netis wf2414 kurulum makalemizde Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu ve şifre değiştirme adımlarını görsel olarak paylaşacağız.

Netis WF2414 kablosuz menzil yönlendirici, 11N teknolojisine dayanan WF2414, size 150Mbps’ye kadar kablosuz yüksek hız sunan, 3X hız ve 2X 11G cihaz yelpazesi sunmaktadır.  web’ de gezinme, e-posta gönderme, dosya paylaşımı..gibi internetinizi doyasıya kullanmak olanağı sunar.

Netis WF2414 menzil genişletici birden çok kablosuz mod özelliğini desteklemektedir. Netis WF2414 AP, WDS, AP + WDS yada tekrarlayıcı modlarını destekler ve kablosuz kullanmak olanağı sunarak hem kablo kirliliğinden hemde yüksek maliyetten kurtarır. Netis WF2414 menzil genişleticinin kurulumu esnasında kablosuz modlarından birini kullanarak, kablosuz ağ oluşturarak yada mevcut ağınızı genişleterek uygun ve kalitel kablosuz mod seçebilirsiniz.

Netis WF2414 modemin Wi-Fi Korumalı Kurulumu (WPS) standardını desteklemektedir. WPS işlevi etkinken, yalnızca yönlendiricinin arka panelinde yer alan WPS düğmesine basarak güvenliği ayarlayabilirsiniz.

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu

Akıllı Bant Genişliği Kontrolü QoS işlevine sahip olan netis WF2414, ağınızın her bilgisayarı için bant genişliği kullanımını denetleme gücü sağlar. Ağınızın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini ve bant genişliğinin sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olarak en iyi şekilde paylaşılmasını sağlayan her bilgisayar için belirli bir minimum veya maksimum bant genişliği atayabilirsiniz.

Netis WF2414 Kurulum

Öncelikle Netis WF2414 150Mbps Wireless N Router modemi, Ethernet kablosu ile kablolu olarak bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Daha sonra bilgisayarımızdan, modeme bağlı olarak görünen cihazdan internet tarayıcısını açıyorsunuz (Microsoft Edge, Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera…gibi) adres çubuğuna 192.168.1.1 modem IP adresini yazdıktan sonra Enter tuşuna tıklıyorsunuz.

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu Kullanıcı Adı Şifre

User Name ( Kullanıcı Adı) admin Password(Şifre) admin Login (Giriş) butonuna tıklıyoruz.

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu

Router cihazın arayüzüne giriş gerçekleştirdikten sonra ilk gelen sayfada ekranın alt kısmında bulunan Kablosuz Ağ Adı alanına istediğimiz adı yazıyoruz. Bu alana yazacağımız ad router cihazımızın kablosuz ağ adı olacaktır.

Parola: Bölümüne 8-64 karakter arası unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifre router cihazımızın kablosuz ağ adının şifresi olacaktır.

 

Advanced butonuna tıklıyoruz. Select Language (Dil Seçin)alanından modemin ara yüz dil değişikliğini gerçekleştirebiliriz.

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu Kablosuz Ağ Adı Şifre

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu

Netis WF2414 menzil genişleticinin ekranın sol tarafında Kablosuz 2.4G menüsüne tıklıyoruz.
Açılan sayfada yer alan Telsiz Modu bölümünde çıkan seçenekler arasında yer alan AP+WDS seçeneğini seçiyoruz.
Uzak AP Adı menüsünde bulunan AP Tarama butonuna tıklıyoruz. Router cihazımızın çevresinde bulunan modemlerin kablosuz ağ adları alt alta yansıyacaktır. İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını bularak Bağlan butonuna tıklıyoruz.

Netis WF2414 Menzil Genişletici Kurulumu

Parola alanına interneti aldığınız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz. Netis WF2414 menzil genişletici kurulumu gerçekleştirmiş oluyorsunuz. İnternetinizin çekim alanını genişletebilirsiniz.

Netis WF2414 Şifre Değiştirme

Her versiyonda olmaya bilir ancak bu modemde şifre değiştirmek istiyorsanız Sistem Araçları menüsünü kontrol etmeniz gerekir. Alt seçeneklerde şifre değişikliği varsa şifre değiştirebilirsiniz. Yoksa herhangi bir işlem yapamazsınız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.