Nvidia Yüz Tanıma Sistemi, CCTV Kamera, Nvidia yapay zeka, Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları

Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları

Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları. Nvidia için yapay zekanın GPU kadar neredeyse önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle şirket bu alanın çeşitli bölümlerini keşfediyor olması şaşırtıcı değil. Nvidia Yüz Tanıma Sistemi, CCTV Kamera, nvidia yapay zeka.

Sonuncusu biraz korkutucu: Nvidia, sadece güvenlik veya CCTV kameralar üzerinde yüz tanıma teknolojisini etkinleştirmek için AnyVision ile birlikte çalışıyor.

Teknoloji gelişmiş bir gelişme aşamasındadır ve AnyVision’a göre,% 99 doğrulukla bireyleri tanımlayarak 24 saat izlenebilir. Sistemde entegre olan kameraların sayısına bağlı olarak, bir kişinin bir zaman aralığında hangi noktaları ziyaret ettiğini belirlemek, yani izlemeyi de yapabilirsiniz.

Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları

Bu gizlilik konusundaki tartışmaları gündeme getiren bir konudur ancak AnyVision, teknolojinin rahatsızlıktan daha fazla fayda sağlamasının gerektiğini biliyor. Sistem, örneğin yakalanan görüntülerin polis tarafından şüpheli veya istenen kişilerin bulunduğu bir veri tabanı ile karşılaştırılması durumunda teröristleri veya suçluları kalabalığın içinde tanımlamaya yardımcı olabilir.

Bunun gibi bir şey yetkililere kayıp şahısları bulmada da yardımcı olabilir. Kişinin görüntüsünün belirli bir veritabanına eklenmesi, böylece sistemin kameralar tarafından yakalanan yüzlerle karşılaştırması yeterlidir. Şartlara bağlı olarak, kaybolan bir kişiyi bile bulmak mümkündür.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=99n0wsBL4rE

Teknolojinin nasıl işlediğine ilişkin detaylar açıklanmadı, ancak AnyVision blogunda, kamera görüntülerinin gerçek zamanlı olarak işlenmesi için Nvidia’nın GPU’larını kullandığını açıkladı. Tek bir sunucu aynı anda 40 gönderimi işleyebilir, ancak planı bu miktarı 150’ye kadar artırmaktır.

Ölçek kazanmak için, AnyVision teknolojisi geçen yıl Nvidia tarafından akıllı şehirler için sistem geliştiren şirketleri desteklemek amacıyla başlatılan bir girişim olan Metropolis Software Partner Programının parçası oldu.

Sürekli uyanıklık senaryosu, kurgu olmaktan çıkar. Örneğin Çin, bir insanı birkaç dakika içinde bulabilecek 170 milyon kapalı devre kameraya sahip bir sisteme sahip olduklarını iddia ediyor. Son zamanlarda ülke polisi, yüz tanıma özelliğine sahip entegre kameralar ile güneş gözlüğü takmaya başlıyor.

Ayrıca Bakınız: Facebook iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Spamları

Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları makalemizi okudunuz. Peki yeni ve olağanüstü bu yeni işleve ne dersiniz? Tüm görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.