PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Pikatel IAD421W Modem Kablosuz Ayarları
pikatel iad421w modem kablosuz ayarları nasıl yapılır. Tamamı resimli anlatım makale..

Pikatel IAD421W Modem Kablosuz Ayarları

Son Güncelleme:

Pikatel IAD421W Modem Kablosuz Ayarları, ikatel iad 421w modemde kablosuz ayarları nasıl yapacağınızı yazılı ve resimli olarak anlatacağız.

Makalemizi inceleyerek pikatel iad 421 w modem kablosuz ayarlarınızı yapabilirsiniz. Pikatel iad 421 w Modem kurulumu için okumaya devam.

Pikatel iad 421w modemde kablosuz  ağ adı ve kablosuz şifre bölümü farklı farklı yerlerde olduğu için Pikatel iad 421w modemin kablosuz ağ adını kablosuz bağlantı kurduğunuz cihazdan değiştirerek. Kaydet butonuna tıkladığımızda internet bağlantımız kopacaktır.

Kablosuz ağ adları arasında yeni oluşturduğumuz kablosuz ağ adını bulup bağlan butonuna tıklayarak, eski şifremizle bağlantı kurmamız gerekecektir.

Pikatel iad 421w modemde kablosuz şifre değiştirmek için modemimizin kablosuz ağ adına bağlantı kurduktan sonra Pikatel iad 421w modem arayüzünde yer alan güvenlik seçeneğine tıklamamız gerekiyor. WPA paylaşım şifre bölümünden 8-64 karekter arası şifre oluşturup kaydet butonuna tıklayarak oluşturduğumuz kablosuz ağ adına oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurabiliriz.

Pikatel IAD421W Modem Kablosuz Ayarları

Pikatel iad 421w modemde sadece kablosuz şifreyi değiştirir kablosuz ağ adında değişiklik yapmazsak bulunduğumuz ortamda Pikatel iad 421w modeme bağlantı kuran cihazlarda bağlntı sorunu yaşayabiliriz.

Pikatel iad 421w modemde kablosuz ayarları değiştireceğiniz zaman sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız.

Leptop kullanıyorsanız yada bilgisayar modemin Lan 1, Lan 2,Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine ”sarı yada Gri ” renkli ethernet kablosunu taktıktan sonra bir ucunu leptopun yan tarafına takıyoruz. Bilgisayar kullanıyorsak bilgisayar kasasında giriş bölümü bulunur.

 

Pikatel iad 421w modem ile bulunduğunuz ortamda cihazlardan herhangi biriyle bağlantı kurduysanız.

Pikatel iad 421w modeme bağlı olarak görünen tarayımız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

 • Kullanıcı adı: admin
 • Parola: ttnet yada password yazıyoruz.
 • Tamam butonuna tıklıyoruz.

 • Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.
 • Kablosuz Etkin işaretli olması gerekiyor
 • SSID yazan bölüme kablosuz olarak bağlantı kuracağımız ad yazıyoruz.
 • Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz.

Pikatel IAD421W modemle bilgisayar  yada leptop arası ethernet kablosu taktıysanız sayfa gidip tekrar aynı sayfa geri gelecektir.

Kablosuz olarak bağlıyken işlem yapıyorsanız. Bağlantı kopacağı için oluşturduğunuz kablosuz ağ adını bulup kablosuz şifreyle bağlantı kurmanız gerekiyor.

 

Pikatel iad 421w modemin kablosuz şifresini değittirmek için ;

 • Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz.
 • Ağ kimlik denetimi: WPA-PSK
 • WPA paylaşımlı Şifre bölümüne 8-64 karekter arsı harf ve rakam içeren unutmayacağımız kablosuz şifre yazıyoruz.
 • Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz.

Ethernet kablosu işlem esnasında takılıysa sayfa gidip geri gelecektir.

Kablosuz olarak bağlantı kurduysanız oluşturduğumuz kablosuz ağ adını bulduktan sonra oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurup internet testi yapıyoruz.  Pikatel IAD421W Modem Kablosuz Ayarları yapılandırdık. Kablosuz özelliği olan cihazlardan bağlantı kurarak internetinizi kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.