PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TL WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu
tp link tl wa850re kurulumu, tp link tl wa850re kurulum, tp link tl wa850re menzil genişletici, tp link tl wa850re menzil genişletici kurulumu,

TP Link TL WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu

Son Güncelleme:

TP Link TL WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu, yazılı ve resimli anlatacağız. Makalemizi inceleyip TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu.

TP Link TL WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu Nasıl Yapılır. Var olan internet sinyalinizi tekrarlama için kullanılan cihaza menzil genişletici denir. TP Link TL WA850RE kurulumu yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Makalemizde ki bilgilerden destek alabilir modem sinyalini güçlendirebilirsiniz.

Alakalı Sorular:

tp link tl wa850re kurulumu, tp link tl wa850re kurulum, tp link tl wa850re menzil genişletici, tp link tl wa850re menzil genişletici kurulumu,

TP Link TL WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu

TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici Kurulumu  iki çeşittir.

 1. kablosuz kurulum
 2. Kablolu kurulum

1. Kablosuz Kurulum: Kablosuz sinyali alıp kablosuz olarak tekrarlamak ve sinyal kalitesini artırmaktır. Ayrıca en büyük avantajlarından biri modem arayüzünün Türkçe dil desteğine sahip olmasıdır. TP-Link TL-WA850RE menzil genişletici kurulumu yapabilmek için kablosuz özelliği olan cihazdan kablosuz ağ adları arasında TP-Link TL-WA850RE menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bulup bağlantı kuruyoruz. Bu işlemin amacı TP-Link TL-WA850RE menzil genişleticinin arayüzüne geçiş yapabilmektir. Kablosuz bağlantı yapamıyorsak TP-Link TL-WA850RE menzil genişletici ile leptop arası ethernet kablosu takmamız yeterli olacaktır.

TP-Link TL-WA850RE menzil genişleticinin arayüzüne geçiş yapabilmek için tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına TP-Link TL-WA850RE menzil genişleticinin IP’si olan 192.168.0.254 yazıyoruz. Entere tuşluyoruz.

DİL seçeneği bölümünden Türkçe seçeneğini seçiyoruz.

TP-LINK Range Extender’a Hoşgeldiniz

 • Kullanıcı Adı : admin
 • Şifre : admin
 • Giriş butonuna tıklıyoruz.

 • Hızlı Kur seçeneği açılıyor.

Ayarlar kaydediliyor alanının dolmasını bekliyoruz.

Bağlantı kuracağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.

 • 2.4 GHz Host Şifre: Bölümüne kablosuz şifremizi yazıyoruz.
 • İleri butonuna tıklıyoruz.

Genişletilmiş 2.4 GHz SSID: Bölümüne açılacaktır bu alanda TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici’ye  ana modemin kablosuz ağ adından farklı isim belirleyebiliyoruz.

 • Sonraki seçeneğine tıklıyoruz.

SSID (Kablosuz ağ adı)

Şifre

Bölümü açılacaktır. Ayarları kaydetmek istiyorsak Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Değiştirmek istediğimiz alan var ise Geri seçeneğine tıklıyoruz.

Genişletici de yapılan ayarların geçerli olması için yeniden başlatılıyor. Lütfen bekleyin…

 • Genişletilmiş ağa bağlıyım.
 • Bitti butonuna tıklıyoruz.

Cihazın bağlantısı 2dk içinde gerçekleştirilecek TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici’yi ana modemin sinyalinin güçlü olduğu alana kuruyoruz. İnternet çekim alanımızı genişleterek sorunsuz olarak  TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici modemi kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.