fotoğrafta kullanılan yazı tipini öğrenme, resimde kullanılan yazı tipini öğrenme, yazı fontu nasıl bulunur, resimde kullanılan yazı tiplerini öğrenme,

Resimde Kullanılan Yazı Tiplerini Öğrenme

Resimde Kullanılan Yazı Tiplerini Öğrenme. Şimdi, herhangi bir Fotoğraf veya Resim’de kullanılan Fontları, bir uygulamayı kullanarak tanımlayabilirsiniz. Böylece, aynı fontu istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. fotoğrafta kullanılan yazı tipini öğrenme, resimde kullanılan yazı tipini öğrenme, Yazı fontu nasıl bulunur.

Teknoloji o kadar ileri bir hal alıyor ki, insanların daha önce hiç düşünmediği şeyler mümkün hale geliyor. Teknolojinin boyutu ile bu, işleri otomatik hale getirmek, ekstra bazı istihbarat taktikleri yapmak gibi işlemleri gerçekten kolaylaştırıyor. Görüntülerde kullanılan metinlerin Fontlarını tanımlamayı hiç düşündün mü? Resimdeki metnin tam yazı tiplerini bilmeniz ne kadar zaman alacaktı? İnsan potansiyeline uygun olarak, bu, karmaşık bir fontun resimden tanımlanması saatler alabilir. Bu, bazen resimdeki yazı tiplerini tanımanız için gerek duyulur, yaklaşmakta olan proje veya canlı proje için onu beğendiyordunuz. Zahmet etmeyin, herhangi bir fotoğraf veya resimde kullanılan yazı tiplerini tanımlamak için teknolojinin yardımını alacağız. Aşağıda, yazı tiplerinin teknoloji yoluyla nasıl tanımlanabileceğini bildiğiniz için özellikle açıklanan yöntem verilmiştir. Metodu bilmek için makaleyi okumaya devam edin!

Resimde Kullanılan Yazı Tiplerini Öğrenme

Yöntem oldukça basit ve düz ve ilerlemeniz için aşağıda tartışılan basit adım adım kılavuza uymanız yeterlidir

Bu yazıda Photoshop’u kullanacağımıza dikkat edin; Photoshop cc sürümlerinde, resimlerdeki yazı tiplerinin çok doğru veya en yakın yazı tipine göre tanımlanabileceği bir özelliğe sahiptir. Photoshop’ta font tanımlama aracını kullanmanın tam metodunu paylaşacağız.

1 Her şeyden önce, cihazınızda Photoshop‘u açmanız gerekir; bu işlem tamamlandıktan sonra, metni tanımlamak istediğiniz görüntü dosyasını açmanız gerekir.

2 Seçme aracını tıklayın ve resimde tanımlamak istediğiniz metnin etrafına kutuyu çizin. Doğru seçimi yaptıktan sonra , menüden Yaz > Yazıyı Eşleştir seçeneğine gidin.

fotoğrafta kullanılan yazı tipini öğrenme, resimde kullanılan yazı tipini öğrenme, yazı fontu nasıl bulunur, resimde kullanılan yazı tiplerini öğrenme,

3 Bu, şimdi resimde seçtiğiniz metnin Fontunu gösterecek şekilde Photoshop’u tetikleyecektir. Typekit yazı tiplerini , bu yazı tipi setlerini de tanımlayacak şekilde koymayı seçebilirsiniz .

4 Önerilen yazı tiplerinden Photoshop’tan, görüntünün yazı tipi ile tamamen benzer veya aynı olduğunu düşündüğünüz yazı tipini seçebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Nvidia Yüz Tanıma Sistemli CCTV Kameraları

Bu makalede, herhangi bir Görüntü ve Resimde Kullanılan Yazı Tiplerini Öğrenme nasıl yapılır açıklanmıştır. Komut metni analiz edilecek ve sonra içinde kullanılan yazı tipine bakılacaktır. Metodu bilmek zorunda kalacağınızı umuyoruz, bu sonuçların ortaya çıkmasına çok yardımcı oldu. Basit bir deyişle, bu yazı en iyi şekilde kullanın. Yöntem hakkında yazın ve diğerleri için tanımlayın, görüş ve önerileriniz çok şey kazandırır. Makale ile ilgili yorum yazmak için aşağıdaki yorum kutusundan yararlanın!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.