ransomware ne demek, ransomware nedir, ransomware saldırısı, cryptolocker antivirus, ransomware 2018, bu ransomware herkesin hacker olmasını sağlıyor,

Bu Ransomware Herkesin Hacker Olmasını Sağlıyor

Bu Ransomware Herkesin Hacker Olmasını Sağlıyor. Son zamanlarda, güvenlik araştırma ekibi herhangi bir kullanıcı ücretsiz olarak basit bir yolla bir distribütör haline getiren yeni bir ücretsiz Ransomware tespit etti. Başka bir deyişle, bu ücretsiz tehlikeli fidye yazılımı herkesin bir azılı korsan olmasını sağlıyor.

Ransomware nedir?

Ransom kelimesinin Türkçe karşılığı fidyedir. Ransomware, bilgisayarlara bulaşan, bilgisayardaki dosyaları kullanılamaz hale getiren, dosyalara erişimi engelleyen, şifreleyen  zararlı yazılımlara verilen genel addır. Ransomware Türkçe’ye fidye virüsü olarak çevrilebilir.

Bir güvenlik araştırmacısı ekibi Satürn adında yeni bir fidan tefrişeri tespit etti. Herhangi bir kullanıcının ücretsiz olarak basit bir şekilde distribütör haline gelebileceği diğer kötü amaçlı yazılımlardan farklıdır. Çünkü yaratıcısı veya yaratıcıları distribütörlerin kurbanlar tarafından ödenen fidanın yüzdesini alabilecekleri bir ortaklık programı başlatmıştır.

Satürn, kullanıcılara mükemmel bir bilgisayar becerisine ihtiyaç duymaz. Saldırıları başlatmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan bir Hizmet İçin Kiralık Yazılımı (RaaS). Karanlık Web’de satın alınabilecek diğer RaaS modellerinin aksine, Satürn tamamen erişime açıktır.

Bu Ransomware Herkesin Hacker Olmasını Sağlıyor

Başvuru sahiplerinin yapmaları gereken, içerik oluşturucuların başlattığı portaldaki üye programa kaydolmaktır. Başvuru onaylandıktan sonra, Ransomwarenin dağıtımını başlatmak için gerekli talimatları alırlar.

Dağıtımcıların yapması gereken, çalıştırılabilir dosyalara, diğer dosya türlerinde. Office veya PDF belgelerine ürün bilgisi enjekte etmek ve spam saldırıları veya kötü amaçlı reklam kampanyaları başlatmaktır. Amacı, mümkün olan en fazla mağduru bulaştırmak ve faydaların çoğunu alacakları için fidye ödemelerini sağlamak.

Araştırmacıların raporuna göre, birisi şifreli dosyalarını kurtarmak için ödeme yaparsa. Dağıtıcıya paranın% 70’ini, geri kalan% 30’u ise fidye yazılımının yaratıcısı veya yaratıcılarının olacak. Kurtarma bedeli her distribütör tarafından belirlendiğinden, kampanyayı başlatan kişiye göre değişebilir.

Ransomware’i yaymak için bu model çok tehlikelidir çünkü herkes, bir distribütör haline gelebilir ve ilk kez yatırım yapmak zorunda kalmadan hızlı, kolay para kazanabilir. Güvenliğimiz için umarız alışılagelmiş bir eğilim haline gelmez.

Ayrıca Bakınız: Yeni Fidye Yazılımı “Asla Görülmemiş” Özellikler Var

Bu tür fidye yazılımlarında korunmak için mutlaka alma mutlaka bilgisayarınızda ve diğer internet kullan cihazlarınızda en güncel antivirüs yada antimalware programı kullanın.

Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Tüm görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.