Ücretsiz Windows Programları, Ücretsiz Windows Uygulamaları, Windows 8 Ücretsiz Programlar, Windows 10 Ücretsiz Araçlar, Windows 10 Ücretsiz Uygulamalar, Windows 8 Ücretsiz Araçlar,
Ücretsiz Windows Programları, Ücretsiz Windows Uygulamaları, Windows 8 Ücretsiz Programlar, Windows 10 Ücretsiz Araçlar, Windows 10 Ücretsiz Uygulamalar, Windows 8 Ücretsiz Araçlar,

Sahip Olması Gereken 20 Ücretsiz Windows Araçları

Sahip Olması Gereken 20 Ücretsiz Windows Araçları,Windows masaüstü için en popüler işletim sistemidir, bu yüzden araçların ve uygulamaların bol olması sürpriz değildir. Özelleştirme, medya, verimlilik, sistem veya güvenlik için bunların kullanımı gereklidir.

Her görev için araçlar ve yazılım bol.  Ama bunların hepsini kullanacak değiliz. Bu nedenle ihtiyaçlarınız için en iyi araçları izin için toplamak istedim. Başka bir deyişle, sizin de bilgisayarınız için bu araçları kullanmanız gerekebilir.

20 Ucretsiz Windows Araclari

 

Toolwiz Time Freeze bilgisayarınızı deep-freeze durumuna koyan sanal bir sistemdir. Bir yazılım sisteminize yaptığınız tüm değişiklikler, bilgisayarınızı yeniden başlatıldıktan sonra silinir. Bu durum zahmetsizce virüsler, malware, adware ve tehlikeli eklentiler gibi istenmeyen değişikliklere ve kötü niyetli tehditlere karşı sisteminizi korur.

1-toolwiz-time-freeze

 

2. Comodo Firewall

Comodo Firewall kolayca İnternet trafiğini ve bağlantıları sezgisel bir arayüz üzerinden bilgisayarınızı izler ve güvenliğinizi sağlar. Onun ileri teknolojisi sayesinde hiçbir kötü amaçlı bağlantı girişimi bilgisayarınızda zarar veremez.

2-comodo-firewall

 

3. Malwarebytes

Virüs temizleme gibi makalelerimi takip ettiyseniz bu programı yakından tanıyor olmanız gerekir. Malwarebytes Anti-Malware; solucan, trojan, rogues, rootkit, spyware ve bir bilgisayarı bozan herhangi bir malware algıladığında onu kaldırır. Ücretsiz ile Ücretli arasındaki en büyük fark, biri otomatik tarama yapar diğeri yapmaz.

3-malwarebytes-anti-malware

 

4. Wise Folder Hider

Wise Folder Hider kullanıcı dostu arayüzü ve menüsünden desteği ile dosya ve klasör şifrelemenin en kolay yoludur. Özel dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve yerel sürücüler diğer özel verilerin yanı sıra taşınabilir sürücüleri kilitlemeyi sağlar. “İkinci şifre” özelliği ekstra gizli veriler için ek bir güvenlik seviyesi sunmaktadır.

4-wise-folder-hider

 

5. Free Opener

Free Opener bir çoklu dosya açıcıdır. Bu program ile yaklaşık 350 değişik dosya türlerini açabilirsiniz, 350’den fazla tüm popüler dosya formatlarını destekler. Artık yeni bir dosya türü indirdiğinizde yada size ulaştığında farklı farklı program indirmenize gerek kalmayacak.

5-free-opener

 

6. WPS Office

WPS Office iyi ofis paketlerinden biridir. Bu Uygulama ile belgeler yazabilir, sunumlar yapabilir ve tablolar oluşturabilirsiniz. Kullanımı kolay olmasının yanında tanıdık bir arayüz sunar. Microsoft Office ve diğer ofis paketleri ile tam uyumlu olmasının yanında bonus özellikler de çok geliyor.

6-wps-office

 

7. WordExpander

WordExpander ücretsiz bir kelime genişletici aracıdır. Bu sizin için yazım esnasında kelimeleri otomatik tamamlama ve ifadeler ile yazma işi kolaylaştırır. Siz yazmaya başlayınca önerilerde bulunur ve hızlı bir şekilde kelime veya kelime öbeği bitirmek için verilen önerilerden herhangi birini seçebilirsiniz. Tarayıcılar, metin editörleri gibi neredeyse tüm Windows programlarını destekler.

7-wordexpander

 

8. doPDF

doPDF 400 dosya formatını destekleyen evrensel bir PDF dönüştürücüdür. Herhangi bir bilgisayar kaynaklarını kullanarak çeşitli dosyaları PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Hatta arama motorları tarafından dizine edilebilir aranabilir PDF oluşturmak için çoklu dil arayüzü sunuyor.

8-dopdf

 

9. Should I Remove It?

Should I Remove It istenmeyen programlar için bir kaldırma aracıdır. Kolay ve etkili bir programdır. Bilgisayarınızı temizler, yığınları kolayca bulmanızı sağlar ve istenmeyen yazılımları adware, araç çubukları, crapware, bloatware gibi önemsiz olarak sisteminizde bulunan yüklemeleri kaldırmanızı sağlar.

9-should-i-remove-it

 

10. Defraggler

Defraggler sezgisel ve hoş bir arayüz ile disk birleştirmemizi sağlar. Tüm sabit diskleri veya bölümlerin bazılarını, hatta tek tek dosyaları birleştirebilir. bir sürücü haritası ile birleştirmenin sürücüler için gerekli olup olmadığına karar vermenize ve sağlık durumunu görmenize yardımcı olur.

UYARI: SSD Disk kullanıcıları için Disk Birleştirme Önerilmez.

10-defraggler

 

11. FileZilla

FileZilla çapraz platform için ücretsiz FTP çözümdür. FTP ve SSH gibi çeşitli protokollerini destekler. Duraklama gibi çeşitli sezgisel özelliklere sahiptir ve transferler, site yöneticisi, sürükle devam ve destek, dizin yapılandırmasını uzaktan dosya arama ve senkronize dizin tarama gibi özellikler içerir. Sunucu ve Hosting kullanıcılarının işine yarar.

11-filezilla

 

12. Pidgin

Pidgin kolay bir arayüze sahip çapraz platformlu ve çoklu protokollü sohbet istemcisidir. Tüm temel sohbet programlarını ve ağlarını destekler ve tek seferde hepsine bağlanmanızı sağlayarak çoklu sohbet ağlarda birden fazla kişi ile sohbet etmenizi sağlar.

12-pidgin

 

13. Betternet

Betternet İnternet kısıtlamaları atlayarak ve tüm web sitelerini engeli kaldırmaya, herhangi bir ülkedenin herhangi bir web sitesine erişmenizi sağlayan en iyi ücretsiz VPN lerden biridir. Bilgisayar korsanları ve kötü niyetli saldırılara karşı korunmuş verilerinizi tutarken anonim sörf sağlar.

13-betternet

 

14. Digify

Digify suistimal veya başkalarının korkusu olmadan başkaları ile güvenli içerik paylaşmanızı sağlar. Özgürce ve etkili bir kontrol ve kolayca fikir ve içeriği korunaklı yapar. Dosya gönderilen andan itibaren başkalarının erişimine ve kullanımına koruma olabilir.

14-digify

 

15. MediaMonkey

MediaMonkey kolayca büyük medya koleksiyonunuzu yöneten yenilikçi bir müzik çalardır. Ses, video ve çalma listeleri yönetir ve hatta otomatik olarak eksik parça bilgilerini doldurabilirsiniz. Organize etiketleme ve senkronizasyonu için avans özellikleri tonları var.

15-mediamonkey

 

16. Tomahawk

Tomahawk bir çapraz platform sosyal müzik çalardır. ABir şarkının adı veya albüm adı verildiğinde en iyi kaynağı arar. Yerel müzik, şarkı indirme, müzik akışları, bulut müzik depolama, tek bir müzik koleksiyonu çalma listeleri ve radyo istasyonları birleştirir.

16-tomahawk

 

17. Virtual DJ

Virtual DJ müzik koleksiyonunuzu Dijital DJ-ing yapmanızı sağlar. Basit medya oynatıcılarından daha fazla seçenek var ve mix şarkılarınızı aynı anda iki ya da daha fazla parçaları çalarak, onların çalma hızlarını ayarlayabilirsiniz. Şarkılar için döngüler, çizilme ve crossfade gibi çeşitli efektler uygulamanızı sağlar.

17-virtual-dj

 

18. IrfanView

IrfanView hızlı ve ücretsiz bir resim görüntüleyici ve dönüştürücüdür. Birçok görüntü formatlarını destekler.Resim, Slayt gösterisi, Hızlı dizin tarama, Görüntü filigran seçeneği, kayıpsız JPG dönüşümleri, komut satırı seçenekleri gibi kullanışlı özellikleri sağlar.

18-irfanview

 

19. RIOT

RIOT çeşitli görüntü formatları desteği ile Radikal Görüntü Optimizasyon Aracı kelimelerinin kısaltmasıdır. Hafif, hızlı ve kullanımı basit ama gelişmiş kullanıcılar için çok güçlü bir ücretsiz resim iyileştiricidir. Görüntüleri optimize ve optimize edilmiş görüntü ile karşılaştırmak için bir sezgisel bir arayüze sahiptir.

19-riot

 

20. PhotoScape

PhotoScape dönüştürücü ve toplu editörü de dahil olmak üzere bir all-in-one ücretsiz resim editörüdür. Resim düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için birçok özelliğe sahiptir ve blogcular için iyi bir performans sergiliyor. Bazı özellikleri: görüntüleyici, editör, renamer, ekran capturer, dönüştürücü, splitter, kırmızı göz düzeltme dahil vs.

20-photoscape

 

Lütfen konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşınız. 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.