Öğrenmeniz gereken Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler kapak fotoğrafı

Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler

Telefonunuzun ağ sinyalini artırmak için bir uygulama yüklemeniz gerekir mi? Bunu gibi Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler topladık.

Not: Bu yazı Airtel ile birlikte Guiding Tech tarafından yazıldı. Airtel, 2G, 3G, mobil satış ve diğer birkaç servis buketi de sunan önde gelen 4G LTE mobil şebeke servis sağlayıcılarından biridir.

Son on yılda ünlü bir şaka iki telefondan gelen radyasyon yumurta pişirmek için yeterli. Hindistan’daki mobil ağlar, 4G LTE hizmetleri sunma ve bağlantı açısından daha fazla alanı kapsayan uzun bir yol kat etti. Hype büyümeye devam ederken, aynı zamanda mitlere de çok yer ayırır.

Fıkra ifadelerinin yanı sıra, bu mitlerin bazıları kısa bir süre için trendlere dönüştü. Ancak, şaşırtıcı şekilde hala yaygın olan ve orman yangını gibi yayılan en popüler mitleri yakalamak için bugün buradayız. Lafı daha fazla uzatmadan ile en çok kullanılan 7 Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler aşağıda listelenmiştir.

Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler

Açık olanlarla başlamak için kalın bir kapak veya kılıf kullanılması telefonun hücresel bağlantı kalitesini etkilememelidir. Tıpkı bir ‘Taffan’ eklemek gibi (aslında, sertleştirilmiş anlamına gelir), ekranın korunmasını garanti etmez. Bunun yerine yüz değerinin kendisinde bir gerçeğe benzeyen yedi efsaneye değiniyoruz.

Daha Fazla Şebeke Çubuk Daha İyi Sinyal Demektir

Telefonunuz bir şebeke için beş çubuğun tümünü gösterdiği için, en yüksek kapasitede çalıştığı anlamına gelmez. Bu, yalnızca telefonun, optimum bir sunum olduğunu düşündüğü şeyi gösteren bir yazılımdır.

Daha Fazla Şebeke Çubuk Daha İyi Sinyal Demektir. YANLIŞ

Tipik bir senaryoda, farklı markalardan gelen iki telefon farklı ağ çubukları gösterebilir ancak benzer şekilde performans gösterebilir. Kısacası, daha fazla çubuk veya daha az çubuk daha iyi veya daha düşük kalite anlamına gelmez. Gerçek şebeke kalitesi, telefonunuzu içeren birçok faktöre bağlıdır.

Teoride, ağ çubukları sinyalin bir şeye dayandığını ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Telefonunuz en yakın hücresel kuleye ne kadar yakındır. Play Store, dBm (desibel-milliwatts) değerinde neredeyse kesin sinyal gücünün değerini gösteren birkaç uygulamaya sahiptir.

Telefondaki Ağ Yükseltici Çiplerini Kullanma

Açıktan çıkmama izin verin: Alüminyum folyoların yiyeceği sıcak tutması gerekiyordu. Telefonunuzdaki ağ sinyalini yükseltmek zorunda değiller. Bu, çıkarılabilir batarya ve arka kapaklarla birlikte gelen telefonlara yöneliktir.

Telefonunuzun ağ kalitesini artırdığını iddia eden herhangi bir çıkartma veya çıkartma uygulamanıza gerek yoktur. Bu sadece bir numara, ve bu çıkartmaların eklediği tek şey, telefonların kirlenmesi. Bunun nedeni, yüzeyi tahrip eden ucuz tutkal taşımak.

Neyse ki, artık içeride ağ kapsamı hakkında endişelenmenize gerek yok. Airtel, iç mekan ağının kapsamını iyileştirecek yeni bir teknoloji geliştiriyor. Airtel’in yeni LTE900 teknolojisi, evinizde herhangi bir yere oturarak sesli aramaların keyfini huzur içinde çıkarmanızı sağlar.

Telefonunuzu Gökyüzüne Doğru Kaldırmak Daha iyi Şebeke Sağlar

İnsanların ellerini kaldırmaları ve daha iyi bir çağrı almak için başlarını eğmeleri eğlencelidir. Gerçek şu ki, telefonunuzu yükseltmek veya binanın tepesine tırmanmak daha iyi hücresel sinyal alımını garanti etmez. Bununla birlikte, telefonu yürürken veya hareket eden bir araçta kullanmak, ağ bağlantı performansını etkileyebilir.

Telefonunuzu Gökyüzüne Doğru Kaldırmak Daha iyi Şebeke SAĞLAMAZ

Teorik olarak, bir hücre kulesine ne kadar yakınsanız, telefonunuz o kadar iyi bir hücresel sinyal alacaktır. Gerçek performans doğası gereği tamamen özneldir ve çeşitli faktörlere bağlıdır.

Telefonu Uçuş Moduna Aldığınızda Daha iyi Şarj Eder

Telefonunuzu uçak moduna getirdikten sonra şarj etmede önemli bir kazanç yoktur. Fark sadece dakikalar içinde olacak. OnePlus’tan Warp Charge veya Qualcomm’dan QuickCharge 4.0 gibi modern hızlı şarj teknolojileri sayesinde, bu şekilde şarj etmek zorunda değilsiniz. Telefonu açık tutmanın şebeke ve GPS’i bir miktar tüketeceğini düşünseniz bile, o zaman çok yanılıyorsunuz.

Bu nedenle, aynı deneyi telefonunuzla kopyalamayı denerseniz, mesajları ve acil aramaları kaybedersiniz.

VPN Kullanımı İnternet Hızını ve Sinyalini Artırır

Bu popüler inancın aksine, VPN servislerini kullanmak gezinme hızını düşürür. Bu ödemeniz gereken mahremiyetin bedelidir. Daha hızlı bir tarama deneyimi elde etmek için VPN servislerini aramak yerine, neden bunu sürekli olarak sunan daha iyi bir ağ sağlayıcısı aramıyorsunuz ki?

Eh, Ookla güvenilir İnternet hız testi uygulamaları yapar ve Türkiye’de hız söz konusu olduğunda Türkcell’in genel olarak yol gösterici olduğunu kabul edebiliriz.  Bu konuda yapılan bir testi buraya tıklayara izleyebilirsiniz.

Play Store’dan Network Signal Booster Uygulamalarını İndirin ve Yerel Ağ Arttırıcılarını Kullanın

Google Play Store, ağ alımınızı artırdığını iddia eden uygulamalarla doludur. Elbette, ağınızın teknik bir değerlendirmesini sağlayan birkaç uygulama vardır. Ancak bunların hiçbiri akıllı telefonunuz için “sinyali yükseltemez” veya sihirli bir şekilde tam çubuklar ve en iyi ağ kalitesi elde etmesini sağlayamaz. Bu tür uygulamalar çoğunlukla yüzünüzdeki veya mümkün olan her yerde reklamları tetikler.

Tüm Android ve iPhone’lar, ağ kalitesinin teknik ayrıntılarını belirlemek için kullanılabilecek gizli bir hata ayıklama menüsü ile birlikte gelir. Bununla birlikte, telefonunuzun şebeke sinyalini artırmasına yardımcı olmayacaktır. Yani bu tür uygulamalardan uzak durmalısın.

Ayrıca, belgelenmemiş ve lisanssız yerel ağ güçlendirici birimlerinin kullanılması ağ kalitesine daha fazla zarar verebilir.

Sürekli Telefonda Konuşmak Baş Ağrısına Neden Olur ve Hatta Beyin Kanserine Neden Olabilir

Oldukça tartışmalı mitlerden biri, telefonun sürekli kullanımının baş ağrısına neden olabileceğidir. Tabii ki, ortalama bir insan ara vermeden veya su içmeden ne kadar süre konuşabilir? Cep telefonu kullanmayan insanlar da baş ağrıyor! Şakalar dışında, cep telefonunun uzun süre kullanılmasının beyin kanserine neden olabileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bile bu efsaneyi küçümsemiştir.

Sürekli Telefonda Konuşmak Beyin Kanserine Neden OLMAZ

Sürekli olarak cep telefonuna bağlı olan kulaklıkları kullanıyorsanız, o zaman başınız ağrıyor. Bunun nedeni, kulak kanallarınızı her zaman kapatmanız ve böylece earwax ve bakterilerin büyümesini teşvik etmenizdir.

Son olarak, baz istasyonlarından gelen radyo frekansı radyasyonu genellikle cep telefonlarından, yerel radyolardan ve televizyon istasyonlarından yayılan RF’den çok daha az yoğundur.

Mobil Ağ için Temelleri Takip Edin

İzlenen düzenlemeler ve standartlar sayesinde, daha iyi bir ağ bağlantısı elde etmek için artık evinize hiçbir şey yüklemeniz gerekmez. Airtel LTE900 teknolojisi yakında iç mekan ağ sinyalini iyileştirecek ve telefonda konuşurken aile üyelerimize ve komşularımıza bağırmamalarını söyleyebilirsiniz.

Ayrıca, evinizde veya tesisinizde ağ kalitesini artırmak için artık herhangi bir çıkartma uygulamanıza veya herhangi bir sinyal güçlendirici kurmanıza gerek yoktur. Şebeke sağlayıcısından, şebekenin kalitesini değerlendirmek üzere bir saha mühendisi göndermesini ve bu sorunu çözmesini isteyebilirsiniz.

Telefonunuzun internet sorunu varsa Android APN Ayarları ve iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırlama gibi makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz Şebeke ile ilgili Doğru Olmayan Efsaneler var mı. Bunları yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.