Tatildeyken Facebook ta Fotoğraf Paylaşma

Eviniz boş ve hırsızlar da iş arıyor. Davetiyeye gerek yok. Tatildeyken Facebook ta Fotoğraf Paylaşma, burada tatil fotoğraflarınızdan bahsetmiyoruz.

Tatiller harika olabilir ve tatil anılarını çekmekten daha iyi olan tek şey, onlardan Facebook gibi sosyal medya siteleri aracılığıyla paylaşma olabilir. Deneyimin merakını ve heyecanını herkesle paylaşmak istiyoruz, değil mi? Ya da belki de 5 yıldızlı bir restoranda şık bir yemek yerken işimizi rahatlatırlarken arkadaşlarımızı kıskanırız. Yolculuğunuzu Facebook gibi bir sitede paylaşmanın getirdiği motivasyonlarınız ne olursa olsun, doğru bir yolun ve bunu yapmanın yanlış bir şey olduğuna şaşırmış olabilirsiniz ve dikkatli değilseniz, evinizi bulmak için tatilinizden geri dönebilirsiniz.

Tatildeyken Facebook ta Fotoğraf Paylaşma

Size ve ailenizin kişisel güvenliğine gereksiz risk eklemeden Facebook’taki tatil deneyimlerinizi paylaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Tatildeyken Durum Güncellemelerini Yayınlama

Yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, henüz geri dönmemişken tatiliniz hakkında bir şey göndermektir. Sosyal medyayı ya da belki tatil arkadaşınızı görmeye gelen bir suçlu kardeşi olan bir arkadaşının bir arkadaşı, pahalı tatilinizde uzakta olduğunuzda, evinizde olmadığınız gerçeğine ipucu verebilir. Açıkça çok paran var, dışarıda yaşıyor ve herkesin yüzlerini ovuyor mu? Neredeyse bunu soruyormuşsun gibi.

Size şu andan itibaren var olan güncel güncellemeleri koymak, vicdansız hırsızı (veya hırsızları) planınızı yapıp evinizin soygununu yürütmek için yeterli zaman tanır. Sonuçta, yakında tekrar geri dönmeyeceksin. Facebook gizlilik ayarlarınızın yalnızca arkadaşlarınızın gönderilerinizi görüntülemesine izin verse bile, durum yazışmalarınızın yalnızca arkadaşlarınıza gideceğini asla düşünmeyin. Arkadaşınız, bir yabancıdan omzunun üzerinden aynı şeyi okuduğundan haberi olmayan bir kahve dükkanındaki postanızı okuyor olabilir. Ya da, Facebook hesabını yerel kütüphanede bir bilgisayarda oturum açmış olabilirler, böylece bir sonraki adamın durum mesajlarını görmek için daha fazla oturmasına izin verebilirler.

Alt satır: Facebook’ta aşırı oyun riskli olabilir. Tatil planlarınızı yabancılarla dolu bir odaya vermezseniz, güvenli bir şekilde eve dönene kadar onları Facebook’ta paylaşmayın.

Tatildeyken Fotoğraf Göndermeyin

Tatildeki süslü restoranın keyfini çıkaracağınız tatlı tatlı bir fotoğrafını çektiniz mi? Bunu yapmak, mevcut konumunuzu, çektiğiniz fotoğrafın meta verilerinde sık sık gömülü olan GPS tabanlı coğrafi etiket bilgisinde vermiş olabilir. Bu coğrafi etiket bilgileri, gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak hem bulunduğunuz konumdaki arkadaşlarınızla hem de yabancılarla birlikte olabilecek resmin çekildiği yeri gösterir.

Tatildeyken Diğer Tatilcileri de Etiketlemeyin

Arkadaş ya da ailenle mi tatil yapıyorsun? Hepiniz hala tatildeyken onları resimlerde veya durum güncellemelerinde etiketlememelisiniz, çünkü bunu yapmak kendi konumunuzun yanı sıra kendi konumunuzu da ortaya çıkaracaktır. Bu bilgilerin yukarıda belirtilen aynı nedenlerden dolayı yayınlanmasını istemeyebilirler.

Herkesin güvenli bir şekilde eve gelmesini bekleyin ve daha sonra etiketlenmek istiyorsanız daha sonra etiketleyin. Facebook’un etiket incelemesi özelliğini kullanarak, başkaları tarafından etiketleme yoluyla kendi ayrıntılarınızı yayınlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Gelecek Seyahat Planlarınızı Yayınlamaıyın

Burada bir trend hissediyor musun? Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, gelecek seyahat planlarınızın ve seyahat planlarınızın detaylarını Facebook’ta yayınlamaktır.

Bir şey için, potansiyel hırsızlara, ne zaman gideceğiniz ve ne zaman geri döneceğinize dair büyük bir kafa patlatıyorsunuz. Ama aynı zamanda nerede olacağınızı, hatta ne zaman olduğunu ve suçluların sizi beklediğini açığa çıkarıyorsunuz. Aileniz ve işvereniniz, seyahat planlarınızla ilgili bilgileri bilmesi gereken tek kişi olmalı, bilgileri Facebook’ta paylaşmayın.

Arkadaş tatildeyken facebook ta fotoğraf paylaşma. Çıkamayanlar var, çalışanlar var, kıskananlar var, hırlısı hırsızı var ne ararsan var. 🙂

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.