everest ewr-ac66 repeater kurulumu nasıl yapılır. Görsel anlatım.

Everest EWR-AC66 Repeater Kurulumu

Everest EWR-AC66 Repeater Kurulumu, makalemizde Everest EWR AC66 tekrarlayıcı kurulumunu yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Everest EWR-AC66 Repeater(tekrarlayıcı), teknolojinin sunduğu en büyük avantajlardan biridir. İstediğiniz modemden interneti alarak eşleştirme işleminden sonra çok daha geniş alana yaymanıza yardımcı olacaktır. Everest EWR-AC66 Repeater(tekrarlayıcı) 6 farklı çalışma moduna sahip olup  Everest EWR-AC66 Repeater çalışma alanında modem ile arasında sinyal kesecek etken olsa bile, EWR-AC66 gelen kablosuz sinyali yakalar ve hem kablolu hem kablosuz olarak, aradaki uzaklık fark etmeksizin, sinyal ve internet erişimi vererek kaliteli bir internet hizmeti sağlar. İnterneti aldığımız ana modemden ile Everest EWR-AC66 Repeaterın kablolu ve kablosuz sinyali, kablolu ve kablosuz olarak sunmamıza yardımcı olacaktır.

Everest EWR-AC66 Repeater Kurulumu

Everest EWR-AC66 Repeater modeminize bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcımızı açıyoruz. (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 yazıyoruz.

Everest EWR-AC66 Repeater Kurulumu

Entere tuşluyoruz.

 

Açılan sayfaya admin yazıyoruz.

Login(Oturum aç) Bölümüne tıklıyoruz.

 

Everest Router (Everest Yönlendirici)

Quick Setup Wizard (Hızlı Kurulum Sihirbazı)

Start(Başla) Butonuna tıklıyoruz.

 

 

Connect the Ethernet cable with internet connectivity to the Internet port and then proceed with the configuration.

Ethernet kablosunu İnternet bağlantı noktasına bağlayın ve ardından yapılandırmaya geçin.

Skip (Atlamak) seçeneğine tıklıyoruz.

Next(Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

 

 

WİFİ Settings (Kablosuz bağlantı ayarları) Bölümüne tıklıyoruz.

 

 

Everest EWR-AC66 Repeater kablosuz ayarlarını yapılandırabilmek için WİFİ Setting bölümüne tıkladıktan sonra WİFİ NAME & Password (WİFİ ADI & Şifre) Bölümüne tıklıyoruz.

 

 

 

Wireless Repeating (Kablosuz tekrar) Bölümüne tıklıyoruz.

 

 

WİFİ Name: Bölümüne kablosuz olarak bağlantı kuracağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Encryption Mode (Şifreleme modu) Bölümüne WPA/WPA2-PSK(recommend

WİFİ Password (Kablosuz ağ parolası) Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak Everest EWR-AC66 Repeater’a bağlantı kuracağız.

 

 

Açılan sayfada Wireles Repeating etkin hale getiriyoruz. Repeating Mode’ bağlantı seçeneğinde Client+AP seçiyoruz.

Upstream WiFi Name bölümünden Select yazısının yanında yer alan simgesine tıklayıp, açılan listede internet alacağımız ana modemin kablosuz ağ adını (ana modem WiFi ismini) işaretliyoruz. Açılan bölümde kutucuğa seçtiğiniz ağ adının (ana modemin) WiFi şifresini yazarak Save(Kaydetmek) butonuna tıklıyoruz.

 

 

Client+AP: Cihaz kablosuz internet alarak, kablolu ve kablosuz interneti modemin IP adresi üzerinden dağıtacaktır.

%100 oranı tamamlandığı zaman Everest EWR-AC66 Repeater’a bağlantı kuracağınız adı kablosuz ağ adları arasında bularak bağlantı kurup internetinizi daha geniş alanda sorunsuz olarak kullanabileceksiniz. Böylece everest ewr-ac66 repeater kurulumu işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.