AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır [Router]
Tenda V300 Kurulumu Router

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır [Router]

Tenda V300 Router olarak kullana bileceğiniz bir cihazdır. Ayarlarını bilmeme durumunuza karşı Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır paylaşıyoruz.

Tenda V300 Router Kurulumu olarak bahsettiğimiz durum İnterneti aldığımız modemin çekim gücünün yetersiz kalma durumunda. Evimizde, ofisimizde bulunan interneti tekrarlatan kablosuz menzili genişletici durumudur. Kısaca Wi-Fi özelliği olan cihazların çekim gücünü artıran cihazlara router denir.

Tenda V300 Router cihazlar modem olmadan işe yaramazlar modemden aldıkları interneti tekrarlayarak internet gücümüzü kablosuz alıp kablosuz dağıtarak yüksek maliyet ve kablo kirliğinden kurtaran her bütçeye uygun router cihazlar mevcuttur.

Bilgisayar, televizyon telefon gibi cihazların kablosuz erişim özelliği sağlayan cihazlara arasında yer alan. Tenda V300 Router Kurulumu nasıl yapacağınızı aşağıda yer aldığı gibi gerçekleştirebilirsiniz. Tenda N301 Router Kurulumu makalemizin de katkısı olacağını düşünüyorum

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda V300 router cihazı prize taktıktan sonra ethernet girişlerinden bir tanesine RJ45 kablosunu takın. RJ45 kablosunun diğer ucunu da bilgisayara kasasına, Laptop kullanıyorsanız  Laptop un sağında ya solunda bulunan kablo giriş alanına takıyoruz.

Bilgisayar, Laptop kullanılmaması durumunda Tenda V300 router cihazı prize takarak kablosuz özelliği olan bir cihazdan kablosuz bölümüne tıklayarak Tenda adını bulup bu ada bağlantı kurmamız doğrultusunda router kurulumuna başlayabiliriz.

Tenda V300 Kurulumu Nasıl YapılırRouter cihaza bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 entere tıklıyoruz.

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır

Kullanıcı Arayüzü seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda V300 Router arayüz sayfası açılacaktır. Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda V300 Kurulumu Nasıl Yapılır

Kablosuz seçeneğine tıkladığımızda Kablosuz Köprüsü Tenda V300 AP Modu seçeneğine tıklıyoruz. Bu alandan Kablosuz Köprüsü seçeneğini seçiyoruz. Köprü Kısıtlamaları: Etkinleştirildi(Tarama) seçeneğine tıklayarak Yenile Uygula / Kaydet seçeneğinden yapılan ayarları kaydediyoruz.

Yapılan işlemler doğrultusunda Tenda V300 Kurulumu makalemizi tamamlamış oldunuz. interneti aldığınız modemin sinyalinin olduğu alana kurarak kablosuz ağ alanınızı genişletebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.