Tenda N301 Router Kurulumu

Tenda N301 Router Kurulumu

Tenda Router Kurulum adımlar bir çok modelinde olduğu gibib bu modelinde de çok kolaydır. Aşağıda Tenda N301 Router Kurulumu hakkında bilgi paylaşıldı.

Günlük hayatımızın olmasa olmazı olan internet in çekim gücüyle alakalı sorun yaşadığımızda kullandığımız bir modem var ise modemi değiştirmek her zaman çözüm değildir. Örneğin; Bulunduğunuz ortamın büyüklüğünden dolayı modeminizin çekim gücü düşük ise yeni bir modem aldığınızda sorun devam edecektir.

Yeni bir modem almak yerine Router cihaz alarak interneti aldığımız modemi tekrarlayarak internet imiz in çekim alanını genişletebiliriz.

Tenda N301, ev kullanıcılarının daha kolay kurulum yapabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir kablosuz router cihazdır. Sohbet, online video izlemek ve online oyun gibi günlük web işleri için mükemmel olan 300Mbps’e varan veri transfer hızı sağlamaktadır. N301 128-bit WEB, WPA ve WPA2 gibi en güncel güvenlik teknolojilerini de ağınızı izinsiz kullanımlardan korumak üzere desteklemektedir. Tenda N301 Universal Repeater (Menzil Arttırıcı) modu ile kablosuz ağınızın kapsama alanını arttırır ve evinizdeki her noktadan kablosuz bağlantıya erişe bilmenizi yardımcı olacaktır.

Tenda N301 Router cihaz 802.11n Standardını destekler. Geriye dönük 802.11g/b standartları ile uyumlu olup, 2.4GHz ve 300Mbps’ e kadar kablosuz veri transfer hızı, Router, Erişim Noktası, Menzil Arttırıcı olarak çalışabilir 2 adet 5dBi anteni bulunmaktadır.

Tenda N301 Router Kurulumu

Tenda N301 Router cihaza bağlı olarak görünen cihaz Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 entere tıklıyoruz.

Tenda N301 Router Kurulumu

Giriş Varsayılan: admin Şifre: admin Tamam butonuna tıklıyoruz.

Tenda N301 Router Kurulumu

İnternet bağlantı Ayarları bölümünden DHCP seçeneğini işaretleyerek Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda N301 Router Kurulumu

Açılan sayfada yer alan Kablosuz seçeneğini tıklıyoruz ve Evrensel Tekrarlayıcı seçeneğini tıklıyoruz. Seçim bölümünde alt alta çevremizde yar alan kablosuz ağ adlarının yansıdığını göreceğiz.

Evrensel Tekrarlayıcı Etkinleştir seçeneğini işaretliyoruz.

İnterneti almak istediğimiz modemin kablosuz ağ adını işaretleyerek SSID: Bölümüne Tenda N301 Router cihaza kablosuz olarak bağlantı kurmak istediğimizde kullanacağımız ağ adı yazıyoruz. Bu alana istesek interneti aldığımız cihazın kablosuz ağ adını da yazabiliyoruz.

Kanal seçeneği interneti aldığımız modemle aynı olması gerekiyor aksi taktirde kablosuzda kopma problemi yaşatacaktır.

Anahtar: Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifre Tenda N301 Router cihaza kablosuz olarak bağlantı kuracağız. Tamam butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz. Tenda N301 Router Kurulumu Nasıl Yapılır? Makalemizi tamamlamış oluyoruz. İnterneti aldığımız modemin sinyalinin en az iki diş çektiği alana router cihazımızı takarak internet imiz in çekim alanını genişletebiliriz.

Tenda N301 Router cihazın birden fazla arayüzü bulunmaktadır. Eğer router cihazınızın arayüzü üst kısımda yer alan Tenda N301 router cihazınızın kiyle eşleşmiyor sa Tenda N301 Router un kurulumunu aşağıda yer alan arayüzle kurulum yapabilirsiniz.

Tenda N301 router cihazın arayüzüne giriş yaptıktan sonra Kablosuz Köprüleme seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz Köprüleme seçeneğine tıklıyoruz. Evrensel Yineleyici seçeneğini işaretledikten sonra Wi-Fi Şebekesi Seçin alanında yer alan Seç bölümüne çevremizde yer alan modemlerin kablosuz ağ adları yansıyacaktır. İnterneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz. Tamam butonuna tıklıyoruz. Tenda N301 Router Kurulumu gerçekleştirdiniz interneti aldığınız modemin sinyalinin en iki diş çektiği alana kurarak internetinizin çekim alanını genişletebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.