Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 Kurulumu

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 Kurulumu Xiaomi’ nin internet sorunları için geliştirdiği ürünlerinden Mi Wi-Fi Repeater Pro 2’ nin kurulumunu anlatacağız.

Xiaomi’nin işlevsel ürünlerinden Mi Wi-Fi Repeater Pro 2’ nin kurulumunu makalemizde yazılı ve görsel olarak anlatıyoruz. Xiaomi Repeater  cihaz kullanan ve kurulum sorunu yaşayan kullanıcılar makalemizi inceleyerek sorunlarını düzelte bilirler.
Çok katlı evlerde yaşayan internet kullanıcıları yada ofislerin, kalabalık mekanların korkulu rüyası olan kablosuz ağ sinyalinin zayıf olması ya da istenilen alana ulaşamaması genelde iş ve zaman aksaklığına neden olur.

Yaşanılan bu durum sağlıklı internet alamadığınızdan işlevsel ve bütçe kaybına uğratacağından bütçe dostu ürünü Mi Wi-Fi Repeater Pro 2 ile kablosuz ağ sinyal güçlendirici temin ederek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 Kurulumu

Xiaomi Pro, 2 harici anten sayesinde 300Mbps’ e kadar hızlı veri aktarımı için tasarlanmıştır. Xiaomi Pro ile aynı anda 64 cihaza bağlanabilirsiniz. Duvarlara monta edebilir çok katlı evde yada ofiste güçlü Wi-Fi bağlantısı sağlayabilirsiniz.

2 harici anteni bulunmakta ve bu antenler 180 derece döndürme şansı sunmaktadır. Veri aktarım hızı 300 Mbps’ ye kadar çıkmaktadır. Evinizdeki Wi-Fi ölü bölgelerini ortadan kaldırarak 64 cihazla eş zamanlı olarak bağlanmayı desteklemektedir.

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 cihazın ülkemizde yer alan prizlere uyumlu hale gelmesi için EU fiş adaptörünü takalım ve router cihazımızı prize takalım. Cihazın ön tarafından sarı LED ışık yanacaktır. Kablosuz özelliği olan cihazdan bağlanmaya hazır olduğunu gösterir.

xiaomi mi wifi repeater pro 2 kurulumu

App Store ya da Play Store dan Mi Home uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Uygulamayı indirmek için cihaz kutusu üzerinde yer alan QR Kodu da kullanabilirsiniz.

xiaomi mi wifi repeater pro 2 kurulumu

Uygulama indikten sonra + simgesine tıklıyoruz. Açılan ürün sayfasında kullanacağımız cihazın resmine seçiyoruz seçtikten sonra işlem yaptığımız cihaz kablosuz ağa otomatik olarak bağlanıyor < simgesine tıklayarak bu alandan profil bölümüne geçiyoruz.

 

Profil bölümüne tıklıyoruz.

Wi-Fi settings seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada yer alan Name yazan bölüme Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 cihaza bağlantı kurmak istediğimizde kullanacağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Password bölümüne Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 cihaz bağlantı kuracağımız zaman kullanacağımız 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız  parolaya yazıyoruz. Bu alana yazacağımız parola Repeater cihazın kablosuz ağ parolası olacaktır.

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro 2 kurulumunu gerçekleştirdik Repeater cihaza kablosuz olarak bağlantı kurarak internetizi sorunsuz kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.