AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesine Karşı Servise İsteniyor.

ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi

Lenovo ThinkPad X1 Carbon , birkaç yıldır en sevdiğimiz business-class notebooklardan biridir. Sağlam bir şekilde inşa edilmiş, iyi performans ve çarpıcı bir pil ömrü sunuyor ve bu ikonik ThinkPad estetiğini koruyor. Şimdi Lenovo ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi Olabileceği için Servise İsteniyor.

Bilinen dev Çin çok uluslu teknoloji şirketi Lenovo’nun beşinci nesil ThinkPad X1 Karbon’u başlattığını çok iyi biliyoruz, ancak bu hafta tanınmış dev Çin çok uluslu teknoloji şirketi Lenovo, bu dizüstü bilgisayarların zarar verebilecek bir sorunu olduğunu ortaya koydu. Pil potansiyel olarak bir yangına neden olabilir. Bu nedenle, tanınmış dev Çin çok uluslu teknoloji şirketi Lenovo, 83000 ThinkPad X1 Carbon dizüstü bilgisayarı servise istiyor.

Ne yazık ki, en yeni model de oldukça önemli bir yangın riskine dönüşebilecek gevşek bir parçaya sahip – ve şimdi oldukça önemli bir hatırlama tabi tutuluyor.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Batarya Sorunu

Lenovo Yaptığı Duyuru ya göre, ThinkPad X1 Carbon 5inci nesil üretim içindeki belirli modellerin çok özel bir problemi var:

“Lenovo, sınırlı sayıda bu dizüstü bilgisayarın, dizüstü bilgisayarın piline zarar verebilecek ve aşırı ısınmaya bağlı yangın tehlikesine neden olabilecek bir vidanın sebebiyet vereceği belirledi.”

ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi

Etkilenen belirli modeller arasında aşağıdaki türleri bulunur:

  • 20HQ
  • 20HR
  • 20K3
  • 20K4

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Yanma Tehlikesi

Lenovo Şirketinin Açıklaması:

“Üretim sırasında ünitede bırakılan küçük gevşek bir vida, lityum iyonunun polimer pil yüzeyine zarar verebilir ve kısa devreye neden olabilir, böylece pil hücrelerinin hızlı boşalmasına neden olabilir”.

Lenovo, “müşterilerin dizüstü bilgisayarlarına zarar veren gevşek bir vida ile ilgili bir aşırı ısınma durumu hakkında üç uluslararası müşteri raporu aldı” dedi.

Bu nedenle, “müşteriler derhal etkilenen bilgisayarları kullanmayı bırakmalıdır” ve dizüstü bilgisayarı servis merkezine götürmeli ve bu da sorunu çözmek için gevşek vidayı kaldıracaktır. Üstelik, işlem ücretsizdir.

Dizüstü bilgisayarınızın etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için dizüstü bilgisayarın altındaki etiketleri inceleyin. Geri çağırma “5. Nesil Lenovo ThinkPad X1 Karbon” ‘u etkiliyor; 20HQ, 20HR, 20K3, 20K4 tipleri; Aralık 2016 ve Ekim 2017 arasında üretilen.

ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi,

Emin olmak için, Lenovo Yaptığı Duyuru sayfasına girerek makine türünü ve seri numarasını girin.  Bu verileri tabandaki etiketler üzerinde bulabilirsiniz. ThinkPad X1 Carbon Laptoplarda Yanma Tehlikesi.

Etkilenmişseniz, Pazartesiden Cumaya 08: 00-17: 00 saatleri arasında müşteri 444 0 426 hizmetlerini (ulusal tatiller hariç) arayınız. Bununla birlikte, müşteri hizmetleri çağırırken, aramanın ThinkPad X1 Karbon 5. nesilin çağrılmasını ifade ettiğini bildirmeyi unutmayın.

Peki, 5. Nesil Lenovo ThinkPad X1 Carbon’un bu yeni ciddi sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Teknoloji ile ilgili güncel olaylar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Güncel Haberler başlığındaki haberleri inceleyebilirsiniz.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.