Tılgın HG1311 Modem Kurulumu için hazırladığımız görseller. Tılgın HG1311 Kurulum Adımları

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

Tılgın HG1311 ADSL ve VDSL kullanıcıları için Tılgın HG1311 Modem Kurulumu nasıl yapılır detaylarıyla makalemizde paylaşacağız.

Tılgın HG1311 kurulum için modemi prize takıyoruz WAN, DSL ışığı sabitlendikten sonra Tılgın modem ile Laptop yada bilgisayar arası ethernet kablosunu takıyoruz. Ethernet kablosu bulunmuyor Laptop yada bilgisayar kullanmıyorsanız, Modeme kablosuz bağlantı kurmanız kurulum yapmanız için yeterli olacaktır.

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

Tılgın HG1311 Modem IP Adresi,

Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızdan internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b. herhangi bir tarayıcınızı açın. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklayınız.

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Tılgın modemin arayüzü açılacaktır. Kullanıcı adı: admin Şifre: admin Oturum aç butonuna tıklayınız. AYAR yazan alana tıklayarak WAN Ayarları seçeneğine tıklayınız. WAN Ayarlarının altında bulunan Bağlantılar seçeneğine tıklayınız.

Tılgın HG1311 Modem Ayarlar Bağlantılar

Ad: Bölümüne tıklayarak servis sağlayıcınızın adını seçiniz.

Bağlantı noktası / Tip: PPPoE (Ethernet üzerinden PPP) seçeneğini seçerek Ekle butonuna tıklayınız.

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

PPP Kullanıcı Adı: Alanın servis sağlayıcınızdan aldığınız ADSL Kullanıcı Adını yazınız. Şifre: Bölümüne servis sağlayıcınız dan aldığınız ADSL Şifreyi yazınız. MRU: 1492 seçili ise Uygula butonuna tıklayarak Tılgın HG1311 kurulum adımlarını tamamlıyoruz.

Tılgın HG1311 Modem Kablosuz Ayarları

Tılgın HG1311 Modem Kablosuz Ad

Tılgın HG1311 Kurulum da modemin kablosuz ağ adı ve kablosuz şifresi farklı yerlerde bulunmaktadır. Tılgın modemin kablosuz ağ ayarlarını yaparken modemle bilgisayar yada Laptop arasına ethernet kablosu taktıysanız kablosuz ağ adınızı değiştirip Uygula butonuna tıkladığınızda işlem yaptığınız sayfa bir kaç saniye içerisinde ayarları kaydedecektir. Ardından kablosuz şifrenizi de değiştirebilirsiniz.

Ancak Tılgın HG1311 modemin kablosuz ağ ayarlarını Wi-Fi üzerinden kablosuz bağlantı kurduğunuz cihazdan yapıyorsanız, kablosuz ağ adınızı değiştirdiğinizde internet bağlantınız kopacak oluşturduğunuz ağ adını bularak eski kablosuz şifrenizle bağlantı kurduktan sonra kablosuz şifrenizi değiştire bileceksiniz.

Tılgın modemin arayüzünde bulunan KABLOSUZ seçeneğine tıklıyoruz. SSID yazan alanın altında bulunan Yapılandırma seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada yer alan Ad: Bölümüne kablosuz ağ adı olarak kullanmak istediğiniz adı yazıyorsunuz. Uygula butonuna tıklayarak kablosuz ağ adınızı belirlemiş oluyorsunuz.

Yapılandırma seçeneğinin altında yer alan Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz. Güvenlik modu: WPA (Wi-Fi Koruma Erişim)

Protokol WPA Şifreleme algoritması: TKIP/CCMP Parola: Bölümüne 8-63 karakter arasında olan içinde harf ve rakam olan unutmayacağınız şifre yazıyorsunuz bu alana oluşturacağınız şifre kablosuz şifreniz parolanız olacaktır.

Tılgın HG1311 Modem Ayaları Kaydet

Tılgın HG1311 Kurulum arayüzüne giriş yaptığınız giriş ekranında Ayarları kaydet seçeneği bulunmaktadır.

Ayarları kaydettikten sonra Tılgın HG1311 Modem Kurulumu tamamlanmış olacaktır. Artık ADSL üzerinden modemi kullanabilirsinz

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.