tilgin hg2331 modem port açma adsl port açma, dvr için port açma, TILGIN Modem Port Açma, TILGIN modem kurulumu,

TILGIN HG2331 Modem Port Açma

TILGIN HG2331 Modem Port Açma, makalemizde Güvenlik kameraları izelemek için radyo yayını yapmak için, port açma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Port yönlendirme olarak da bilinen port açma işlemi, modem marka ve modeline göre değişiklik gösteriyor. Örneğin ‘Tılgın’ modemlerin birçok farklı modelinde port İşlemleminin başarılı olması için aşağıdaki  adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Tılgın modeme bağlı olarak görünen telefon, bilgisayar veya tabletten bu işlemi kolaylıkla sağlıyabilirsiniz.

Sizin için sadece  önemli olan açacağınız ip adresini ve portları bilmek Tılgın modemin ip adresi 192.168.1.1 ‘dir. Bu yüzden açacağınız ip adreside aynı havuzda olması lazım örneğin 192.168.1…Eğer aynı havuzda değilerse örneğin 192.168.2….  DVR arayüzüne giriş yapıktan sonra yine Network (ayarlar) menüsü içerisinde yer alan bilgileri kontrol etmek ip adresi kısmını 192.168.1. … olarak değiştirmek ve kaydetmek gerekir.

TILGIN HG2331 Modem Port Açma

Önce boş bir İnternet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla yada Chrome vb.) ) açın ve adres kısmına tılgın  hg 2331  modem’in ip’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz

Kullanıcı adı ve şifre yazan bölüm gelecektir.

Kullanıcı adına ‘admin’ şifre bölümünede’ admin’ yazıp oturum aç diyoruz.

Üst bölümde yer alan gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

 

Sol bölümde yer alan bağlantı noktası iletmeye tıklıyorsunuz.Bağlantı internet olacak etkin işaret olacak. Daha sonra Port numaralarını yazıyoruz.TCP/UDP ses ve görüntü aynı anda ya da ayrı ayrı açabilirsiniz.

TILGIN HG2331 Modem Port Açma

Açmak istediğiniz portları yazıp uygula diyorsunuz. Birden fazla açacağınız port var ise yeni bölümüne tıklayıp portları yazdıktan sonra, uygula diyorsunuz. Üst bölümde yer alan ayarları kaydet butonuna tıklıyorsunuz. İzliyeceğiniz adımlar doğrultusunda portlarınız açılmış olacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.