tp link modem ağ gizleme, tp link modem kablosuz ağ gizleme, tp link modem ağ adı nasıl gizlenir, tp link modem kablosuz ağ ayarları, tp link modem kablosuz ağ adı nasıl gizlenir,

TP Link Modem Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir

TP Link Modem Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir, TP LINK N Gigabit VDSL2 modem üzerinden kablosuz gizleme işlemini resimli olarak anlatacağız.

Aynı işlemleri diğer TP-Link marka modemlerde de uygulayabilirsiniz. Makalemizi inceleyerek ağ adı gizleme hakkında destek alabilirsiniz.

TP_LINK 300Mbps Modem Kablosuz Ağ Adı Gizleme işlemini gerçekleştirirken bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken’Sarı yada Gri’renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin Lan1,Lan2,Lan3 yada Lan4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız, kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.

TP Link Modem Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir

Gelen Sorular:

tp link modem ağ gizleme, tp link modem kablosuz ağ gizleme, tp link modem ağ adı nasıl gizlenir, tp link modem kablosuz ağ ayarları,

Tarayıcımız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

 • Kullanıcı adı: admin
 • Şifre : turktelekom yazıyoruz.
 • Oturum aç butonuna tıklıyoruz.

tp link modem ağ gizleme, tp link modem kablosuz ağ gizleme, tp link modem ağ adı nasıl gizlenir, tp link modem kablosuz ağ ayarları, tp link modem kablosuz ağ adı nasıl gizlenir,

 • Yeni Şifre
 • Şifreyi Doğrula bölümü gelecektir. Bu sayfada modem arayüz şifresini değiştirebiliyorsunuz. Unutursanız modemi resetleyerek fabrika ayarlarına döndürmeniz ve tekrar kurulum yapmanız gerekiyor.
 • Geç butonuna tıklarsanız modem arayüz şifresini değiştirmeniz gerek kalmaz.

 • Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz. tp link modem kablosuz ağ adı nasıl gizlenir şimdi göreceğiz.

 • Açılan sayfada SSID yazan yerin karşısındaki ismi unutmuyoruz.
 • SSID1 Şifre yazan bölümün karşısına yazan Şifreyi not alınız.
 • Dikkat edilmesi gereken bir önemli not ise şifre doğrulama türü telefondan gizli ağa bağlanmak istediğimizde bizden modemimizin şifreleme türünü isteyecektir. WPA/PSK gibi
 • Sayfanın altında yer alan SSID Yayınlama Etkin simgesindeki işareti kaldırıyoruz. kaydet butonuna tıklıyoruz.

Gizlediğimiz ağa leptab üzerinden bağlana bilmek için kablosuz ağlar arasında Gizli ağı buluyoruz.

 • Bağlan simgesine dokunuyoruz.

 • Ağın adını(SSID) girin bölümü gelecektir kablosuz ağ adınızı yazıyorsunuz. Büyük harfe küçük herfe dikkat ederek İleri butonuna tıklıyoruz.

Ağ güvenkik anahtarını girin bölümü gelecektir. Kablosuz şifrenizi  yazıyorsunuz. İleri butonuna tıklıyorsunuz. TP_LINK 300Mbps Modem Kablosuz Ağ Adı Gizleme işlemi gerçekleştirdiniz sadece kablosuz adınızı ve şifrenizi bilen kullanıcılar bağlanabilir. Buna ek olarak tablet veya akıllı telefonlardan bağlantı kurmak isteyenlerden modemimizin şifreleme türünü de isteyecektir. WPA/PSK gibi zaten ağ adınızı gizlerken bu bilgileri net olarak bilmeniz gerekiyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.