android işlemci kullanımı, android cpu kullanımı, android ram kullanımı, android pil kullanımı, android de cpu ram ve pili görmek için en iyi 5 uygulama

Android de CPU RAM ve Pili Görmek için En iyi 5 Uygulama

Android de cpu ram ve pili görmek için en iyi 5 uygulama makalesine göz atalım ve böylece Android’in performansını iyileştirmek için analiz edebilirsiniz.

android işlemci kullanımı, android cpu kullanımı, android ram kullanımı, android pil kullanımı hakkında tüm detaylar.

Bir telefon geek olmanın işaretlerinden biri gözlerinin her zaman cihazın pil doğru vurmak olmasıdır. Cihazımızda Android Sistemi, CPU veya RAM’ı kullanıyor. Yazımızda, RAM kullanım, pil kullanımı ve telefonunuzun CPU seviyeleri gibi önemli ayrıntıları görselleştiren uygulamaları size göstereceğiz. Bu uygulamaların yardımı ile, ana ekranınızda her şey görüntülenebilir. Daha fazla bükülme eklemeden İşlemci, RAM ve pili görselleştirmek için en iyi 5 Android Uygulamasına geçelim.

 

Ayrıca Bakınız: En iyi Ücretli Android Uygulamaları 2018

android de cpu ram ve pili görmek için en iyi 5 uygulama

Aşağıda, bazı şeyleri görebilmeniz için Android telefonunuzu kullanabileceğiniz en iyi uygulamaların listesi verilmektedir.

1) Energy Bar

Energy Bar - A pulsating Battery indicator!
Energy Bar - A pulsating Battery indicator!

Bu küçük uygulamayla, pil seviyesi, telefonun üstünde (Durum çubuğu) renkli doğrusal şeritler halinde görülecektir. Bu renkli doğrusal şeridin yardımıyla, telefonun pil seviyesini öğrenirsiniz. Bu telefonun pil ömrünü bize anlatır. Aynı zamanda estetik açıdan hoşnut olur. Uygulamanın ayarlarına giderek bu uygulamada birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Çubuğun türünü, kalınlığını ve çubuğun konumunu ayarlayabilirsiniz. Çubuğun görünürlüğü, diğer tam ekran uygulamalar için de değiştirilebilir.

2) PowerLine

Bu uygulama aynı zamanda enerji çubuğuna benzer. Aynı zamanda, enerji çubuğuna benzer şekilde renkli bir şerit gösterir. Ancak bazı ilave işlevler de vardır. Bu uygulamada, RAM, Wi-Fi, CPU, Pil sıcaklığı ve depolama gibi farklı parametreler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Alarm, Telefon Bağımlılığı, Depolama ve Hafıza gibi farklı göstergeler ekleyebilir ve ayrıca göstergelere dokunarak çubuğun konumunu, rengini değiştirebilirsiniz. Energy Bar’ın sunduğu olanaklarından etkilenmiyorsanız, aynı özelliklere ve işlevlere sahip olmakla birlikte kesinlikle farklı kullanıcı arabirimlerinde bulunması nedeniyle tercihen bunu tercih edebilirsiniz.

3) Tinikore

Tinycore - CPU, RAM monitor
Tinycore - CPU, RAM monitor

Bu uygulama aynı zamanda yukarıdaki uygulamalara benzer, ancak ek özelliklere sahip bir cam da. Şimdi, bu uygulamanın yardımıyla, Android cihazınızın RAM, CPU ve pil kullanımını görselleştirebilirsiniz. Bu uygulamanın yardımıyla, varsayılan göstergeyi de kullanabilirsiniz ve kendi göstergenizi de özelleştirebilirsiniz. Ancak bir sorun ortaya çıkıyor, çünkü bu uygulamanın ücretsiz sürümü için yalnızca iki göstergeyi aynı anda kullanabilirsiniz. Burada farklı profiller oluşturabilir ve onlara ad ve açıklama da verebilirsiniz. Bundan sonra bunun için düzen de ayarlayabilir ve yüksekliğin ve genişliğin düzeninin konumunu değiştirebilirsiniz. Yığın yönünü değiştirmek isterseniz, pro sürümüne sahip olmanız gerekir.

4) Battery Monitor

İsmi Battery Monitor’e olduğundan, yalnızca pilin ayrıntılarını vereceklerini düşünebilirsiniz. Fakat, RAM, CPU kullanımı gibi küçük ek bilgi ve widget’lar gibi daha fazla bilgi verir. Kaydırma penceresine veya widget’e dokunarak batarya, RAM ve CPU kullanımıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz. Şimdi, cihaz RAM’inizi silmek istiyorsanız, Dokunmatik Boost özelliğine de dokunabilirsiniz.

5) Gauge Battery Widget

Gauge Battery Widget
Gauge Battery Widget
Developer: Tomas Hubalek
Price: Free

Bu aslında Android akıllı telefonunuz için bir widgettir. Bununla birlikte, bu widget hafiftir ve bir çok kaynağı tüketmez. Bu, Android ana ekranında pil yüzdesini görmenizi sağlayan tamamen özelleştirilebilir pil widget’idir. Bu widget ile durum çubuğundaki pil durumunu da görebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır 2018

Umarım Android de CPU RAM ve Pili Görmek için En iyi 5 Uygulama beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.