USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır, USB veri aktarım hızını yükseltme, USB dosya aktarım hızı nasıl arttırılır, sürücü veri aktarım hızını artırmak,

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır 2018

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır 2018 makalemizde Veri aktarım hızınızı yükseltmeye ilişkin bilgiler paylaşacağız . Daha fazla bilgi edinmek için makalenin tamamını izleyin. USB veri aktarım hızını yükseltme, USB dosya aktarım hızı nasıl arttırılır, sürücü veri aktarım hızını artırmak.

Bugüne kadar USB 3.0, yüksek hızda aktarım hızı bulunan USB 3.0 bulunmadan önce cihazların çoğunda kullanıldı ve cihazlara kurulmaya başlandı. Ve burada her iki versiyondaki veri aktarım hızını artırma yöntemini edineceksiniz.

Bilgisayarınızı çalıştırıyor olabilirsiniz, teorik olarak 35 Mbps hızında aynı USB 2.0’a sahip olan ve cihazınız bu iki cihaza dahil edilmemişse 625 Mbps büyük bir hız sunma eğilimi gösteren USB 3.0 cihazına sahip dizüstü bilgisayarınızı çalıştırıyor olabilirsiniz. USB 2.0 vasıtasıyla büyük dosyalara, videolara aktarma yaparken aslında mümkün olan en yüksek aktarım hızını sağlayan USB sürücüyü kullanarak hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Aslında transfer hızına büyük bir farkla ve limitlerin dışına çıkamazsınız, ancak yine de sürücüyü yalnızca bazı yöntemleri kullanarak USB 2.0’da iki kat daha fazla aktarım hızı elde edebilirsiniz. Dolayısıyla, büyük dosyaların daha kısa sürede aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır 2018

Sürücünüzün veri aktarım hızınızı etkileyebilecek çok sayıda faktör var ve Sürücü Veri Aktarım Hızını Artırmak için tüm faktörlerin hedefi olacağız . Öncelikle, veri aktarım hızını etkileyebilecek farklı faktörlere göz atın.

 • Sürücü Dosya Sistemi
 • Cihaz Politikası
 • Dosya Türü
 • İşletim sistemi ve donanım performansı.
 • Pek az diğer faktörler.

Bu faktörlerin hepsi sürücünüzün veri aktarım hızından sorumludur. Şimdi hepsini yönetmek için yöntemlere bir göz atalım.

1 Sürücü Dosya Sistemi

Bu, sürücünüzün dosya sistemi ve verilere bellek tahsisinden sorumludur. Dolayısıyla, verileri aktarmadan önce bu tabloları silmeniz gerekir.

 1. Her şeyden önce sürücünüzü bilgisayarınızın USB portuna takın.
 2. Şimdi Bilgisayarımdaki sürücüye sağ tıklayın.
 3. Şimdi Biçimendiri seçin.
 4. Şimdi Dosya Sistemi açılan listesinde NTFS’yi seçin .
 5. Şimdi format üzerine tıklayın, Sürücü artık daha iyi çalışacaktır.
 6. Lütfen bu yöntemi uygulamadan önce sürücünüzün tüm veri yedeklerini alın.

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır

2 Cihaz Politikaları

Bu ilkeleri en iyi kullanımı için aşağıdaki adımları izleyerek değiştirebilirsiniz. Genel sürücü hızınızı artırmak için bu adımları dikkatlice uygulayın.

 

 1. Öncelikle sürücünüzü bilgisayarınızın USB portuna takın ve bir sürücüye sağ tıklayın ve özelliklerini seçin.
 2. Şimdi oradaki Donanım sekmesini seçin ve artık donanım sekmesinde bir sürücü listesi görüntülenir.
 3. Şimdi sürücünüzü seçin ve Özelliklere tıklayın.
 4. Şimdi sonraki sihirbazda, Ayarları Değiştir butonunu tıklayın.
 5. Şimdi bir sonraki sihirbazın politika sekmesine tıklayın ve orada Daha iyi performans seçeneğini işaretleyin ve Tamam butonuna tıklayın.
 6. Bu, sürücü performansını artırmasına yardımcı olacaktır.

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır

3 Bilgisayarınızın Performansı

Sisteminizin performansı, USB veri aktarım hızınızı değiştirebilir. Bu nedenle Pc’nizin çalışması kadar Pc performansınıza tam olarak bakmanızın yanı sıra sürücünüzün veri aktarım hızı da aynı olacaktır. Bilgisayarınızı güçlendirmek için eksiksiz bir kılavuza sahip olmalısınız.

 

4 Hataları Kontrol Etmek

Bazı hatalar nedeniyle yavaş aktarım hızı alıyor gibi hissediyorsanız. Sonra bu adımları izlemeniz gerekir ve büyük ölçüde veri aktarımı sorununuzu çözer.

Adım 1. Her şeyden önce, sürücüsünü USB portuna yerleştirip ardından üzerine sağ tıklayın ve ardından “Özellikler” seçeneğini seçin.

Adım 2. Şimdi oradan “Araçlar” seçeneğini tıklamanız ve sonra “Denetle” seçmeniz gerekiyor.

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır, USB veri aktarım hızını yükseltme, USB dosya aktarım hızı nasıl arttırılır, sürücü veri aktarım hızını artırmak,

 

Adım 3. Sürücüyü Tara ve Onar seçeneğine tıklayın ve işlem bitene kadar bekleyin.

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır, USB veri aktarım hızını yükseltme, USB dosya aktarım hızı nasıl arttırılır, sürücü veri aktarım hızını artırmak,

 

Terakopi Kullanma

USB Veri Aktarım Hızı Nasıl Artırılır, USB veri aktarım hızını yükseltme, USB dosya aktarım hızı nasıl arttırılır, sürücü veri aktarım hızını artırmak,Teracopy, bilgisayar dosyalarınızı en yüksek hızda taşımak veya kopyalamak için özel olarak tasarlanmış bir programdır USB sürücülerinizde ve bilgisayarınızdaki veri aktarım hızınızı artırmak istiyorsanız en iyisidir.

 • TeraCopy, zamanları azaltmak için dinamik olarak ayarlanan tamponları kullanır. Eşzamansız kopyalama, iki fiziksel sabit disk arasındaki dosya aktarımını hızlandırır.
 • Sistem kaynaklarını boşaltmak ve tek bir tıklamayla devam etmek için kopyalama işlemini istediğiniz zaman durdurun.
 • Kopyalama hatası durumunda TeraCopy birkaç kez deneyecek ve daha kötü durumda dosyayı atlıyor, tüm aktarımı sonlandırmıyor.
 • TeraCopy, başarısız dosya aktarımlarını gösterir ve sorunu düzeltmenizi ve yalnızca sorunlu dosyaları yeniden silmenizi sağlar.
 • TeraCopy, Explorer kopyasını ve hareket işlevlerini tamamen değiştirebilir ve dosyalarla her zamanki gibi çalışmanıza olanak tanır.

Ayrıca Bakınız: Uyanmanıza Yardımcı Olacak En İyi Android Alarm Uygulamaları

Bu makalemizin de sonuna geldik. İşinize yaradı ve farklı kişilere de yardımcı olabilmek için paylaşınız. Konu hakkında yaşadığınız bir sorun varsa yorum olarak iletmekten çekinmeyi. Size yardımcı olmak için burada olacağız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.