AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link RE305 AC1200 Menzil Genişletici Kurulumu
TP Link RE305 AC1200 Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link RE305 AC1200 Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link RE305 AC1200 Menzil Genişletici Kurulumu sayesinde internetin çekmediği alanlardaki sinyal sorununu çözebileceksiniz.

İnternet’ iniz i tam olarak sağlıklı kullanamıyorsanız menzil genişletici kurulumu yaparak eviniz veya ofisinizde güvenilir kablosuz kapsama alanı sunarak, internetinizin kapsama alanını genişletir.

TP Link RE305 AC1200 menzil genişletici kurulumu yapmak ise oldukça basittir.

Menzil genişleticiyi prize taktıktan sonra herhangi bir Android veya iOS cihazından birkaç dakika içinde kurulumunu yapabilirsiniz. Play Store yada Apple Store TP-Link’in ücretsiz Tether uygulamasını kullanabilirsiniz.

Tether uygulamasını indirmekte sorun yaşanılıyorsa interneti aldığınız modem kapsamını içindeyken menzil genişleticiyi prize takıyoruz. Kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan telefon, tablet, Laptop yada akılı televizyondan menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız menzil genişleticinin arayüzüne ulaşarak kurulum yapmanız için yeterli olacaktır.

Menzil genişleticinin kablosuz ağ adı TP Link RE305 AC1200 menzil genişleticinin barkod bölümünde yazmaktadır.

Menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bulamıyorsanız menzil genişleticinin Ethernet bölümüne ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu taktıktan sonra ethernet kablosunun diğer ucunu Laptop’ un yan bölümüne takıyoruz.

Kurulum yaptıktan sonra ethernet kablosunu çıkartarak kablosuz olarak menzil genişleticiyi kullanabileceksiniz.

TP Link RE305 AC1200 Menzil Genişletici Kurulumu

TP-Link RE305 AC1200 menzil genişleticiye bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına menzil genişleticinin IP’si olan 192.168.0.254  yazınız ve entere tuşlayınız.

TP-Link Range Extender’ a Hoş geldiniz.

Güvenlik için, cihazınıza bir şifre girişi oluşturun.

admin

admin

Başlangıç seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link RE305 AC1200 menzil genişleticinin Türkçe dil seçeneği bulunmakta olup language (Dil) Bölümünden Türkçe seçeneğini seçebilirsiniz.

Mod bölümüne tıklıyoruz. Menzil genişletici seçeneğini işaretliyoruz ve kaydet seçeneğine tıklıyoruz.

Çevremizde yer alan kablosuz ağ adları yansıyacaktır. İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını bulup işaretliyoruz. ve açılan sayfaya interneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.

TP-Link re305 ac1200 manual, kablosuz ağ adı farklı olsun diyorsanız, menzil genişleticinin arayüzünde yer alan kablosuz bölümüne tıklıyoruz. Genişletilmiş 2.4GHz SSID: Bölümüne kullanmak istediğimiz ad var ise yazıyoruz bu bölüme yazacağımız ad menzil genişleticinin kablosuz ağ adı olacak Kaydet seçeneğine tıklayarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

TP Link RE305 AC1200 menzil genişletici kurlumu Wi-Fi Kapsamı alanını ise Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra Gelişmiş Ayarlar bölümüne tıklayarak Belirleyebiliyoruz. Düşük, Orta yada Yüksek menzil genişleticinin Wi-Fi Kapsamını belirledikten sonra Kaydet seçeneğine tıklıyoruz.

Tp link menzil genişletici kurulumu doğrultusunda Menzil genişleticiyi interneti aldığınız modemin kablosuz kapsamı içindeyken prize takarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.