TP Link TD864W Port Açma [Flatcast, Oyun vb]

TP-Link de Flatcast, Oyun, Güvenlik Kamerası vb için port açma ihtiyacınız mı var. TP Link TD864W Port Açma adımlarını paylaşıyoruz.

Tp link td864w port yönlendirme için port açacağınız cihazın yada uygulamanın IP adresini ve Port numaralarını bilmeniz gerekiyor. Bu bilgilere sahipseniz Bütün modemlerde port açma süreçli aynı olup sadece port açacağınız modemin yazılımına göre port yerleri değişkenlik gösterebilir.

Bugün sizlerle paylaşacağımız makalemizde ücretsiz radyo yayını yapma olanağı sunan FlatCast Portuna bağlanarak yayın yapmamızı sağlayacak olan modemde Portu nasıl açacağımızı anlatacağız. Kullandığınız modemin arayüz şifresini bilmiyorsanız TP Link Modem Şifresi makalemizi inceleyiniz.

TP Link TD864W Port Açma

"TP Link TD864W Port Açma 03

İnternet simgesinin üstüne sağ tıklayarak ağ ve Paylaşım Merkezi ‘ni Aç seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Yönlendirme
TP Link TD864W Port Yönlendirme – Bağdaştırıcı Ayarları Değiştirin

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Açma 05
TP Link TD864W Modem Port Açma Nasıl Yapılır

Açılan sayfada bağlantıları göreceğiz. Hangisinin üstünde kırmızı çarpı bulunmuyor ise üstüne sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine  tıklıyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Açma 06
TP Link TD864W Port Açma – Ağ Ayarları

İnternet Protokol 4 seçeneğine tıklayarak özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini işaretliyoruz.

IP Adresi: bölümüne bilgisayarımızın IP adresini yazıyoruz.

Alt ağ maskesi: Bölümüne mause ile bir kez tıkladığımızda 255.255.255.0 Ip sinin otomatik olarak geldiğini göreceğiz.

Varsayılan ağ geçidi: Alanına TP Link TD864W modemin Ip adresi olan 192.168.1.1 yazıyoruz.

Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan seçeneğini işaretliyoruz. Biz bu alana Open DNS leri verdik siz isterseniz farklı DNS de verebilirsiniz. Tamam butonuna tıklayarak bilgisayarımızın yada Laptop umuzun Ip adresini sabitlemiş oluyoruz.

"<Yoastmark

Flatcast sitesine kullanıcı bilgilerimizle giriş yaptıysak boş bir alana sağ tıklayarak Mapping Info seçeneğini işaretliyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Açma 08

Açılan alanda IP Adress yazan alanda Local IP numarası ve port numarası yer almaktadır Port numarası bulunan alanda yer almıyorsa  Flatcast  Port numarası 3389 dur. Modem arayüzünde 3389 Portu nu da açabilirsiniz.

TP Link TD864W Port Yönlendirme

"<Yoastmark

Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınız (internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Yönlendirme Port Açma
TP Bağlantısı TD864W Bağlantı Noktası Yönlendirme

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Giriş seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link TD864W Modem Port Açma 11
TP Bağlantısı TD864W Modem Port Açma – Sanal Sunucular

Gelişmiş seçeneğine tıkladıktan sonra NAT seçeneğine tıklıyoruz. Altında açılacak olan Sanal Sunucu seçeneğine tıklıyoruz. Kullanıcı Tanımlı seçeneğini işaretliyoruz:Karşısına istediğimiz adı yazıyoruz.

Protokol: Bölümünden Flatcast  radyo ses Portu açacağımızdan UDP seçeneğini seçiyoruz.

WAN Ayarı: Bölümünden Arayüz seçeneğini seçtiysek WAN Arayüzü:

İnternet WAN Portu:  Flatcast giriş yaptığımızda port numarası bizim sistemimizde 4000 göründüğünden biz Port alanına 4000 yazdık.  Flatcast e giriş yaparak sağ tıklayarak Mapping Info seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor çıkan Ip ve Port numarasını kullanmalısınız.

LAN Bağlantı Noktası: 4000

LAN IP Adresi: Bölümüne sabitlediğimiz bilgisayarın IP adresini yazıyoruz. Ekle seçeneğine tıklıyoruz.

Flatcast giriş yaparak tekrar sağ tıklıyor, Mapping Info seçeneğini işaretliyoruz. Turuncu olan kutucuklardan birinin yeşil yandığını göreceğiz. Eğer iki kutucukta turuncu görünüyorsa Port lar açılmamış demektir. TP Link TD864W modemin DMZ alanını kontrol etmemiz gerekiyor.

TP Link TD864W Port Açma – DMZ

TP Link TD864W modemin arayüzüne giriş yaparak NAT seçeneğine tıklıyoruz.

DMZ alanına tıklayarak DMZ Host IP Adresi: Alanında yazan Ip adresi var ise kaldırıyoruz. DMZ alanı boş olmasına rağmen Port kapalı görünüyor ise DMZ alanına Port açtığını cihazın IP adresini yazarak Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayınız. Sonuç olarak TP Link TD864W Port Açma adımlarını tamamladınız. Sorununuz varsa yorumlarda iletiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.