tp link tl wa855re menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır.

TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici Kurulumu, makalemizde TP Link TL WA855RE Kurulum adımlarını yazılı ve resimli olarak anlatacağız.

Menzil Genişletici (Range Extender) Evde ya da ofiste mevcut İnternet’in çekim alanını genişleterek modem ya da router’ı değiştirmeden kablosuz İnternet’in menzil alanını artırmaya yardımcı olan üründür, aynı zamanda bağlantı hızını ve kalitesini de belli noktada sabitleyebilirler.

Menzil Genişletici olarak üretilen bir çok firmanın ürünleri piyasalarda yer almaktadır. Range Extender (Menzil Genişletici)’ lerin kullanım şekilleri ve kurulum mantığı aynı olup sadece Range Extender (Menzil Genişletici) ye göre IP adresleri ve arayüzleri değişkenlik göstermektedir.

Menzil genişletici kurulumunu nasıl yapacağınızı makalemizde  yazılı ve görsel olarak anlatarak 300Mbps Range Extender Menzil Genişletici kurulumunu yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

Menzil genişletici kurulumu yapabilmek için, bulunduğunuz ortamda TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici modeminize kablolu yada kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz cihaz olması gerekiyor.

TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici modeminize kablolu yada kablosuz bağlantı kurduysanız kurulum aşamalarına başlayabiliriz.

TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link TL WA855RE Menzil Genişletici Kurulumunu yapmanın en basit yolu interneti alacağınız ana modeminizin üstünde WPS/QSS destekli bir ürün ise

Range Extender cihazınızı prize takıyoruz. TP Link TL WA855RE Menzil Genişleticinin üstünde yer alan ışık 30 sn sonra sabitlenecektir.

Ardından interneti alacağımız modem üstünde yer alan WPS/QSS butonuna bir kere basarak taramayı başlatıyoruz.

Range Extender cihazınızın üstünde bulunan WPS butonuna bir kez basıyoruz ve elimizi çekiyoruz.

TP Link TL WA855RE menzil genişletici kurulumunu basit kurulumunu tamamladınız, kablosuz ağ adlarının içinde Menzil genişletici’ nin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kuruyorsunuz ve parola bölümüne interneti aldığımız modemin kablosuz ağ anahtarını Wİ-Fİ parolasını yazarak bağlantı kuruyoruz. İnternete giriş yapıyorsa bu şekilde TP Link TL WA855RE menzil genişleticiyi kullanabilirsiniz.

İnterneti aldığınız modemin üstünde WPS/QSS butonu bulunmuyor ise TP Link TL WA855RE menzil genişletici kurulumunu cihazınıza kablolu yada kablosuz bağlı olarak görünen cihazımız dan tarayıcımızı açıyoruz.

Tp Link Tl wa855re Kurulum

(İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.254  yazıyoruz ve entere tuşluyoruz.

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin

Oturum aç: Butonuna tıklıyoruz.

 

Menzil genişletici cihazınızın arayüz şifresini güvenlik nedeniyle değiştirmenizi isteyen sayfa açılacaktır.

New Username: admin

New Password (Yeni Şifre): Menzil genişletici cihazının arayüzü için şifre yazıyoruz.

Confirm Password (Şifreyi Onayla) : Menzil genişletici cihazının arayüzü için şifre tekrar yazıyoruz.

Confirm (Onayla) Butonuna tıklıyoruz.

Region (Bölge) Turkey seçeneğini seçiyoruz.

Time Zone (Saat dilimi) (GMT+02:00) Athens, Helsinki, Eastern Europe,Israel seçeneğini seçtikten sonra

Next(Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz ağ adlarının taranmasını bekliyoruz.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını bularak ID yazan bölümdeki kutucuğu işaretliyoruz.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz.

Next (Sonraki)seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan alanda Menzil genişletici cihazınıza interneti aldığınız modemin kablosuz ağ adını yada farklı kablosuz ağ adı yazabiliyoruz. Bu alana yazdığımız kablosuz ağ adına bağlantı kurduğumuzda interneti kullanabileceksiniz.

Save butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

Finish(Bitiş) seçeneğine tıklayarak TP Link TL WA855RE menzil genişletici kurulumu işlemini tamamlamış oluyoruz .

İnterneti ana modeminizden alıp TP Link TL WA855RE menzil genişletici kurulumu sayesinde dağıtarak daha geniş alanda internetimizi sorunsuz olarak kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.