WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme Püf Noktaları

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme Püf Noktaları

WhatsApp konuşmalarınızı, whatsapp yazı tipi değiştirme püf noktaları ile süsleyin. Bilmeniz gereken en iyi 10 whatsapp ta yazı tipi değiştirme.

WhatsApp Uygulaması sesli ve görüntülü aramaları desteklese de, mesajlaşma özelliği en temel işlevidir. Şakalar, iletiler veya önemli mesajlar olsun, insanlar onları metin üzerinden göndermeyi tercih ederler. Ve metin biçimlendirmesini kullanarak onları daha güçlü kılmanın daha iyi yolu var mı?

Yanlış anlaşılma olmasın, WhatsApp Durumu‘ndaki metni değiştirmekten bahsetmiyoruz. WhatsApp metin mesajlarına atıfta bulunuyoruz. Burada, mesajlarınıza daha etkileyici bir efekt eklemek için harika WhatsApp font ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme

WhatsApp ta yazı tipi değiştirme için kullanacağınız 10 farklı püf noktayı aşağıda sıralıyoruz. Uygulama yükleyerek veya uygulama yüklemden istediğiniz tercihe göre kullanabilirsiniz.

Metni Kalın Yapmak

WhatsApp, mesajlarınızı cesurlaştırmanızı sağlayan yerleşik bir özelliğe sahiptir. Kritik bir noktayı vurgulamanız gerektiğinde metni koyu yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, mesajdan önce ve sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin. Örneğin, “Android iOS’tan daha iyidir”, sözcüğünde daha iyi vurgulamak istiyorsanız, Android iOS’tan *daha iyidir* şekilde yazmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, metnin artık koyu olduğunu göreceksiniz. Şimdi gönder üzerine dokunun.

Uygulama Kullanarak WhatsApp Kalın Yazı Tipi

Metni İtalik Yapmak

Benzer şekilde, metni italik yapmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bir metni italik yapmak, önemli bir kısmı üzerinde durmak istediğinizde faydalıdır.

Bunu yapmak için, metinden önce ve sonra alt çizgi (_) ekleyin. Örneğin, “Ne istediğine _dikkat_ et” iletisinde, dikkat kelimesi italik olarak görünecektir.

 WhatsApp İtalik Yazı Tipi

Metni Üstü Çizili Yapmak

Bazen bir düzeltmeyi veya yinelemeyi temsil etmek için metnin dışa vurulmasının çarpıcı bir etkisi yaratmak istersiniz. Bu mesajınıza bir grev ekleyerek mümkündür.

Mesajınıza bir çizgi eklemek için, kelimenin (lerin) her iki tarafına da bir tilde (~) yerleştirin. Diyelim ki Instagram yazmak istediğinizi Facebook’u keserek en iyi sosyal ağ olduğunu söyleyelim. Bu şekilde metin girmeniz gerekir ~Facebook~ Instagram en iyi sosyal ağdır.

WhatsApp Üstü Çizili Yazı Tipi

Yazı Tipi Değiştirme

Standart yazı tipi dışında, WhatsApp da Monospace yazı tipini destekler. Ancak, WhatsApp’ta her metnin yazı tipini değiştirecek genel bir ayar yoktur. Her mesaj için ayrı ayrı değiştirmeniz gerekir.

Yazı tipini değiştirmek için, metni üç backticks (“`) içine alın. Metin böyle olmalı “`Nasılsın“`

WhatsApp Farklı Yazı Fontu

Metin Formatını Değiştirme

Metni biçimlendirmek için kısayolları kullanmak yerine, yerleşik ayarları kullanabilirsiniz. Android’de, mesaja uzun dokunun ve uygun biçimlendirme seçeneğini seçin. Diğer seçenekleri görüntülemek için üç nokta simgesine dokunun.

iPhone’da, metne uzun dokunun ve BIU’yu belirten seçeneği seçin. Sonra kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı biçimlendirme seçeneğini belirleyin.

Biçimlendirme Seçeneklerini Birleştirme

Kısayolları veya yerel ayarları kullanıyor olsanız da, bir kelime veya cümle için farklı biçimlendirme seçeneklerini birleştirebilirsiniz. Yani, aynı metni kalın, italik yapabilir ve yazı tipini Monospace olarak bile değiştirebilirsiniz. Böylece WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme seçeneklerinin tamamını kullana bilirsiniz.

Bunu yapmak için metni ilgili sembollere yerleştirin. İlgilenmen gereken tek şey onların emri. İlk girilen sembol en son kapatılacaktır. Örneğin, bu kelimeyle *~_ben_~*, önce bir yıldız işareti girdik. Şimdi şimdi sonuna koyacağız.

Alternatif olarak, metin biçimini değiştirmek için dokun ve tut yöntemini kullanın. Önce bir seçenek seçin, ardından metni tekrar vurgulayın ve başka bir seçenek seçin.

Whatsapp Yazı Tipi Boyutu Değiştirme

WhatsApp’ın varsayılan yazı tipi boyutu sizi rahatsız ediyor mu? Eh, her zaman boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipi boyutunun cihaz yazı tipi ile sınırlı olduğu diğer uygulamaların aksine, WhatsApp metin boyutunu değiştirmek için yerel bir ayar sunar.

Bunu yapmak için adımları izleyin:

Android cihazınızda, WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Ardından menüden Ayarlar‘ı seçin.

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme Ayarları

Sohbetler‘e gidin ve Yazı tipi boyutu üzerine dokunun. Üç seçenek arasından istediğiniz yazı tipini seçin.

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme Yazı Boyutu

Renkli Mesajlar Gönderme

Android cihazlara özel WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme için başka bir püf noktası, metin rengini değiştirme yeteneğidir. Ancak, WhatsApp resmi olarak bu özelliği desteklememektedir. BlueWords adlı üçüncü taraf bir uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamanın yardımıyla, metninizi mavi yapabilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza indirin ve rengini değiştirmek istediğiniz metni yazarak girin. Ardından Mavi seçeneğe dokunun ve kopyalamak için mesaja dokunun. WhatsApp’a dönün ve kopyaladığınız metni yapıştırın.

Uygulama Kullanarak WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme

Emojiyi Kullanarak Türü

Emojilerin hayranı mısınız? Her şeyi emoji dilinde yazarak bu aşkı metin seviyesine getirin. Tam cümleleri kullanırken metni yazmak için iyi bir yol olmasa da, özel mesajlar için kullanabilirsiniz.

Android cihazınızda, Emoji Letter Maker adlı bir üçüncü taraf uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulamada, harfleri ve emojiyi girin. Sonra ayarları (artı) simgesini kullanarak değiştirin ve WhatsApp’taki diğer kişilerle paylaşın.

Emoji Letter Maker 😍
Emoji Letter Maker 😍
Developer: Elad Finish
Price: Free

Bunlar bunlar WhatsApp’ınızı kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz bazı font ipuçlarındandı. Özelleştirme söz konusu olduğunda, WhatsApp başka şeyleri de yapmanıza izin verir. Örneğin, arka planı değiştirebilir, kişiler için özel bildirim tonları ayarlayabilir, gruplar için farklı bir ton ayarlayabilir ve hatta bildirim ışığı rengini değiştirebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.