Konu Hakkında Destek Almak için 11820'yi Arayabilirsiniz. Tıkla Ara
20 Mart 2018 Salı 03:13
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows 10 / Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası Nedir?
Run Time Error, Windows 10, Çalışma Zamanı Hatası, Çözüm, Windows 10 Hata,
Run Time Error, Windows 10, Çalışma Zamanı Hatası, Çözüm, Windows 10 Hata,

Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası Nedir?

Çalışma Zamanı Hatası, ( Windows 10 Run Time Error) bir programın düzgün çalışmasını engelleyen bir yazılım veya donanım sorunudur. Çalışma zamanı hataları, çalışmakta olduğunuz dosyadaki bilgileri kaybetmenize, dosyayla çalışmanızı engelleyen hataların oluşmasına (dosyanın bozulmasına) veya bir özelliği kullanmanızın engellenmesine yol açabilir. Durdurma hatalarından farklı olarak çalışma zamanı hataları, genellikle Windows’un ya da programın çalışmasını durdurmaz.

Çalışma zamanı hataları, uyumlu olmayan iki yazılım programı çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızda bellek sorunları varsa veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar bulaştıysa ortaya çıkabilir. Çalışma zamanı hatası ortaya çıkmaya devam ederse, aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. Windows ve hatayı görüntüleyen program için en son güncelleştirmeleri yükleyin. Program için güncelleştirmenin Windows Update sayfasında isteğe bağlı güncelleştirme olarak listelenmiş olabileceğini unutmayın.

    • Windows Update’i açmak için Arama bölümüne tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update‘i tıklatın.

  2. Hatayı gösteren program çözümü için İşlem Merkezi’ni kontrol edin.

    • Eylem Merkezi’ni açmak için Başlat düğmesini sağ tıklayın, Denetim Masası‘nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin‘i tıklatın.

  3. Virüsten koruma yazılımını güncelleştirin ve çalıştırın. Windows virüsten koruma yazılımıyla birlikte gelmez, fakat İşlem Merkezi çoğu zaman yüklediğiniz veya bilgisayar üreticiniz tarafından yüklenen virüsten koruma yazılımını izleyebilir.

    • Eylem Merkezi’ni açmak için Başlat düğmesini sağ tıklayın, Denetim Masası‘nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin‘i tıklatın.

  4. Bilgisayarınızın hatayı gösteren programı çalıştırmak için gerekli en az rastgele erişim belleği (RAM) sahip olduğundan emin olun.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Windows 10, Windows 10 Upgrade, Win 10 Upgrade, installing Windows 10, Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır, Windows 10 Kurulumu Rehber, Windows 10 Yükseltme,

Sıfırdan Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır

Sıfırdan Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır Windows 10’u kurmak için rezerve etmiş olabilirsiniz. Ama hala yükleme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir