PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
20 Ekim 2018 Cumartesi 16:27
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows 10 / Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası Nedir?
Run Time Error, Windows 10, Çalışma Zamanı Hatası, Windows 10 Hata, Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası,

Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası Nedir?

Çalışma Zamanı Hatası, ( Windows 10 Run Time Error) bir programın düzgün çalışmasını engelleyen bir yazılım veya donanım sorunudur. Makalemizde Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Ayrıntılı bilgi için okumaya devam ediniz. Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatasının Çözümü.

Çalışma zamanı hataları, çalışmakta olduğunuz dosyadaki bilgileri kaybetmenize, dosyayla çalışmanızı engelleyen hataların oluşmasına (dosyanın bozulmasına) veya bir özelliği kullanmanızın engellenmesine yol açabilir. Durdurma hatalarından farklı olarak çalışma zamanı hataları, genellikle Windows’un ya da programın çalışmasını durdurmaz.

Çalışma zamanı hataları, uyumlu olmayan iki yazılım programı çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızda bellek sorunları varsa veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar bulaştıysa ortaya çıkabilir. Çalışma zamanı hatası ortaya çıkmaya devam ederse, aşağıdaki adımları uygulayın:

Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası Nedir?

  • Windows Update’i açmak için Arama bölümüne tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update‘i tıklatın.

  • Windows ve hatayı görüntüleyen program için en son güncelleştirmeleri yükleyin. Program için güncelleştirmenin Windows Update sayfasında isteğe bağlı güncelleştirme olarak listelenmiş olabileceğini unutmayın.

 1. Hatayı gösteren program çözümü için İşlem Merkezi’ni kontrol edin.

  • Eylem Merkezi’ni açmak için Başlat düğmesini sağ tıklayın, Denetim Masası‘nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin‘i tıklatın.

 2. Virüsten koruma yazılımını güncelleştirin ve çalıştırın. Windows virüsten koruma yazılımıyla birlikte gelmez, fakat İşlem Merkezi çoğu zaman yüklediğiniz veya bilgisayar üreticiniz tarafından yüklenen virüsten koruma yazılımını izleyebilir.

  • Eylem Merkezi’ni açmak için Başlat düğmesini sağ tıklayın, Denetim Masası‘nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin‘i tıklatın.

 3. Bilgisayarınızın hatayı gösteren programı çalıştırmak için gerekli en az rastgele erişim belleği (RAM) sahip olduğundan emin olun.

Ayrıca Bakınız: Windows 10 Ekran Videosu Çekme Programları

Umarım Windows 10 Run Time Çalışma Zamanı Hatası ile ilgili makalemizi beğenirsiniz. Windows 10 ile ilgili sayfamızda bulamadığınız bir sorun çözümü olursa bize bildiriniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Bu makaleyi faydalı buluyor musunuz?
Makaleyi beğenip beğenmediğinizi bize bildirin. Çünkü bu, makaleyi geliştirebilmemiz için tek yoldur.
Evet0
Hayır0

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Windows 10 Default Apps Change, Windows 10 Varsayılan Programlar, Nasıl, Windows 10 Varsayılan Uygulamalar, Windows 10 Varsayılan Apps,

Windows 10 Varsayılan Programlar Nasıl Değiştirilir

Windows 10 varsayılan programlar nasıl değiştirilir:  Bu makalede Microsoftun varsayılan olarak ayarladığı bir programın nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.