YouTube Klavye Kısayolları

YouTube Klavye Kısayolları – Tam 27 Ekran Kısayolu

YouTube deneyiminizden faydalanmanıza yardımcı olabilecek bir dizi YouTube Klavye Kısayolları olduğunu biliyor muydunuz? 27 Farklı YouTube Klavye Kısayolu.

Bu klavye kısayollarının büyük olasılıkla size çok fazla zaman kazandıracağını. Daha akıcı ve rahat bir YouTube deneyimi yaşatacağını düşünüyoruz. Herkes YouTube’u sever. Ancak, YouTube’un kullanımı kolaylaştıran gizli özellikleri hakkında bir şey bilmiyor olabilirsiniz.
Bunlar, sitesinde herhangi bir YouTube videosunda veya başka bir siteye yerleştirilir. YouTube’un en iyi gizli hileleri ve kısayollarının hızlı bir dökümünü burada bulabilirsiniz.

YouTube Klavye Kısayolları

Kısayol İşlemi

Tuşlar

Önceki Video

P (Shift+p)

Sonraki Video

N (Shift+n)

10 Saniye Geri Sarma

j

10 saniye ileri sarma

l

Sesi Kapatma / Açma

m

Oynatma / Duraklatma

k

Video duraklatıldığında, olabildiğince kısa süre geriye atlama

,

Video duraklatıldığında, olabildiğince kısa süre ileri atlama

.

Oynatma hızını azaltma

< (Shift+,)

Oynatma hızını artırma

> (Shift+.)

Tam Ekranı Açma / Kapatma

f

Sinema Modunu Açama / Kapatma

t

5 Saniye Geri Git

Sol Ok

5 Saniye İleri Git

Sağ Ok

Sesi %5 Artır

Yukarı Ok

Sesi %5 Azalt

Aşağı Ok

Mevcut iletişim kutusunu veya benzer iletişim kutularını (paylaşım paneli) kapat

Space

Videonun Başına Dön

Home

Videonun Sonuna Git

End

Video Altyazıları Destekliyorsa Altyazıyı Açıp Kapat

c

Metin İçin Farklı Opaklık Düzeyleri Arasında Geçiş Yap

o

Pencere İçin Farklı Opaklık Düzeyleri Arasında Geçiş Yap

w

Yazı Tipi Boyutları Arasında Geçiş Yap (Boyutu Artır)

+

Yazı Tipi Boyutları Arasında Geçiş Yap (Boyutu Küçült)

Videoda Belirli Bir Noktaya Git (7’ye Basıldığında Videonun %70 İlerisine Gidilir)

0..9

Küresel Videoda Görüntüyü Yukarı Kaydır

w

Küresel Videoda Görüntüyü Sola Kaydır

a

Küresel Videoda Görüntüyü Aşağı Kaydır

s

Küresel Videoda Görüntüyü Sağa Kaydır

d

Küresel Videoda Görüntüyü Yakınlaştır

Sayısal tuş takımındaki + veya ]

Küresel Videoda Görüntüyü Uzaklaştır

Sayısal tuş takımındaki – veya [

Duraklatmak için K Tuşuna Basın. Çoğu kullanıcı bir videoyu duraklatmaya çalışırken boşluk çubuğuna basar, ancak bu bazen tarayıcınızın sayfayı aşağı kaydırmasını sağlar. Bir YouTube videosu etkinken K düğmesine basmak hemen duraklatır veya oynatır.

Sesi Kapatmak için M Tuşuna Basın. YouTube videonuzdaki hoparlör simgesini aramaktan çekinmeyin: Sesi kapatmak ve tekrar açmak için M’ye basmanız yeterlidir.

YouTube Tam Ekran Klavye Kısayolu

Ekrana çift tıklamaya veya sağ köşedeki alt kısma gerek yok. Sadece F’ye basın ve YouTube videonuz tüm ekranı anında alacak.

10 Saniye Geri Sarmak için J Tuşuna Basın. K tuşunu “çal / duraklat” düğmeniz olarak düşünürseniz, soldaki anahtar, kaçırdığınız şeyi görmek için 10 saniye geri alır.

5 Saniye Geri Sarmak için SOL OK Tuşuna Basın. J tuşu sizin için çok fazla geri sarılırsa, biraz daha az geri sarmak için klavyenizdeki sol ok tuşuna basmanız yeterlidir.

10 Saniye ileri Sarmak için L Tuşuna Basın. Geri sarma ve oynat / duraklat düğmelerinin hemen yanında, geleceğe daha fazla ovalamak istiyorsanız L tuşuna basın.

5 Saniye ileri Sarmak için SAĞ OK Tuşuna Basın. Yine, J ve L tuşları sizin için çok hızlı ileri veya geri sarılırsa, biraz daha az ileri atlamak için sağ ok tuşunu kullanın.

Videoyu Baştan Başlatmak için 0 Tuşuna Basın. Baştan itibaren herhangi bir videoyu izlemek için sıfır (0) tuşuna basmanız yeterlidir.

Video boyunca fırçalamak için 1 ile 9 arasındaki tuşlara basın. İzlediğiniz YouTube videosunun eşit uzunlukta dokuz bölüme ayrıldığını düşünün. Uzunluğundan bağımsız olarak, sayı tuşlarından herhangi birine basılması (sıfır hariç) sizi videodaki o noktaya götürecektir. Sonuna, başlangıca veya ortada bir yere atlamak için harika bir yoldur.

Bu arada izlediğiniz herhangi bir videonun URL’sinde “youtube.com” ifadesinden önce “GIF” yi ekleyin. Böylece “youtube.com” “gifyoutube.com” olur ve hemen oluşturabileceğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz. bireysel GIF’ler. GIF’in ne zaman başladığını ve durduğunu seçebilir ve GIF’i en sevdiğiniz sosyal ağ üzerinden kolayca paylaşabilir veya bir blog yayına gömebilirsiniz. Videolar yavaş yükleniyorsa YouTube Videoları Nasıl Daha Hızlı Yüklenir makalemizde faydalanabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.