Instagram Paylaşımları Yoruma Kapatma

Instagram Paylaşımları Yoruma Kapatma

Instagram Paylaşımları Yoruma Kapatma, açma, yorum filtreleme ve yorum ayarlarını makalemizde yazılı ve görsel olarak bulabilirsiniz.

Sürekli kendini güncelleyen instagram uygulaması gün geçmiyor ki yeni özellik eklenmesin. Eklenen yeni özellikler kullanıcıların instagram kullanıcılarının gizliliği, güvenliği ve memnuniyetini sağlamak adına bazı güvenlik önlemleri eklendi. Son dönemlerde, bu amaçla uygulamaya eklenen en yararlı özellik ise yorum kapatma oldu gizlilik haklarını korumalarına ve daha konforlu gezinmelerine yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya hesapları arasında giderek popüler hal alan ve bir çok kullanıcısı olan instagram, paylaşım yapmalarında kullanıcıları kısıtlayacak, rahatsız edici yorumlardan kurtulmak için belirli bir kullanıcıyı engellemeksizin veya direkt bütün kullanıcıların paylaşımlarınıza yorum yapmasını engelleye bilirsiniz.

Özellikle instagram‘ da herkese açık profiller yada takipçi sayısı fazla olan instagram kullanıcılar instagram da bulunan bu ayardan faydalanarak hesaplarında paylaşımlarına yapılan yorum fazlalılığından çok basit yöntemlerle kurtulabilirler.

Aktif olarak kullandığım instagram hesabım olsun ancak paylaşımların bazılarına yada tümüne instagram kullanıcısı yada kullanıcıları hiçbir yorum yapılmasın yada belirlediğim kelimeleri kullanmasınlar istiyorsak. Instagram’ ın kullanıcılarına sunduğu yorum filtreleme sini kullanabiliriz.

Sosyal medya platformları arasında giderek daha popüler bir hal alan Instagram, hesabı üstünde kontrol elde etmek isteyen kullanıcılara pek çok farklı alternatif sunuyor. Rahatsız edici yorumlardan kurtulmak için filtreleme kullanmanız veya direkt fotoğrafınızı yoruma kapatmanız mümkün.

Yorum kontrolleri bölümünden kontroller şu kişilerden yorumlara izin ver. Şu kişilerin yorumlarını engelle,Filtreler Rahatsız Edici Yorumları Gizle, Manüel Filtre Virgüllerle ayrılmış sözcükler…Gizlediğiniz yorumların içeriği sözcük ve ifadeleri seç, En Çok Şikayet Edilen Sözcükleri Filtrele gibi bir çok ayar mevcuttur.

Instagram Paylaşımları Yoruma Kapatma

Instagram hesabınızda paylaşımınıza  instagram kullanıcıları yorum yapmasın istiyorsanız paylaşımınızın üstüne basılı tutuyoruz. Yorum yapmayı kapat seçeneğine tıklıyoruz.

Akıllı telefon kullanmıyorsak bilgisayar yada Laptop tan instagram hesabınıza giriş yaparak paylaşımınızın üstüne tıklamanız gerekiyor. Paylaşımlarımızın altında bulunan (…)noktaya tıklıyoruz. Yorumları kaldır seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram hesabımda paylaştığım paylaşımına belirli kişiler yorum yapmasın yada şu kelimeleri yorumlarda kullanmasınlar diyorsanız.

Instagram hesabınıza giriş yaparak makalemizde yer alan kırmızı kare içindeki simgeye tıklıyoruz.

 

Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Yorum Kontrolleri seçeneğine tıklıyoruz.

Yorum Kontrolleri Bölümünden Kontroller Şu kişilerden Yorumlara İzin Ver: Bölümünden yorumları açabiliyor yada kapatabiliyorsunuz.

Şu Kişilerin Yorumlarını Engelle: Bölümünden paylaşımınıza yorum yapmasını istemediğiniz instagram kullanıcılarının kullanıcı adını yazıyorsunuz. Engellediğin kişilerin yeni yorumlarını sadece kişinin kendileri görür.

Filtreler Rahatsız Edici Yorumları Gizle: Rahatsız edici olabilecek yorumları gönderiler den otomatik olarak gizle.

Manüel Filtre Virgüllerle ayrılmış sözcükler… paylaşımınıza yapılmasını istemediğiniz yorumları kelime olarak tek tek yazarak aralarına virgül(,) simgesini koymanız gerekiyor.

Gizlediğiniz yorumların içeriği sözcük ve ifadeleri seç.

En Çok Şikayet Edilen Sözcükleri Filtrele: Gönderilerinde en çok şikayet edilen sözcük veya ifadeleri içeren yorumları gizle. Seçeneğini aktif hale getirdiğinizde otomatik olarak instagram yorumları filtreler. Sonuç olarak bu yazımızda Instagram Paylaşımları Yoruma Kapatma, Açma, Yorum Filtreleme ve Yorum Ayarları nasıl yapacağınızı anlattık. Umarız faydalı olmuştur.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.