ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Kurulum nasıl yapılır. Tamamı görsel anlatım.

ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Kurulum

ZyXEL VMG1312 B10D kablosuz Kurulum makalemizde Türk Telekom modem kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız.

Zyxel VMG1312-B10D Kablosuz N VDSL2 USB’li 4 portlu Ağ Geçidi, farklı VDSL hatları arasındaki karışma veya paraziti ortadan kaldırmak için Vectoring teknolojisini destekler. Mekanizmada Vectoring, kablo / fiber teknolojisiyle rekabet edebilmek için bit hızını önemli ölçüde artırırken, mevcut altyapıyı değiştirmeden servis kapsamını genişletmeyi (fiberden evine (FTTH) dağıtımlarına kıyasla maliyetten önemli ölçüde tasarruf etmenin bir yolu) CAPEX, ekipman yükseltilmeden geliştirilmiş veri hızları ve kapsama alanı ile optimize edilebilir.

Zyxel VMG1312-B10D, hem hız hem de kapsama alanı için mükemmel bir kombinasyon sağlamak üzere 802.11n teknolojisine sahiptir. 300 Mbps’ye kadar 802.11n kablosuz veri hızlarıyla VMG1312-B10D, yüksek hızlı veri ve multimedya uygulamaları için kararlı, güvenilir kablosuz bağlantılar sağlar. 802.11n teknolojisi, ölü bölgeleri ortadan kaldırma ve herhangi bir sertifikalı cihazla geriye dönük uyumluluğu koruyarak kapsama alanını genişletme için cihaza güç verir.

TR-069 / TR-181 standart yönetim spesifikasyonları ile Zyxel VMG1312-B10D, servis sağlayıcıların diğer son kullanıcıları etkilemeden istemci cihazlarını uzaktan yönetmelerine ve yapılandırmalarına izin verir. Bu benzersiz özellik yalnızca gerçek “tak ve çalıştır” deneyimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda dağıtım karmaşıklığını azaltır ve servis sağlayıcılar için bakım maliyetlerinin yanı sıra işletimden tasarruf sağlar.

Zyxel VMG1312-B10D, DSL kesintisi durumunda mobil genişbant şebekelerine yük devretme (veya alternatif) bağlantısı olarak isteğe bağlı 3G bağlantısı sunar. İnternet trafikleri geçici olarak USB portuna takılı olan 3G donanım kilidi üzerinden yönlendirilecektir. Düzenli genişbant servisi yeniden kullanılabilir hale gelir gelmez tüm trafik geri alınacaktır. Uzak ofislerde, ofis dışındaki faaliyetlerde veya DSL servisinin geçici olarak kullanılamadığı durumlarda anında İnternet erişimine sahip olmak da etkilidir. Kapsamlı donanım kilidi uyumluluğu için kullanıcılar, ağ geçidinin tüm donanım yazılımını yükseltmeden hemen mobil geniş bant hizmetlerini etkinleştirmek için ilgili yama dosyasını kontrol edip indirebilirler.

ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Kurulum

ZyXEL VMG1312 modemin kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağınızı makalemizde ayrıntılı şekilde yazılı ve görsel olarak siz değerli takipçilerimizle paylaşacağız.

"<yoastmark

ZyXEL VMG1312 B10D modeme kablolu yada kablosuz bağlı olarak görünen cihazdan internet Explorer, Firefox, Google Chrome,Opera, Safariv.b. herhangi birini açınız. Adres kısmına ZyXEL modemin IP adresi olan 192.168.1.1 yazınız ve arattınız.

ZyXEL Hoş geldiniz VMG1312 B10D yapılandırma arayüzüne hoş geldiniz. ZyXEL modemde kullanıcı adı ‘admin’ Şifresi ise modem üstünde olan servis sağlayıcısının amblemidir. Modemin üstünde ‘TTNET’ amblemi var ise Şifre’ ttnet ‘tir. ‘Türk telekem’ amblemi var ise Şifre: ‘turktelekom’ dur.

Modem üstünde amblem bulunmuyor ise Şifre: 1234 yada admin ‘dir.

ZyXEL VMG1312 B10D Arayüz Şifresi Değişikliği Nasıl Yapılır
ZyXEL VMG1312 B10D Arayüz Şifresi Değişikliği

Şifre 0-9 ve a-z karakterlerinin de içeren 6-256 karakter arası olmalıdır. Ekranı açılacaktır. Yeni Şifre, Yeni Şifreyi doğrula seçenekleri sunacaktır. Bu alanda yapacağınız şifre değişikliğiyle modemin arayüz şifresini değiştirmiş olacaksınız. Şifrenin unutulması durumunda sorun yaşayacağınızdan Şifreyi değiştirmenize gerek yok. Bu sayfayı daha ki sefere gösterme. seçeneğini işaretleyerek Uygula butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Kurulum Menüsü

Açılan sayfada yer alan Ağ Ayarları seçeneğine tıklayarak Kablosuz seçeneğini seçiyoruz.

ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Ayarlar

Kablosuz Ağ Ayarları Kablosuz Ağ Adı(SSID): Bölümünün karşısına kablosuz olarak bağlanmak istediğinizde kullanacağınız ağ adı yazıyorsunuz.

ZyXEL VMG1312 B10D kablosuz Kurulum İşlemleri Son Adım.
ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Şifre Uygula

Kırmızı, sarı, yeşil çizginin altında bulunan Güvenlik Modu: WPA2-PSK seçeneğini seçiyoruz.

Otomatik olarak şifre oluştur seçeneğinde bulunan tik işaretini kaldırıyoruz. Şifre yazan bölüme 8-64 karakter arasında olan içinde harf ve rakam olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana oluşturacağımız şifre kablosuz şifremiz olacak. ZyXEL VMG1312 B10D modemin kablosuz ağ ayarlarını masa üstü bilgisayardan yaptıysak yada modemle Laptop arası ethernet kablosu taktıysak Uygula butonuna tıkladığımızda sayfa gidip aynı sayfa geri gelecektir.

ZyXEL VMG1312 B10D Kablosuz Kurulum ağ ayarlarını modeme kablosuz bağlı cihazdan yaptıysak Uygula butonuna tıkladığımızda internet bağlantısı kopacağından Wi-Fi alanına giriş yaparak yeni oluşturduğumuz kablosuz ağ adına bağlantı kurarak internetinizi kablosuz bağlantı kurduğunuz cihazlardan kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.