PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
15 Aralık 2018 Cumartesi 10:15
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / ZyXEL VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı
Zyxel VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı

ZyXEL VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı

Artık TiviBu dünyası ile tanıştık. Şimdi size Zyxel VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı ile bu bağlantıyı nasıl yapacağımızı resimli olarak anlatacağım.

Kurulumdan önce aşağıdaki aşamalara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

  • Öncelikle aktif bir İnternet bağlantınızın olması gerekmektedir.
  • Kurulum yapılacak modemin IPTV destekli bir modem olması gerekmektedir. Kullandığınız modemin IPTV destekli olup olmadığını kontrol edin.
  • Kurulum yapılacak yerde modem ve televizyonun yan yana olması gerekmektedir.

Tivibu bağlantı ayarlarınızı aşağıda hazırlamış olduğum Tivibu bağlantı şemasına göre yapabilirsiniz.

Zyxel VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı

Yukarıda belirtilen görselde ki bağlantı  ayarlarını yaptıktan sonra Zyxel VMG3925 modem için tivibu kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle bilgisayardan bir İnternet tarayıcısı (Google Chromeİnternet ExplorerMozilla, … vb) açıp, adres satırına 192.168.1.1 modem IP adresini yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.

Daha sonra karşınıza kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyen bir ekran gelecek. Gelen ekrandan kullanıcı adı bölümüne küçük harflerle admin yazıyoruz. Şifreye küçük harflerle turktelekom yazıp giriş butonuna tıklıyoruz. Şifreyi kabul etmezse ttnet olarak ta giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra sayfanın alt tarafında yer alan Ağ Ayarı butonuna tıklayın. Ağ Ayarına tıkladığınızda açılan menüden Genişbant seçeneğine tıklayın.

 

Genişbant seçeneğine tıkladıktan sonra yukarıda görmüş olduğunuz yapılandırma ekranı gelecektir. Modemi fabrika ayarlarında Iptv si devre dışıdır. Bunun etkinleştirilmesi için  dördüncü bölümde yer alan Iptv_ETH  bölümünden sağ bölümdeki düzenle butonuna tıklayın.

Wan arayüzü düzenle ekranı gelecek. Genel bölümünden Etkinleştir kutucuğunu işaretleyerek aktif durumuna getirin. Alt tarafta yer alan Kapsülleme seçeneğinde IPoE seçili olacak. 802.1Q değeri girili değilse 55 olarak girin.

Ayarları yaptıktan sonra sayfayı aşağı doru indirin. DHCPC Seçenekleri bölümünde istek seçenekleri var. Seçeneklerden option 43 ve option 121 i etkin hale getirin. En altta yer alan tamam butonuna tıklayıp ayarları kaydedin.

Ayarlar kaydedildikten sonra bu durumu kontrol edebilmek için alt tarafta yer alan bağlantı durumuna tıklayıp sağ tarafta yer alan durum butonuna tıklayın.

Ayarlar etkin durumuna getirildikten sonra hattın Iptv si 10’lu gruptan bir ip adresi alacaktır. Bu da modemin durum kısmında görülecektir.

 

Zyxel VMG3925 B10B Modem Tivibu Ayarı tamamlandık sonra modemin herhangi bir ethernet portuna bir setupbox bağladığımızda Iptv yayını gelecektir. Sayfayı yenilediğinizde setupbox bilgisi durum bölümüne gelecektir. Artık setupbox’ın arkasında bulunan HDMI girişine bir televizyon bağladığınızda yayını izleyebilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?
Gönderiyi beğendiyseniz bize bildirin. Bu, makaleleri geliştirebilmemiz için tek yol.
Evet0
Hayır0
Powered by Devhats

Hakkında Melike DEMİRDÖĞEN

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TP Link TD-W8101G Modem Kurulumu

TP Link TD-W8101G Modem Kurulumu

TP Link TD-W8101G Modem Özellikleri hakkında daha önce bilgi paylaşmıştık. TP Link TD-W8101G Modem Kurulumu için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.