AnaSayfa / Blog / internet Destek / Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur
Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur Makalesi için Hazırladığımız Görseller.

Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur

Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur makalemizde Gerek Android gerekse iOS işletim sistemine sahip cihazlar için IP bulmayı paylaşacağız.

İnternete bağlı herhangi bir cihazın bir IP adresine ve bir Mac adresine sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilmiyorsanız öncelikle IP Adresi Nedir ve MAC Adresi Nedir makalelerimizi inceleyiniz. Hatta elde edebileceğimiz başka bilgiler de var. Temel olarak, tüm bu adresler bu cihazların her birini tanımlamanıza izin verir. Bu nedenle, bugün Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur yazımızda, akıllı telefonunuzda IP adresinizi bulmak için hepinize harika bir öğretici göstereceğiz.

Bir bilgisayarın, tabletin, cep telefonunun veya akıllı telefonun önünde olmamız farketmez. Bu yüzden, temel olarak, ip adresi nasıl bulunur telefon makalemizde, kendi IP adresimizi akıllı telefonumuzda nasıl bulabileceğimizi açıklayacağız.

Şimdi herhangi bir Android akıllı telefon veya Apple iPhone’da IP adresinizi bilmek istiyorsanız, bu konuda endişelenmeyin, bu müthiş yazıdaki gibi size sadece IP adresinizi nasıl bulacağınızı göstereceğimiz harika bir öğretici göstereceğiz. Birkaç saniye içerisinde bahsedeceğimiz tüm adımları takip ettikten sonra cep telefonun ip adresi bulabilirsiniz.

Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur

Bununla birlikte, öğreticiye başlamadan önce, IP adresinizi akıllı telefonunuzdan görebileceğiniz birkaç web sitesi bulunduğunu gösteren önemli bir şeyi açıklığa kavuşturmama izin verin. Gerçek şu ki, akıllı telefonunuzun ayarlarından doğrudan bunu bilmek çok daha kolay ve daha güvenli.

Android Akıllı Telefonunda

IP adresinizi herhangi bir Android akıllı telefonda görmek için, üçüncü taraf web sitelerini ziyaret etmeniz gerekmez.

  • Android cep telefonun ip adresi için telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın.

  • Ardından, Sistem veya Cihaz Hakkında seçeneğini bulup açmanız yeterlidir (seçenek adı markalara bağlıdır).
Android Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur Makalemsi için Hazırlanan Ekran Görüntüleri.
Android IP Adresi Nasıl Bulunur
  • Bundan sonra sadece Durum seçeneğine dokunun.

  • IP adresi yazan yerdeki bilgi o an bağlı olduğun ağdaki IP adresidir. Mobilden bağlı iseniz mobil Wi-Fi den bağlı iseniz wifi ip adresiniz görünüyor.
Android Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur Makalemsi için Hazırlanan Ekran Görüntüleri.
Android IP Adresi Nasıl Bulunur

Şimdi android cihaz için içimiz bitti.

iPhone Akıllı Telefonunda

Şimdi IP adresinizi iOS veya iPhone’da bulmanız için size rehberlik edeceğiz. Ancak, bunların dışında, IP adresinizi iPhone veya iOS’unuzda bulmamın bir şeyi açıklığa kavuşturmama izin verin, Android’de yaptığımız işleme oldukça benzer. Bu nedenle, bu ikinci rehberin yukarıdaki Android rehberine uyup uymadığını anlamak oldukça kolaydır.

  • iPhone cep telefonun ip adresi için telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın.

  • Ayarları açtıktan sonra Wi-Fi seçeneğine dokunun.
iPhone Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur Makalemsi için Hazırlanan Ekran Görüntüleri.
iPhone IP Adresi Nasıl Bulunur
  • Ondan sonra, aşağıda belirtilen şekilde bir pencere göreceksiniz.
  • Şimdi sadece bağlı ağın İnfo Butonuna dokunmanız gerekir.

  • Yukarıdaki adımdan sonra, aşağıda belirtilen tüm bu gerekli pencereyi alacaksınız.
iPhone Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur Makalemsi için Hazırlanan Ekran Görüntüleri.
iPhone IP Adresi Nasıl Bulunur

Şimdi iPhone cihaz için içimiz bitti.

Bunlar, Android akıllı telefonunuzdaki veya Apple iPhone’daki IP adresinizi bilmek için adım adım her noktadan bahsettiğimiz iki kılavuzdur. Üstelik asıl gerçek, hangi aygıtta olursanız olun, IP adresinizi hızlı bir şekilde bulmak oldukça kolaydır. Bir web sitesinw girip ıp adresini kontrol etmenize gerek yok. Peki Cep Telefonun IP Adresi Nasıl Bulunur hakkında ne düşünüyorsun? Tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın. Ayrıca, bu makaleyi beğendiyseniz, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.