Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT350 cihazın var Access Point olarak kullanmak istiyorsanız Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu nasıl yapılır anlatacağız.

Access Point Nedir, sorusu sorunu cevaplı yalım çünkü internet gücünün yetersiz olduğu alanlarda kullanılan Access Point lerin amacını ne olduğunu tam olarak anlayamamış kişiler olabilir.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point KurulumuEvinizde ofisinizde internet çekim gücünün yetersiz olduğu her yerde interneti aldığınız modemin sinyalini ethernet kablosu yardımıyla alarak internetimizi tekrarlamamıza ve çekim gücünü artırmamıza yardımcı olacak cihaza access point denmektedir.

Access Point kurulumlarında interneti aldığımız modemde işlem yapılmaksızın access point olarak kullanacağımız cihaz normal modem ise köprü moduna alınır router cihaz ise(AP) moduna alınır.

Access point olarak kullanacağınız cihaza interneti aldığımız modemden bağımsız kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre verilebilir. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra interneti aldığımız modemin kablolarının takılı olduğu yerde bulunan LAN yada Ethernet bölümüne ethernet kablosunu takarak ethernet kablosunun diğer ucunu ise access point olarak kullanacağımız cihazın ethernet girişine takmamız yeterli olacaktır.

Access Point kurulumu gerçekleştirebilmek için interneti aldığımız modemin bulunduğu ortamda access point olarak kullanacağınız cihazı bilgisayara yada Laptop a ethernet kablosuyla bağlamanız gerekiyor. Kablo bağlantısını gerçekleştirdikten sonra access point kurulumu gerçekleştirebiliriz.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT350 cihazı prize taktıktan sonra ethernet girişine ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu takıyoruz. Ethernet kablosunun diğer ucunu  bilgisayara yada Laptop un ethernet bölümüne takın.

1. Adım: 192.168.10.1 den cihaz arayüzüne giriş yapın.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

Sonra kablo bağlantısı yaptığımız cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.10.1 entere tıklıyoruz.

2. Adım: Kullanıcı adı ve şifreye admin yazarak Giriş Yap butonuna tıklayın.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

3. Adım: Erişim Noktası (AP) seçeneğini işaretlerin.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu

4. Adım: Kablosuz ağ ayarlarını isteğinize göre yazın ve Kaydet/Uygula butonunu tıklayın.

Ağ  ismi( SSID) Bölümüne kullanmak istediğimiz kablosuz ağ adı yazarak Şifre : Bölümüne 8-64 Karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız parola yazıyoruz. Kaydet/Uygula butonuna tıklayarak yapılan ayarları kaydediyoruz.

Dark RangeMAX WRT350 Access Point Kurulumu gerçekleştirdiniz. Bilgisayar yada Laptop a takılı olan ethernet kablosunu çıkartarak interneti aldığımız modemde bulunan Lan yada Ethernet girişlerinden bir tanesine tıklıyoruz.

Dark RangeMAX WRT350 cihaza oluşturduğumuz kablosuz ağ adına oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurarak internetimizi daha geniş alanda sorunsuz olarak kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.