Facebook Kimlik ibrazı Nasıl Yapılır

Facebook Kimlik İbrazı Nasıl Yapılır 2019

Facebook şifresini unuttuğunuzda veya hesap çalındığında kimlik doğrulama gerekir. Bu yazıda facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır anlatıyoruz.

Facebook hesabımıza giriş yapamıyor hesabınıza kayıtlı olan e-posta yada telefon numarasına erişimimiz olmadığından şifre sıfırlaması yapamadığımızdan sorun yaşıyorsak, facebook kimlik doğrulama alanını kontrol edebiliriz.

Ancak facebook kimlik ibrazı bölümü her hesapta bulunmamaktadır ve sonradan eklenen bir özellik değildir. Facebook güncelleme esnasında bu seçeneği sunmuştur.

Bu bölüm genelde sürekli girdiğimiz cihazdan ve eski şifrelerden biri yazılarak sistemin eski bir şifre kullandınız uyarısı vermesiyle açılan ek bir seçenektir.

Bu bölümü kontrol edebilmek için sürekli giriş yaptığımız cihazdan tarayıcımızı açarak facebook giriş sayfasını açıp hesabımıza giriş yapmayı yada şifremi unuttum adımlarını kontrol etmemizle açılan bir alandır.

Bu alan açıldığında olumlu yanıt alınabilmesi için facebook hesabınızda geçen Ad soyad, Doğum tarihi gibi bilgilerin kimlikle aynı olması gerekiyor.

Facebook Kimlik İbrazı Nasıl Yapılır

Aşağıdaki bilgileri Facebook’un 2019 da yaptığı son güncellemeye göre hazırlanmıştır.

Facebook kimlik doğrulama veya facebook kimlik gönderme olarak bilinen facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır.

  • Daha önce hesabınıza giriş yaptığınız bir cihazda oturum açmayı deneyin.

Facebook giriş sayfasını açıyoruz ve sorun yaşadığımız hesabın kullanıcı adını, e-posta hesabını yada telefon numarasını yazdıktan sonra bu hesapta kullandığımızı düşündüğümüz eski şifrelerden birini yazarak Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

Eski bir şifre kullandınız mevcut şifrenizi unuttuysanız yeni bir şifre isteye bilirsiniz? Yazısında yer alan Yeni bir yazısına tıklıyoruz.

Facebook Kimlik İbrazı Eski Şifre Uyarısı

Eski şifrelerden birini hatırlamama durumunda Facebook hesabınıza kayıtlı E-posta yada Telefon numarası yazdıktan sonra şifre alanına 123 yazarak Giriş Yap alanına tıklıyoruz.

  • Şifreni mi Unuttun seçeneğine tıklayın.

Girdiğin şifre yanlış. Şifreni mi unuttun? alanı gelecektir. Şifreni mi Unuttun? seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook kimlik doğrulama veya facebook kimlik gönderme olarak bilinen facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır.

Şifre Yenileme ekranına yönlendirecektir. Şifreyi yenilemek için kodu nasıl almak istiyorsun? Alanında yer alan şifre sıfırlama seçeneklerini kullanmıyorsak, erişimimiz yoksa sayfa altında yer alan Bunlara artık erişimin yok mu? E-postama erişemiyorum seçeneğine tıklıyoruz.

  • Güncel E-Posta veya Telefon numaranızı adresinizi yazın
Facebook Kimlik İbrazı için Yeni E-Posta Girişi

Bu alana Facebook hesabına kayıtlı olmayan Kullandığınız bir E-posta yada telefon numarası yazarak, Tekrar Gir alanına tekrar aynı E-posta yada numarayı yazarak Devam seçeneğine tıklıyoruz. Bu alana yazacağımız e-posta yada telefon numarasına facebook destek ekibi geri dönüş yapacaktır.

Facebook kimlik doğrulama veya facebook kimlik gönderme olarak bilinen facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır.

  • Kimliğinizin Fotoğrafını çekin ve ilgili formu doldurun

Kimliği nerede aldın? Bölümüne tıklayarak hangi ülkede yaşıyorsak ülke seçeneğini seçerek Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook Kimlik İbrazı Formu

Giriş Yapamıyorum sayfası açıldıysa Nüfus cüzdanınızda yer alan adınızı soyadınızı yazıyorsunuz. Zaman tün elinizin internet adresi bölümüne facebook hesabınızın URL adresini yazıyoruz.

Sorununuzu seçin alanına tıklayarak karşılaştığımız sorunu seçiyoruz. Cep telefon numarası alanına ülke kodunu kullanarak örneğin Türkiye’nin alan kodu +90 olduğunda +90 yazdıktan sonra başına sıfır yazmadan 5 ile başlayan cep numaramızı yazıyoruz.

Sorunu açıklayın alanına yaşadığımız sorunu açıklıyoruz.

Kimliğiniz Dosya seç alanına tıklayarak kimliğimizin ön yüzünün resmini yüklüyoruz. Ad Soyad, Doğum tarihi görünecek şekilde Gönder butonuna tıklıyoruz.

Facebook kimlik doğrulama veya facebook kimlik gönderme olarak bilinen facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır.

  • Gönder butonuna tıklayın.

Facebook Kimlik Gönderme

Form başarıyla gönderildi

Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Kısa süre  içinde e-postayla bir yanıt gönderilecektir. Tamam butonuna tıklayarak bu alanı kapatıyoruz.

Gönderdiğimiz form Facebook destek ekibi tarafından incelenecek ve bu alana geçerken yazdığımız e-posta yada telefon numarasına yanıt gelecektir. Geri dönüş süresi değişkenlik göstermekte olup yapılması gereken yanıt gelmesini bekleyeceğiz olumlu yanıt iletilirse facebook tan gelen tebrikler kimliğinizi başarıyla doğruladınız linkine tıklayarak yeni şifre oluşturabilir.

Facebook hesabımıza giriş yapabiliriz. Yanıt gelen e-posta yada telefon numarası facebook hesabımıza eklenecektir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.