AnaSayfa / Blog / Facebook Destek / Facebook Türkçe Ayarlanamıyor | ÇÖZÜM
facebook türkçe ayarlanamıyor, facebook neden türkçe ayarlanamıyor, facebook türkçe ayarlanamıyor hatası

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor | ÇÖZÜM

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor, üzgünüz şuanda Türkçe ayarlanamıyor hatası veya sorunu mu var? Neden Türkçe ayarlanamıyor? Kendinizi Kandırmayın!!!

Son bir yıldan beri facebook Türkçe ayarlanamıyor hatası ile ara arar karşılaşılmaktadır. Bu hata karşısında internette çözüm olarak paylaşılan bir sürü şey var. Öncelikle bu çözüm diye paylaşılan bilgileri kısa kısa yazacağım.

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor, üzgünüz şuanda Türkçe ayarlanamıyor hatası veya sorunu mu var?

Uygulamayı Silin ve Yeniden Yükleyin.

Bazı çözümcüler Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Facebook > Kaldır yaptıktan sonra tekrar Google Play’a giderek uygulamanın yeniden yüklenmesinin sorunu çözeceğini yazış. Ancak bunu paylaşan kişiler uygulamanın işletim sistemi işle birlikte yüklü geldiğini hesap etmemiş. Bu sorun sadece sonradan yükleyenlerde yok ki bazı kişilerde var. Mesela ben hiç yaşamadım bu sorunu. Yapılan işlem çok kısa bir süreliğine çözüm olur 1 dk. yı çoğunlukla geçmez. ÇÖZÜM DEĞİL.

Uygulamayı Silin, Ön Belleği Temizleyin ve Uygulamayı Yeniden Yükleyin.

Yukarıda ki anlattığım uygulama kaldırma yoluyla uygulamayı kaldırıyorsunuz sonra bir clener uygulaması ile ön belleği temizliyorsunuz. Ardından Google Play’a giderek uygulamanın yeniden yüklüyorsunuz. Çözüm mü HAYIR.

Uygulama Verilerini Manüel Temizleme (En mantıklısı)

Uygulamayı kaldırdınız ES Dosya yöneticisi yüklüyorsunuz ve cihaz belleğinde yada hafıza kartında facebook yazarak facebook’a ait olan tüm klasör ve dosyaları siliyorsunuz. Sonra Google Play e giderek uygulamayı kaldırıyorsunuz. Ardından Güncelle diyorsunuz ve uygulama yeniden yükleniyor. Bu diğer çözüm yollarına karşı biraz daha uzun sürebilir 5 – 10 dk. Ama yinede ÇÖZÜM DEĞİL.

VPN Kullanın diyenler 🙂 🙂

Bunu hürriyet gazetesi sitesinde okudum. İnsanın ağzını tutup başka yeriyle gülesi geliyor. Önce yazmış ki m.facebook.com a girin anl alttan tükçe ayarların. İyi de bu sorunun olduğu yer değil ki. Sorun uygulamada. m.facebook çözümse o zaman bilgisayardan girin buda çözüm. Devamına VPN ve DNS leri Türkiye olarak ayarlayın yazmışlar. Ne zamandan beri başka ülkenin VPN’ini sürekli kullanır olduk. Yada şöyle düşünün uygulama Türkçe Ayarlanamıyor diyor. Demek ki bizim Türkiye’de olduğumuzu biliyor. VPN ve DNS çözüm diye sunulan en saçma bilgidir. Haber sitesi teknoloji ile ilgili yazarsa böyle olur zaten.

Facebook Neden Türkçe Ayarlanamıyor

Sorun facebook sunucuları ile alakalı bir durumdur. bazı kullanıcıların bulunduğu sunucuda yaşan bir takım sorunlar neticesinde yaşanmaktadır.

Evet çok uzattık. facebook turkce ayarlanamıyor sorunu çözümü için beklemekten başka bir şey yapmanıza gerek yok. Sabredeceksiniz ve bekleyeceksiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.