Instagram DM Bildirimi Gelmiyor

Instagram DM Bildirimi Gelmiyor [iPhone / Android]

Instagram direct mesaj bildirimi almıyor musunuz? Instagram DM Bildirimi Gelmiyor makalemizde sorunu çözecek bilgiler paylaşıyoruz.

Instagram ile ilgili sevdiğim şeylerden biri de beğeniler ve yorumlar için sessiz bildirimler göndermesidir. Bu tür bildirimler ekranınızda görünebilir, ancak herhangi bir ses çıkmaz. Ancak Instagram Direct Mesaj (DM) için, önemli oldukları gerekçeli bildirim almak isteriz.

Ancak, bazı kullanıcılar genellikle garip bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Instagram DM Bildirimi Gelmiyor, Direct mesaj bildirimleri almıyorlar. Yada instagram dm bildirimi var mesaj yok en son mesajları kontrol etmek için uygulamayı tekrar tekrar açmanın ve DM ekranını yenilemenin zorluğunu hayal edin. Yok yok hayal etmeyin siz zaten instagram direct mesaj bildirimi açma sebebiyle buradasınız yada siz de benzer bir şey mi oluyor? O zaman düzeltelim. Genel olarak isntagram bildirimleri alakalı sorun yaşıyorsanız Instagram Bildirimler Gelmiyor makalemizi okumanız daha sağlıklı olacaktır.

Instagram DM Bildirimi Gelmiyor

Instagram, beğeniler, yorumlar, canlı videolar, IGTV, görüntülü sohbetler ve hatta iletiler için ayrı bildirim ayarlarına sahiptir. Bazen ayarlarla çalarken veya bir hata nedeniyle mesaj bildirim ayarı değişmiş olabilir. Bu nedenle açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

DM Bildirimlerini Açma

Instagram DM Bildirimi Gelmiyor sorunu için ilk yapmanız gereken bildirim ayarlarını kontrol etmektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 •  Instagram uygulamasını açın ve Profil ekranınıza gidin. Burada sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun. Ayarlar‘ı şeçin.
 • Ekranı aşağı kaydırın ve Bildirimler altındaki Anlık İleti Bildirimleri üzerine dokunun.
 • Instagram Direct ve Instagram Direct İstekleri‘ni arayın. Onay işaretinin Herkesten seçeneğinin yanında olduğundan emin olun. Kapalı’nın yanındaysa, seçmek için Herkesten üzerine dokunun.
Instagram Direct Mesaj Bildirimi Gelmiyor
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor – DM Bildirimlerini Açma

Cihazınızı yeniden başlatın. Şimdi mesaj bildirimleri almalısınız. Ama hala Instagram DM Bildirimi Gelmiyor diyorsanız o zaman aşağıdaki adımları sırayla uygulamaya devam edin.

Sessiz Sohbeti Kontrol Etme

Belirli bir mesaj dizisinden bildirim almıyor musunuz? Evet ise, iş parçacığının sessize alınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir konuyu sessize aldığınızda (hatta yanlışlıkla), bu sohbetten bildirim almayacaksınız. Instagram direct mesaj bildirimi sorunu için işte kontrol etme ve sessize alma adımları.

 • Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki mesaj simgesine dokunun.
 • Bildirimlerini almadığınız diziyi bulun. Sessiz simgesini arayın. Onu bulursanız, ipliğin kapalı olduğu anlamına gelir.
Instagram Direct Mesaj Bildirimi Gelmiyor
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor – Sessiz Mesaj Kontrolü

Sesi açmak için, mesaj dizisine uzun dokunun. Ardından, menüden Mesaj Sesini Aç‘ı seçin.

Instagram Önbelleğini Temizleme

Bir Android telefonda Instagram kullanıyorsanız, o zaman Instagram uygulaması için önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbelleği temizlemek, cihazınızdaki verileri silmeyeceğinden verileri temizlemekten farklıdır.

Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihaz ayarları’nı açın ve cihazınızda bulunan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi‘ne gidin.
 • Tüm uygulamalar altında, Instagram üzerine dokunun.
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor – Ön Belleği Temizleme

Ardından Depolama üzerine dokunun ve Önbelleği Sil butonuna basın.

Uygulamayı Güncelleme

Instagram hataların çoğunu gidermek ve uygulamanın performansını iyileştirmek için düzenli olarak güncellemeler yapar. Onlardan kaçınıyorsanız, uygulamayı hemen güncellemelisiniz. Google Play Store’u (Android) ve App Store’u (iPhone) açın ve Instagram uygulamasını arayın. Varsa, mevcut güncellemeyi yükleyin. Ardından cihazı yeniden başlatın.

Uygulamadan Oturumu Kapatın

Hatalar tuhaf, bazen de çözümleri tuhaf. Bazen Instagram uygulamasından çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak, bildirim almazsanız durumları düzeltir. İşte yapmanız gerekenler.

Instagram uygulamasını açın ve profil ekranına gidin. Üstteki üç çubuk simgesine dokunun.

Ayarları şeç. Aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat’a dokunun.

Instagram DM Bildirimi Gelmiyor
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor – Oturum Kapatma

Ayrıca, bazlarınızın kapsanması için Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeyi de düşünebilirsiniz. Telefonu yeniden başlatıp Instagram uygulamasını yeniden açtığınızda, sorun çözülmeli. hala Instagram DM Bildirimi Gelmiyor diyorsanız o zaman aşağıdaki adımları sırayla uygulamaya devam edin.

Güvenli Mod

Güvenli modun temel amacı cihazı gidermek olsa da, bazen sadece güvenli moda geçmek de birçok uygulama sorununu çözer.

Bu sadece Android cihazlarda çalışır.

Güvenli moda geçmek için şu adımları izleyin:

 • Cihazınızın güç düğmesini kullanarak kapatın.
 • Şimdi üretici logosunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Görür görmez, güç düğmesini bırakın ve cihaz açılıncaya kadar sesi kısma düğmesini basılı tutun. Sağ alt köşedeki Güvenli mod kelimesiyle gösterilen güvenli moda alınmalısınız.
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor
Instagram DM Bildirimi Gelmiyor – Güvenli Mod

Birkaç dakika güvenli modda kalın ve ardından cihazınızı normal şekilde yeniden başlatın.

Alternatif olarak, güvenli moda gitmek için güç düğmesini basılı tutun. Güç menüsünü alacaksınız. Kapat seçeneğine uzun dokunun. Güvenli moda geçmeyi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Tamam üzerine dokunun.

Gönderileri ve Öyküleri Sessize Alma

Instagram özet akışında beğenmediğiniz hikayelerini ve yayınlarını beğenmediğiniz birisinin izini bırakmanız, sert bir adım gibi görünebilir. Sessiz seçeneğiyle tanışın.

Bir profilin sesini kapattığınızda, o profildeki yayınları ve hikayeleri feed’inizde göremezsiniz. Bloktan farklı. Instagram, hikayelerin ve yayınların sesini kısmak için ayrı bir seçenek sunar. Böylece birine izin verebilir ve diğerini sessize alabilirsiniz.

 • Gönderilerini veya hikayelerini susturmak istediğiniz Instagram profilini açın. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

Instagram DM Bildirimi Gelmiyor Instagram DM Bildirimi Gelmiyor

 • Sesi Kapat’ı seçin. Sonra sessiz tipini seçin. Yazılar, hikayeler veya her ikisi için de gidebilirsiniz.

Instagram direct mesaj bildirimi almıyor veya Instagram DM Bildirimi Gelmiyor sorununuz için yukarıda yapa bileceğiniz tüm adımlar paylaşılmıştır. Umarım sorununuz çözülür. Hala sorun yaşıyorsanız Instagram Sorun Bildirimi yapmanızı önereceğim.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.