Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma instagram da engellediğimiz kullanıcının engellini nasıl kaldıracağınızı makalemizde anlatacağız.

Instagram ın milyonlarca kullanıcısı olup sürekli kendin yenilemesi sosyalleşmeye önem veren bir çok kullanıcının dikkatini çekmen sosyal medya platformudur.

Çoğunlukla olmasa da  diğer sosyal medya platformlarında olabileceği gibi instagram da da bazen sorun yaşayabilir ve  sorun basit olmasına rağmen çözüm yoluna hemen ulaşamayabiliriz. Sorun çok basit olmasına rağmen çözüm yoluna ulaşamamak can sıkıcı durum olsa da yapabileceğiniz işlem olmadığından, mecburen kabullenilir. instagram kullanıcı engelli de buna benzer bir durumdur.

Instagram hesaplarında yaşanılan başlıca sorunlardan biri instagram kullanıcısını engelleme yada Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma durumudur. Bir anlık sinirle çiftler arası yapılan engellemeler instagram engellini kaldırmaya gelince, instagram kullanıcısının bulunamaması yada engelin kalkmaması, çeşitli hata mesajları ile karşılaşıyorsa,  bu gibi başlıca sorunlar yaşayan instagram kullanıcıları için bugün paylaşacağımız makalemiz instagram da engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Öncellikle makalemizde kullanıcı nasıl engellenir Yani iki kullanıcı birbirini engellemelerinin ardından bu engeli açmaya karar verilirse çeşitli hata mesajları ile karşılaşıyor. Bu hataların ilk sırasında da ‘kullanıcı bulunamadı’ veya ‘kullanıcı hatası’ ibareleri geliyor. Eğer sizde engelleme kaldırma işlemi sırasında bu tip hatalar alıyorsanız farklı bir çözüm yolu denemeniz gerektiğinin de farkındasınızdır. Dolayısı ile bu çözüm ileri beraber artık engelini açtığınız kişinin hesabını takip edebilmeniz de mümkün olacaktır.

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma

Dilerseniz Instagram Sessize Alma Adımları Tam Kılavuz makalemizi inceleyerek sessize alma ve engelleme arasındaki farklı daha rahat anlayabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma Adımları Görselleri 01
Instagram Kullanıcı Engelleme

Instagram kullanıcı engelleme işlemi kullanıcı arama sekmesinde (🔎) instagram kullanıcısı aratarak engellemek istediğiniz kullanıcının profiline dokunun. Kullanıcı adının sağında bulunana(…)noktaya tıklayınız. Engelle seçeneğine tıklayarak engelleme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Instagram da engellediğimiz kullanıcıları nereden görebiliriz? Instagram hesabınızın Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma Adımları Görselleri 03
Instagram Kullanıcı Engellini Engellenen Hesaplar

Seçenekler arasında yer alan Engellenen Hesaplar seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram hesabınızda engellediğiniz kullanıcıları göreceğiz. Bu alanda istediğimiz instagram kullanıcısının engellini kaldırabiliriz. Instagram engelli kullanıcı bulunamadı sorunu bir kaç defe kullanıcılarda yapılan karşılıklı engelleme sonucu oluşmaktadır.

Instagram da karşılıklı engellemelerde engellin kaldırılmak istenmesinde instagram kullanıcısı engelli listesinde bulunamama yada engeli kaldır, seçeneği çalışmayan kullanıcılar. Engeli kaldırmak isteyen ancak ‘Kullanıcı bulunamadı’ veya ‘kullanıcı hatası’ nın alınması durumunda yapılması gereken işlemler ise aşağıda yer aldığı gibidir.

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma Adımları Görselleri 05
Instagram’da Kullanıcı Engellini Kaldırma – Engellenen kullanıcı adı

internet tarayıcınızı açın (internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına www.instagram/engellediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazınız ve arattınız.

instagram profilinize giriş yapmanız için alan açılacaktır. Instagram hesabınıza giriş yapınız.

Giriş Bilgilerin kaydedilsin mi? Şimdi Değil seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma Adımları Görselleri 08
Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma Sonucu

Engellemeyi kaldırmak istediğiniz instagram profili karşımıza çıkacaktır. Engellemeyi kaldır seçeneğine tıklıyoruz. Instagram Kullanıcı Engellini Kaldırma makalemizi tamamlamış oldunuz. Instagram hesabınızda engellemeyi kaldırdığınız kullanıcıyla tekrar iletişim kurabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.