Instagram Sessize Alma Adımları Tam Kılavuz

Instagram Sessize Alma adımları mesajlar, gönderiler ve hikayeler farklıdır. İşte instagram sessizden çıkarma dahil tam bir kılavuz.

Sessiz, sesi olmayan, gürültü çıkarmayan anlamına gelir. Çevrimiçi platformlara gelince, sessizlik, sesi kapatmak veya bildirimleri kapatmak anlamına gelir. Hepimiz uygulama bildirimlerinin zaman zaman nasıl sinir bozucu olabileceğini biliyoruz. Instagram Sessize Alma ihtiyacı da zannımca buradan doğuyordur.

Instagram Sessize Alma, bildirimlerle sınırlı değildir. Ayrıca yazılar ve hikayeler için farklı bir konsept olarak mevcuttur. Instagram’da üç çeşit sessize almavardır. Birincisi mesajlar için bir, ikincisi tüm push bildirimleri için ve öyküler ve sonuncusu hikayeler içindir. İlk ikisi bildirimleri içerirken, sonuncusu içeriği filtrelemek için kullanılır.

Instagram Sessize Alma

Şimdi bunlara dalalım ve nasıl işlediklerini görelim. Öncesinde, istediğiniz seslerden rahatsız olup kapatmak değilde açmak sa Instagram DM Bildirimi Gelmiyor makalemizi okumanızı öneririm. Ayrıca bakmak isterseniz Instagram Takipten Çıkmadan Sessize Alma makalemizi de okuyabilirsiniz.

Instagram Mesajın Sesini Kapatma

Mesajlar veya Instagram Direct için, Sessizin bariz bir anlamı vardır. Delen bildirimleri susturmanıza izin verir. Diyelim ki, Instagram’da her zaman sessiz olmayan, ve her şeyden bahseden üyeleri olan bir grubun parçasısınız. Gruptan ayrılacaksınız veya Instagram’da bildirimleri tamamen kapatacaksınız. Ancak, bu kadar sert bir adım atmanıza gerek yok.

Bildirimlerini devre dışı bırakmak istediğiniz kişiler veya grup görüşmeleri için ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Instagram’da görüntülü sohbet özelliği de var, bu yüzden mesajları ve görüntülü sohbetleri kapatmak için iki ayrı seçenek sunuyor. Bu özellik, Instagram web sitesinde mesaj özelliği bulunmadığından kullanılamaz.

Mesajların ve görüntülü sohbetlerin nasıl kapatılacağı aşağıda açıklanmaktadır:

  • Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki Direct simgesine dokunun.

Instagram Sessize Alma Adımları

  • Sesi kapatmak istediğiniz konuşmaya dokunun. Konuşmaya girdikten sonra, üst kısımdaki ada dokunun.
Instagram Bildirimlerini Kapatma
Instagram Mesajın Sesini Kapatma – Instagram Sessize Alma
  • Burada iki seçenek bulacaksınız. Mesajları Sessize Al ve Görüntülü Sohbetleri Sessize Al seçenek için geçişi açın. İkisini de etkinleştirebilirsiniz.

Instagram Sessize Alma Adımları

Alternatif olarak, mesaj listesindeki konuşma dizisine dokunup basılı tutun ve menüden Mesajları Sessize Al veya Görüntülü Sohbetleri Sessize Al seçimi yapın. Sesi açmak için, adımları tekrarlayın ve sesini açın.

Bildirimleri Kapattığımda Mesaj Alacak mıyım?

Evet, mesajlar sessizce gelen kutunuza gelecek. Ancak onlardan haberdar edilmeyeceğinizden, kontrol etmek için gelen kutusunu açmanız gerekir.

Tüm Mesajları Sessize Alabilir misiniz?

Evet, herhangi bir görüşme için bildirim almak istemiyorsanız, iletiler için bildirimleri kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için Instagram Ayarlar‘a gidin ve Push Bildirimleri üzerine dokunun. Aşağı kaydırın ve Instagram Direct seçeneğindeki Kapalı seçeneğini seçin.

Push Bildirimlerini Kapatma

Bir süredir canlı videolar, IGTV, mesajlar, vb. gibi tüm instagram bildirimlerini kapatmak istiyorsanız, Push bildirimleri bunu yapmanıza izin verecektir. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, cihazınızda herhangi bir bildirim almazsınız, ancak Instagram açtığınızda tüm bildirimleri göreceksiniz.

Bu yöntemi kullanarak, Instagram Sessize Alma işlemini bir süreliğine yapabilirsiniz. On beş dakika ila sekiz saat arasında seçim yapabilirsiniz.

Push bildirimlerini kapatmak için şu adımları izleyin:

  • Instagram uygulamasını açın ve Ayarlar‘a gidin
  • Push Bildirimleri üzerine dokunun.
  • Push Push Bildirimleri için açın ve verilen seçeneklerden istediğinize göre zamanı seçin.

Instagram ayarlanan süreyi tamamladığında, bildirimler açılmaya devam eder. Açmadan önce, adımda iptal edin.

Akış ve Hikayeleri Sessize Alma

Sessiz seçeneği, hikayeleri olan tüm sosyal ağlarda bulunur ve birisinin hikayelerini  izlemekten vazgeçmenizi sağlar.

Genellikle takip ettiğimiz birkaç kişinin gönderilerinden veya hikayelerinden sıkılırız. Instagram Sessize Alma özelliğinin yardım edebileceği yer burasıdır. Sessiz, birçok kullanıcı can sıkıcı hikayeler, ilginç yazılar gönderirken, öyküler ve gönderiler için ayrı ayrı kullanılabilir. Birisi sizi çok rahatsız ediyorsa, iki seçeneği de kapatabilirsiniz.

Bir akışı sessize aldığınızda, kullanıcı hikaye listesinin sonunda gri görünür. Hala hikayelerine dokunup görüntüleyebilirsiniz. Benzer şekilde, yayınları kapattığınızda, kullanıcıdan gelen yeni yayınlar zaman çizelgenizde görünmez ve en son yayınları görüntülemek için profillerini ziyaret etmeniz gerekir.

Akışı ve hikayeleri kapatmak için şu adımları izleyin:

  • Bildirimleri kapatmak istediğiniz Instagram profilini açın. (diriliş
Instagram Sessize Alma Adımları
Instagram Push Bildirimlerini Kapatma
  • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Sessiz‘i seçin.
Instagram Sessize Alma Adımları – Seçenekler
  • Üç seçenek göreceksiniz: Gönderileri Sessize Al, Hikayeyi Gizle ve Gönderileri ve Hikayeyi Sessize Al seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Gönderileri kapatmak için, gönderinin üstündeki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Sesi Kapat‘ı seçin. Benzer şekilde, bir hikayeyi sessize almak için hikaye tepsisindeki hikayeye uzun dokunun ve Sessiz‘i seçin. Ne yazık ki, Instagram’ın web arayüzü insanları susturma seçenekleri sunmuyor.

Instagram Sessize Alma

Hiç şüphesiz, Instagram aklımızı geri yüklemek için şaşırtıcı özelliklerle donatılmıştır. Üç sessiz işlevinin tümü aynı ada sahip olsa da, her biri benzersiz işlevler sunar. Şimdi farkı anladınız, instagram sessize alma adımlarını uygun şekilde kullanabilirsiniz. Özetlemek için, iletilerin sesini kapatma bildirimleri susturur ve gönderilerin ve öyküler için susturma zaman çizelgenizden gizler.

Sessiz, istenmeyen postaları ve hikayeleri atlamak için kullanılan harika bir özellik olsa da, Instagram, işi susturmanın tam tersi olan başka bir özellik sunar. Diyelim ki belirli bir profilden hoşlanıyorsunuz ve bir hikaye ya da gönderi yazdıkları her zaman haberdar olmak istiyorsunuz. Bunu, profil için bildirimleri açarak yapabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.