Instagram Sesli Mesaj Özelliği

Instagram Sesli Mesaj Özelliği GELİYOR

Instagram artık kullanıcıların özel mesajlar (DM) aracılığıyla iletişim kurmasına izin vermek için Instagram Sesli Mesaj Özelliği getiriyor.

Birkaç ay boyunca Facebook, konuşmacıda bir ses dalgası biçiminde kısa bir ses klibi kaydetmeye başlamak için kullanıcının mikrofona ait tıklama fonksiyonunu test etmeye devam etti.

Instagram Sesli Mesaj Özelliği

Sadece bir dakika içinde maksimum sesli mesaj süresini seçin. Bu özellik hem bireysel hem de grup görüşmelerinde çalışır, böylece gruptaki herkes sesli mesajları duyabilir ve gönderebilir.

Wattasab ve Mossinger gibi, sesli posta daha basit, daha kişisel ve daha kullanıcı dostu bir iletişim aracı sunar ve çok sayıda okuma-yazma bilmeyen kullanıcının, pahalı bir görüntülü görüşme yapmak veya anında sohbet etmek zorunda kalmadan iletişim kurmasını sağlar.

Bire bir veya bir grupta görüntülü arama başlatmak yerine, şimdi bir mikrofon simgesi basılıp daha sonra duymak için alıcı / alıcılar için bir sesli mesaj kaydedebilirsiniz. Mesajlar bir dakikaya kadar olabilir, dinledikten sonra kaybolmazlar ve hem birebir hem de grup sohbetlerinde çalışırlar. Bu özellik dünya çapında hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir.

WhatsApp’a çok benzer olarak bas konuş  tarzından bir kullanım sahip olan instagram sesli mesaj özelliği ses gönderirken iptal etmek için mesaj kayıt panelini sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Instagram Sesli Mesaj Özelliği

Sesli mesajlar kesinlikle devrim niteliğinde değildir: WhatsApp, Facebook Messenger, Viber veya Telegram’ı kullanırsanız, bu kavramı zaten biliyorsunuzdur. Engadget’in dikkat çektiği gibi, Facebook Messenger bu özelliği 2013’te geri aldı ve ne kadar çok kişinin onu sohbet için kullandığını göz önünde bulundurarak Instagram’ın daha önce sunmamış olduğunu şaşırdım.

Kişisel olarak, Instagram’ın her şeyi tek bir uygulamada birleştirmeye çalıştığı gerçeğini beğenmiyorum. Ama anladım – birçok kişi görüntüyü paylaşmaktan çok daha fazlasını kullanıyor ve şimdi sohbet için de kullanılıyor. Ve bu durum söz konusu olduğundan, sesli mesajların çok kullanışlı bir özellik olduğuna inanıyorum.

Peki siz Instagram Sesli Mesaj Özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu konu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına yazmanızdan mutluluk duyarız. “Instagram sesli mesaj özelliği getirmiş siz hala yazın diyorsunuz” derseniz haklısınız tabi 🙂

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.