AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Netis WF2411 Modem Kurulumu
netis wf2411 modem kurulumu, netis wf2411 şifre değiştirme, netis wf2411 kurulumu, netis kurulum, netis wf2411 kurulum,

Netis WF2411 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Netis WF2411 Modem Kurulumu, makalemizde Netis WF2411 modem kurulum adımlarını nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Makalemiz den destek alarak sorunuzla alakalı Netis WF2411 kurulum, kablosuz ayalarını yada kanal ayarını değiştire bileceksiniz.

Alakalı Sorular:

netis wf2411 şifre değiştirme, netis wf2411 modem kurulumu, netis kurulum, netis wf2411 kurulum,

Netis WF2411 Modem Kurulumu

Netis WF2411 modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır. Elektrik kablosunu taktıktan sonra Netis WF2411 modem kurulumuna başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor ise kablosuz ağ adları arasında ismini bulup Netis WF2411 modem bağlantı kurmamız yeterli olacaktır.

Tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız entere tuşlayınız.

Select Language (Dil Seçin) Bölümünden Türkiye seçeneğini seçiyoruz.

 • PPPoE seçeneğini işaretliyoruz.
 • Kullanıcı adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL kullanıcı adını yazıyoruz.
 • Parola: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL parolasını yazıyoruz.

Kablosuz Ayarları

 • SSID: Bölümünün karşısına kablosuz olarak bağlantı kuracağınız ve Netis WF2411 Modemin çekim alanı içinde çevreden bakılınca görünecek kablosuz ağ adı yazıyoruz.
 • Güvenlik Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.
 • Parola: Bölü 8-63 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız kablosuz şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak interneti kullanacağız.

 

Netis WF2411 modem kablosuz şifreleme türü yada Netis WF2411 modem kanalını değiştirmek istiyorsak

 • Kablosuz Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.
 • Açılan sayfada kanal seçeneği yer almaktadır.  Netis WF2411 modemin kanalını değiştirebiliyorsunuz.
 • Kimlik doğrulama Türünü
 • Şifreleme Türünü seçiyoruz.
 • Kaydet

Bölümüne tıklayarak Netis WF2411 modem kurulumunu gerçekleştirmiş olacaksınız. İnternet iniz  Netis WF2411 modem yardımıyla sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Modem kurulumu yapmanıza rağmen hala internet erişiminde sorun yaşıyorsanız ADSL bilgilerinizi kontrol ederek servis sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.