AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TL WA701ND Repeater Kurulumu
tp link tl wa701nd repeater kurulumu, tp-link tl-wa701nd kurulumu, tp-link tl-wa701nd kurulum, tp link tl-wa701nd repeater kurulumu, tp link tl-wa701nd repeater sorunu,

TP Link TL WA701ND Repeater Kurulumu

Son Güncelleme:

TP Link TL WA701ND Repeater Kurulumu, yazılı ve resimli anlatacağız. Makalemizi inceleyip Tp-Link TD-WA701ND Repeater Kurulum desteği alabilirsiniz.

Öncellikle TP Link TL-WA701ND Repeater  (Tekrarlayıcı) kurulumu yapabilmek için interneti aldığınız modemin sinyalinin olduğu alana Tp-Link TL-WA701ND Repeater (Tekrarlayıcı) kuruyoruz.

Ethernet kablosunun bir ucunu TP Link TL-WA701ND Repeater cihazın arka bölümüne diğer ucunu da bilgisayarınızın kasasına ya da Laptop kullanıyorsanız sağında ya da solunda girişi bulunmaktadır ethernet kablosunun diğer ucunu bu alana takıyoruz.

Ethernet kablosu yada bilgisayar, leptop kullanmıyorsanız kablosuz özelliği olan cihazdan da TP Link TL-WA701ND Repeater (Tekrarlayıcı) kurulumunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

TP Link TL WA701ND Repeater Kurulumu

TP Link TL-WA701ND Repeater‘ın barkot bölümünde olduğu alanda kablosuz ağ adı yazmakta kablosuz özelliği olan cihazdan TP Link TL-WA701ND Repeater‘ın kablosuz ağ adını bulup bağlantı kuruyoruz.

Otomatik bağlanırsa Tp-Link TL-WA701ND Repeater’ın kurulumuna başlayabiliriz. Şifre ister ise Tp-Link TL-WA701ND Repeater’ın barkod bölümünde şifresi yer almaktadır bu alanda yazan şifreyle bağlantı kurabilirsiniz.

Tp-Link TL-WA701ND Repeater’ı daha önce kurduysanız kablosuz ağ adını bulup kablosuz şifreyle bağlantı kurmanız yeterli olacaktır.

Tarayıcınızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.254 entere tıklıyoruz.

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin

Giriş yap butonuna tıklıyoruz.

Next (Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

Next( Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

  • Repeater(Range Extender)- Extend your existing wireless coverage by relaying wireless signal.
  • Tekrarlayıcı (Range Extender) – Kablosuz sinyali ileterek mevcut kablosuz kapsama alanını uzatın.

  • Next ( Sonraki ) seçeneğine tıklıyoruz.

Sinyal tekrarlayıcı mızın kablosuz ağ ismini seçebilmek için Survey seçeneğine tıklıyoruz.

İnterneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.

Connect (bağlamak) seçeneğine tıklıyoruz.

Wireless Password : Bölüme interneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.

Next (Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

Type: Bölümünden Static IP seçeneğini seçiyoruz.

Next (Sonraki) seçeneğini işaretliyoruz.

Finish seçeneğine tıklıyoruz.

Tamam butonuna tıklayarak gelen bilgi mesajını kapatıyoruz.

TP Link TL WA701ND Repeater Kurulumu gerçekleştirdiniz. İnterneti aldığınız modemin sinyal alanı içinde istediğiniz alana Tp-Link TL-WA701ND Repeater kurulumunu yaparak internetinizin çekim alanını genişleterek, internetinizi sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.