AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları
Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları nasıl yapılır? Pikatel modemde kablosuz ağ adınızı, kablosuz ağ şifresini nasıl değiştireceğinizi anlatacağız.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Modem kullanıcıysanız kablosuz ağ ayarlarınızı yapılandırmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, makalemizi inceleyerek sorununuzu çözebilirsiniz. Pikatel Airmax 101 Modem kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için okumaya devam ediniz.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz ağ adı ve kablosuz şifresi farklı yerlerde olduğundan Laptop yada bilgisayar kullanıyorsanız modemle bilgisayar arası ‘SARI yada Gri’ renkte olan RJ45 kablonuzu takmanızı öneriyoruz. RJ45 kablonuz bulunmuyor Laptop yada bilgisayar kullanmıyorsanız. Pikatel Airmax 101 Modem kablosuz olarak bağlı cihazdan kablosuz ağ ayarlarınızı başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ağ Ayarları gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken husus modemin arayüzüne giriş yaparak SSID yazan bölümdeki adı silerek farklı isim yazıp Kaydet/Uygula butonuna tıkladığımızda kablosuz bağlantı kurduğumuzdan internet bağlantımız kopacaktır. Oluşturduğumuz kablosuz ağ adına eski kablosuz şifremizle bağlantı kurmamız gerekecektir. Kablosuz bağlantı gerçekleştirdiysek kablosuz şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları

Pikatel modemin kablosuz ağ ayarları yapılandırmak için modeme bağlı cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklayınız.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ağ Ayarları
Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları – Kullanıcı Adı Şifre

Açılacak olan pencerede Kullanıcı Adı: admin Parola: ttnet yazıyoruz. Tamam butonuna tıklıyoruz, modem arayüzüne giriş yapmaz ise

Pikatel Airmax 101 Modem Kullanıcı Adı: admin

Pikatel Airmax 101 Modem Parola: password yazarak Tamam butonuna tıklıyoruz.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları
Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ağ Ayarları – Kablosuz Ağ Adı

Pikatel 101 modemin kablosuz ağ ayarlarını değiştirebilmek için sol bölümde yer alan Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz. Kablosuz Etkin  işaretli olması gerekiyor.

SSID: Bölümüne istediğimiz adı yazıyoruz bu alana yazacağımız ad, kablosuz ağ adımız olacak Kaydet /Uygula butonuna tıklıyoruz.

Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları
Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ağ Ayarları – Kablosuz Şifre

Pikatel airmax 101 modemin kablosuz ağ adı ve kablosuz şifresi ayrı ayrı yerlerde olduğundan modemde kablosuz şifreyi değiştirmek için Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz.

Ağ Kimlik denetimi: Bölümüne tıklayarak WPA-PSK seçeneğini seçiyoruz.

WPA Paylaşım Şifre: Bölümüne 8-63 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız şifre yazıyorsunuz. Bu alana yazacağınız şifre kablosuz ağ şifreniz olacak Kaydet/ Uygula seçeneğine tıklayarak Pikatel Airmax 101 Kablosuz Ayarları gerçekleştirmiş oluyoruz. Kablosuz özelliği olan istediğiniz cihazdan kablosuz alanına giriş yaparak oluşturduğunuz şifreyle bağlantı kurarak interneti sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Pikatel Airmax 101 Kablosuz Kurulumu ile ilgili yaşadığınız bir sorun varsa yorumlarda bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü ile ilgili size yardımcı olmaya çalışırız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.