ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu

Bu yazıda Superonline tarafınca verilen 5Ghz destekli, ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu, kablosuz ayarlarını nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Superonline servis sağlayıcısı aracılığıyla evimizde, ofisimizde kullanılmaya başlanılan modemlerden biri olan zte zxhn h267a modem kurulumu oldukça basit olup. Modem kurulumunu nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız. ZTE firmasının üretimini gerçekleştirdiği yeni modemlerden biridir.

Fiber alt yapıya uyumlu olması en güzel özelliklerinden biri olup kurulumunu yada kablosuz ayarlarını birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

ZTE H267A modemin kablo bağlantılarını gerçekleştirdiysek kurulum sayfasına ulaşabilmek için modem ile bilgisayar, Laptop arası ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu takıyoruz.

Bilgisayar kullanmıyorsak kablosuz özelliği olan cihazdan modemin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmamız kurulum sayfasına ulaşmamız için yeterli olacaktır.

ZTE H267A modeme kablolu yada kablosuz bağlantı gerçekleştirdiysek kuruluma başlayabiliriz.

ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu

Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

zte h267a modem şifre

ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu

Kullanıcı adı: admin ZTE ZXHN H267A modem superonline servis sağlayıcısı tarafından verildiğinden dolayı modem oturum açma Şifresi superonline dir. Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

ZTE H267A Modem Kurulumu

Modemin arayüzüne ulaştıysak İnternet seçeneğine tıklıyoruz.

Sol bölümde yer alan WAN seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada WAN Bağlantısı yazacaktır.

Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız kullanıcı adını yazıyoruz.

Şifre: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız şifreyi yazıyoruz.

Uygula Butonuna tıklıyoruz. Sayfa kısa süreliğine gidip aynı sayfa geri gelecektir.

ZTE ZXHN H267A Kablosuz Ayarları

ZTE H267A Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H267A Modemin kablosuz ayarlarını yapılandırabilmek için Yerel Ağ seçeneğine tıklıyoruz.

ZTE H267A Modem Kurulumu

WLAN seçeneğine tıklıyoruz. WLAN Temel seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfanın sonunda yer alan WLAN Global Konfigürasyonu bölümüne tıkladığımızda Kablosuz ağda kopma problemi yaşayan yada modemle eşleştirme işlemi yapan kullanıcılar için Kanal seçeneğini belirleyerek Uygula seçeneğine tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H267A Şifre Değiştirme

WLAN SSID Konfigürasyonu bölümünden de Kablosuz Ağ Adı, Kablosuz Gizleme, Şifreleme gibi güvenlik ile ilgili ayarlar yapıyorsunuz. 5GHz ayarı yapmak istiyorsanız parantez içinde 5GHz yazan ağlardan birini açık duruma getirip ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Oldukça basit olan ZTE ZXHN H267A Modem Kurulumu adımları böylelikle tamamlanmış oluyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.