ZTE ZXHN H267A Modem Port Açma

ZTE ZXHN H267A Modem Port Açma

ZTE Modem Port Açma işlemlerinde başarısı oluyorsanız bu sayfada ZTE ZXHN H267A Modem Port Açma adımları resimli olarak paylaşılacaktır.

Bugün ki makalemizde Port açma işlemi yaparken sorun yaşayan kullanıcılara yardımcı olmak için ZTE ZXHN H267A Port Açma işlemi hakkında yazılı ve görsel olarak bilgi aktararak yardımcı olmaya çalışacağız. Modemde Port açma işlemi yapabilmek için Port yönlendireceğiniz cihazın IP adresinin ve açılması gereken Port lar ın ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri biliyorsanız ZTE ZXHN H267A modeme bağlı olarak görünen cihazdan Port açma işlemine başlayabiliriz.

ZTE ZXHN H267A Modem Port Açma

ZTE ZXHN H267A modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

Kullanıcı Adı: admin Şifre: superonline yazıyoruz. Oturum Aç seçeneğine tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H267A modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz. Güvenlik Duvarını Düşük seçeneğini seçiyoruz. Uygula butonuna tıklıyoruz.

Port Tetikleyici seçeneğine tıklıyoruz.

Port Yönlendirme seçeneğine tıklıyoruz. Yeni Madde Açık seçeneğinin işaretli olması gerekiyor. İsim yazan bölümü herhangi bir isim yazıyoruz.

Protokol bölümünde görüntü Portu açacaksanız TCP seçeneğini seçiyoruz. Ses Portu açacaksak UDP seçeneğini seçiyoruz.

Açmak istediğiniz Port hem Görüntü hem de ses için olacak ise TCP ve UDP seçeneğini seçiyoruz.

WAN Bağlantısı bölümünden modemin internet erişimi aldığı bağlantı türünü seçiyoruz.

LAN yönlendirici: Bölümüne Port yönlendirmek istediğiniz cihazın IP adresini yazıyoruz. Yönlendirme işlemi gerçekleştireceğimiz cihazın Ip adresi interneti aldığımız modemin Ip adresiyle aynı havuzda olması gerekiyor. Örneğin: ZTE ZXHN H267A modemin IP adresi 192.168.1.1 ‘dir. Makalemizde port açtığımız cihazın IP adresi ise 192.168.1.110 olduğundan dolayı sorunsuz olarak port açama işlemini gerçekleştirdik.

Ancak Port açacağımız cihazın IP adresi 192.168.2…havuzunda olsaydı yönlendirme yapacağımız cihazın ayarlar bölümünden 192.168.1… havuzuna almamız gerekecekti.

WAN Port ve LAN yönetici Portu bölümüne Açmak istediğimiz Port numarasını yazıyoruz. Uygula butonuna tıklıyoruz. Farklı Port numaraları var ise aynı bölüme ekleyebiliyorsunuz.

Portu yada Portları açmanıza rağmen kapalı görünüyorsa ve sadece yönlendirme yapacağınız cihaz var ise modem arayüzünde Port açtığınız DMZ seçeneğini aktif hale getiriniz.

DMZ seçeneğinin açık olması gerekiyor. Lan yöneltici bölümüne yönlendirme işlemi yapılacak cihazın IP adresini yazıyoruz ve Uygula seçeneğine tıklıyoruz.

DMZ seçeneğini aktif hale getirmemize rağmen Port kapalı görünüyor ve Port yönlendirdiğimiz cihaz Portu görmüyorsa, yönlendirme işlemi yapacağınız cihazın IP adresini ve Portları kontrol ediniz. Bu alandaki bilgileri doğru yazmanız durumunda ZTE ZXHN H267A modem port açma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

2 yorumlar

  1. Çok teşekkürler. Eminim benim gibi bir çok kişi bu bilgiden faydalandı. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.