AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Android ve iOS için Opera VPN Uygulamasını Kapatıyor
opera vpn ios, opera vpn android, opera vpn kapatıldı, opera vpn uygulamasını kapatıyor

Android ve iOS için Opera VPN Uygulamasını Kapatıyor

30 Nisanda Android ve iOS için Opera VPN Uygulamasını Kapatıyor. VPN’lerin, birçok kullanıcı için, koruma ve gizlilik garantisinin çok iyi olduğunu biliyoruz. Ancak en son raporlara göre, Opera son zamanlarda, Android ve iOS için VPN uygulamasını kapatmaya karar verdiğini açıkladı.

VPN’ler, birçok kullanıcı için, çok istenen koruma ve gizliliğin garantisidir. Tüm trafiği coğrafi olarak uzak bir noktaya yönlendirerek, aramaları anonimleştirilmesini sağlar.

Opera, VPN’de mobil cihazlar için mükemmel ve ücretsiz bir teklife sahipti, ancak şirket bu hizmeti kesin olarak 30 Nisan’da sona erdirmeye karar verdi.

Android ve iOS için Opera VPN Uygulamasını Kapatıyor

Mobil cihazlar için Opera’nın VPN çözümü 2016 yılında başlatıldı ve kullanıcılara kayıt olmadan ücretsiz ve çok önemli bir hizmet vaat edildi. Kullanıcıları hızlı bir şekilde büyüleyen iOS ve daha sonra Android için kullanılabilir oldu.

Android ve iOS için Opera VPN nin sonu

Şimdi, 2 yıllık kullanımla Opera, kullanıcılarına herhangi bir açıklama ya da gerekçe sunmadan VPN hizmetini durdurmaya karar verdi. Bunu duyurmak ve kullanım için son tarihi 30 Nisan’a vermekle sınırlıydı.

Ayrıca Bakınız: Windows İçin En İyi 10 VPN

Ücretsiz bir teklif olarak, Opera VPN, kullanıcıya neredeyse nerede olacağını ve herhangi bir trafik sınırlaması olmayan ülkeyi seçme olanağı verme avantajına sahip oldu.

Ücretsiz versiyona ek olarak, Opera VPN hala ücretli bir versiyonda, VPN Gold’da mevcuttu ve bu da trafiğin menşe ülkesini seçmeyi ve daha fazla arama hızı sunmayı başardı.

Opera’nın Kullanıcıları için Tazminatı

Bu ücretli sürümün kullanıcılarını telafi etmek için Opera, VPN SurfEasy’nin 1 yıllık hizmetini sunacak. Opera VPN’nin ücretsiz sürümünün kullanıcıları SurfEasy hizmetlerinde% 80 indirim sahibi olacak.

Bu nedenle, mobil sistemlerde en çok kullanılan VPN’lerden bir tanesi, esas olarak fiyat faktörü ile sona ermektedir. Opera, uygulamasını ve hizmetini kaldırmaya başlamadan önce çoktan tehdit etmişti, ancak şimdi hiçbir kullanıcının istediği şeyi, Opera VPN’nin sonunu gerçekleştirdiğini fark etti.

Ayrıca Bakınız: VPN Hizmeti Neden Kullanılmalı 10 Neden

Umarım Android ve iOS için Opera VPN Uygulamasını Kapatıyor hakkında yazdıklarımızı beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Bu yöntemi kullandıktan sonra yayınınızı paylaşmayı ve deneyiminiz hakkında aşağıda bir yorum bırakmayı unutmayın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.