Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

Dark RangeMAX WRT350 Router, Repeater ve Access Point olarak kullanılabilir. Bu makalede Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu anlatılacak.

İnternet in kullanıldığı her alanda çekim gücü çok önemlidir. İnternete gezinti yaparken sorun yaşatmayan cihazlara gerek duyarız. Evimizde ofisimizde kısacası hayatımızın her yerinde. İnterneti aldığımız modemin çekim gücünün yetersiz olduğu her yerde Router cihazlarla interneti aldığımız modemimizi destekleyerek internetimiz in çekim alanını genişlete biliriz.

Bu gün ki makalemizde Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu ve özelliklerini yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Dark RangeMAX WRT350 modem bağlılığını ortadan kaldıran her modem ve router ile kusursuz çalışmaktadır.

İnterneti aldığımız modemden aldığı sinyali evinizde ya da ofisinizde kurulum yapıldığı her alana 300Mbps’lik yüksek hızlı interneti yaya bilmektedir. Dark RangeMAX WRT350‘nin doğrudan fişe takılan adaptör süz yapısı Türkçe arayüzü sayesinde hızlıca kurulum yapılabilir. Yönü değiştirilebilen çift antene sahip olup bu antenlerin yönü değiştirilebilir. Dark WRT350 cihaz sayesinde yüksek hızlı kablosuz bağlantı hızından faydalanabilirsiniz.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

İnterneti aldığınız modemin üstünde WPS tuşu var ise Dark RangeMAX WRT350 cihazı prize takın. WPS tuşuna basılı tutarak interneti aldığımız modemin WPS tuşuna basıp basit bir şekilde eşleştirme işlemi gerçekleştirebiliriz. İnterneti aldığımız modemde WPS tuşu bulunmuyorsa eşleştirme işlemini aşağıdaki gibi gerçekleştirebiliriz.

Dark RangeMAX WRT350 Kurulumu gerçekleştirebilmek için Dark RangeMAX cihazı prize takın. Kutusunun içinde yer alan ethernet kablosunun bir ucunu Dark RangeMAX cihazın arka kısmında yer alan kablo giriş alanına takın. Diğer ucunu ise bilgisayara yada Laptop a takarak router kurulumuna başlayabiliriz.

Dark RangeMAX WRT350 cihazı prize taktıktan sonra kablosuz özelliği olan bir cihazdan kablosuz bağlantıların olduğu alana giriş yapın. WRT350 kablosuz ağ adına bağlantı kurmamız şifre alanına ise 12345678 yazdıktan sonra bağlantı kurmamız router kurulumuna başlamamız için etken olacaktır.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

Kablolu yada kablosuz Dark RangeMAX WRT350 cihaza bağlantı gerçekleştirdiysek kuruluma başlayabiliriz.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu1. Adım: 192.168.1.1 IP adresi ile arayüze giriş yağın.

Router cihaza bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.10.1 entere tıklıyoruz.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

2. Adım: Modem arayüzüne giriş yapabilmek için Giriş yapın.

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu

3. Adım: Tekrarlayıcı seçeneğini işaretleyin.

İnterneti aldığımız modemin sinyalini genişletmek için Dark RangeMAX WRT350 router cihazı tekrarlatmak istiyorsak Tekrarlayıcı seçeneğini işaretliyoruz.

4. Adım: Kablosuz ağ ayarlarınızı yapın.

Ağ ismi(SSID): Bölümüne kullanmak istediğimiz ağ adını yazarak Şifre: Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre belirleyebiliriz.

5. Adım: Bağlanacağınız kablosuz ağı arayın.

Ağ Araştır alanına tıklayarak çevremizde bulunan kablosuz ağ adlarını taratarak interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını işaretleyerek Kaydet Uygula butonuna tıklayarak yapılan değişiklikleri kaydedebiliriz.

6. Adım: Ana modem kablosuz şifresini girerek bağlantıyı gerçekleştirin.

Dark RangeMAX WRT350 Router Kurulumu gerçekleştirdik kablosuz ağ adları arasında yer alan oluşturduğunuz kablosuz ağ adına oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurarak internet imiz in sorunsuz olarak kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.